Використання методів активного навчання на семінарських заняттях при вивченні дисципліни "Семіотика культури"

Нова педагогіка » Використання методів активного навчання на семінарських заняттях при вивченні дисципліни "Семіотика культури"

Сторінка 2

семіотика культура навчання ігровий

Ось декілька висловлювань студентів, яким я задала написати власну думку про наш час:

Б. Гарасимів: " . Вважаю, що наше покоління є "поколінням нової ери", ери технічного буму, комп'ютерної ери. Тепер наше завдання - не розгубитися і йти вперед, але мати голову на плечах. Гарним прикладом "відсутності голови" є фільми "Термінатор", "Матриця". Наше покоління також є отруєним. Наркотики, тютюн, шкідливі викиди отруїли нас. Революційний тип нашого покоління - жодна з історичних революцій не пройшла спокійно і залишила по собі багато мотлоху, і зараз ми повинні цей мотлох розгрібати. А ще, на жаль, ми невиховане покоління. Ми переймаємо погані риси "західної культури". Наше покоління є таким, що аналізує, бо ми дуже добре вчимося на помилках дорослих і вже маємо досить великий досвід. Ми йдемо своїм шляхом, шляхом перемог і тріумфу!"

Юля Крижевич: "Більшість молодих людей розуміють, що вони знаходяться в стані втрати духовних цінностей, та виправити це не в змозі, оскільки все зводиться до умов, у яких ми живемо. Але ж, щоб не втратити людських цінностей, потрібно не так уже й багато - ставитись до інших так, як би хотів, щоб ставилися до тебе - така давня, і така проста істина. Але цю істину, на жаль, розуміє меншість молодих людей. На жаль, ми переймаємо погані риси західної "культури". Із власного досвіду знаю, що на заході вже майже не існує такого поняття, як повага до дорослих."

Всеволод Плаксін: " Ми маємо прагнути опанувати "демона" в собі, й не забувати, що агресія є легким і надзвичайно ефективним шляхом до самознищення - почнеш зі знищення інших, а згодом знищать і тебе ."

Неля Бучин: " . Пріоритетними стимулами здобуття освіти мають стати морально-гуманістичні цінності, що доведе важливість освіти для самої людини, для її повноцінного життя, для розкриття своїх можливостей, для досягнення успіху в житті. Науковці України і творчі вчителі обрали правильний шлях розв'язання складних виховних проблем - гуманізацію шкільного середовища, створення клімату поваги, взаєморозуміння, усвідомлення самоцінності кожного. Ця ідея не нова - її обґрунтуванню присвятили все своє життя Василь Сухомлинський та інші педагоги-гуманісти".

Христя Камінська: "Хотілося б, щоб молодь ХХІ століття змогла, нарешті, покинути зловживати палінням, споживанням алкоголю, що негативно позначається на загальному здоров'ї нації та їхніх гаманцях. Крім того, похмільний синдром, загальна розбитість та невдоволення і втома, викликані передозуванням, відбирають час, який можна було б витратити на навчання, відпочинок, корисну працю чи просто цікаве життя, а відмітною рисою майбутнього має стати ввічливість. Є ще простір для вдосконалення, чого і бажаю усім нам. Тим більше, що ХХІ століття тільки почалося. Дуже сподіваюсь, що сучасна українська молодь стане справжнім "поколінням майбутнього", а усім молодим поколінням притаманна надія на щось "добре та вічне".

У запропонованій письмовій роботі позитивні характеристики переважали над негативними. Дані технології є особистісно-орієнтованими. На мою думку, подібні технології являють собою втілення гуманістичної філософії, психології й педагогіки. У центрі уваги педагога - унікальна цілісна особистість, що прагне до максимальної реалізації своїх можливостей (самоактуалізації), відкрита для сприйняття нового досвіду, здатна на усвідомлений і відповідальний вибір у різноманітних життєвих ситуаціях. На відміну від формалізованої передачі вихованцеві знань і соціальних норм у традиційних технологіях, тут досягнення особистістю перерахованих вище якостей проголошується головною метою навчання й виховання.

Страницы: 1 2 3

Рекомендуємо почитати:

Роль соціального педагога у реалізації прав дитини
Соціально-педагогічна діяльність повинна бути мистецтвом та конструктивною наукою, У вітчизняній літературі технології соціальної роботи трактуються як сукупність прийомів, методів та вплив ...

Шляхи, засоби та методи виховання у дошкільників любові до Батьківщини
Любов до Вітчизни починається з любові до своєї Малої Батьківщини – місця, де людина народилася. У цьому зв’язку величезного значення набуває визначення мети, завдань, змісту та засобів пат ...

Зміст та форми взаємодії школи з батьками учнів. Школа - родина
Школа і сім'я, формуючи особистість, виконують одні і ті ж функції у виховному процесі: інформаційну, виховну, контролюючу, організаційну, стимулюючу. Для досягнення максимального ефекту сл ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net