Індивідуальна робота вчителя-вихователя у навчально-виховному процесі. Робота з важковиховуваними учнями

Нова педагогіка » Предмет, завдання, основні категорії педагогіки » Індивідуальна робота вчителя-вихователя у навчально-виховному процесі. Робота з важковиховуваними учнями

Сторінка 6

Загальні умови сімейного виховання: - гуманістична спрямованість цілей сімейного виховання; - спільна трудова діяльність батьків і дітей, - розумка організація життя і діяльності; - створення сприятливих умов в сім'ї і стосунків; -батьківський авторитет; - єдність вимог школи, сім'ї і громадськості.

А.С. Макаренко "Книга для батьків" називає основні педагогічні помилки: батьківська невимогливість і вседозволеність, нескінченні заборони, байдужість до інтересів підлітків, пригнічення його волі, черствість до оточуючих.

Необхідним засобом виховання у сім'ї є особистий приклад батьків, батьківський авторитет. А.С. Макаренко наводить приклади негативного батьківського авторитету. Чуйне ставлення до дитини - найважливіша риса педагогічного такту батьків.

В.О. Сухомлинський "Батьківська педагогіка". 1. Педагогічний всеобуч батьків - підвищення їх педагогічної культури. Спільна робота школи і сім'ї в формуванні особистості дитини. Тематика різних видів і форм педагогічної освіти розроблюється з урахуванням віку дітей. 2. "Як виховати справжню людину" -обстоював загальнолюдські моральні цінності (моральне виховання). "Ставлення до батьків, рідних, близьких". "Виховання високих моральних якостей і норм поведінки". "Дружба, любов". "Ставлення до краси в природі і суспільстві"

Проблеми алкоголізму і наркоманії та їх вплив на фізичне, психічне, духовне здоров'я дітей та молоді. Форми і методи профілактики вживання алкоголю і наркотичних речовин у середовищі учнівської молоді. Концепція освіти "рівний - рівному" щодо здорового способу життя серед молоді України

Алкоголізм - це біо-психічне асоціальне захворювання, залежність людини від алкоголю, що супроводжується соціальною і моральною деградацією особистості.

Алкоголізм має два значення: хвороба; соціальна патологія. Причини: розваги, вплив оточення, алкогольні традиції, негативне соціальне мікросередовище, неприємності, особисте життя.

Фази алкоголізму: - початкова (неусвідомлений потяг, зберігається почуття провини); - критична (втрачається контроль над собою, прагнення виправдати себе і звинуватити інших); -хронічна (стійкість до алкоголю знижується, відбувається деградація особистості).

Проблеми людей, залежних від алкоголю: проблеми самих людей; проблеми здоров'я; втрата самоконтролю, агресивність, І нещасні випадки, проблеми сім'ї (конфлікти, матеріальні і труднощі); проблеми юнацького алкоголізму; проблеми суспільства; витрати на лікування.

Наркоманія - це психічний, а іноді фізичний стан, який виникає внаслідок взаємодії між живим організмом і наркотичними засобами, виникає постійна потреба у наркотику.

Стадії наркоманії: 1) характеризується психічною залежністю, йде перехід з неусвідомленого до усвідомленого потягу до наркотику. Стан наркотичного сп'яніння. Ця стадія триває від півроку до декількох років. 2) до психічної залежності приєднується фізична залежність. Людина без наркотику не може жити.

Причини наркоманії: несприятливе мікросередовище; низький моральний рівень сім'ї; вживання алкоголю; перенасичення розвагами.

Запобіжна профілактична робота: вибір і формування позитивного ідеалу, здоровий, тверезий спосіб життя; спорт.

Виділяють три види соціальної допомоги: інформаційно-просвітницька, консультативно-рекомендаційна; корекційна діяльність (робота з батьками і дітьми).

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8

Рекомендуємо почитати:

Вікові особливості розвитку дітей
У кожної дитини є свій особистий шлях розвитку, але поряд з індивідуальними відмінностями в дітей одного й того ж самого віку спостерігається дещо загальне, завдяки чому вони здаються схожи ...

Інженерно-педагогічні кадри професійно-технічних навчальних закладів
Вивчення науково-педагогічної літератури висвітлило сутність професійно-педагогічної діяльності інженера-педагога та особливості її здійснення. Поступові постійні зміни, які відбувались про ...

Проблеми морально-етичного виховання молоді
В складних умовах державотворення нагальною справою української спільноти виступає проблема виховання нової генерації. Переорієнтація світоглядних позицій, значні втрати духовних цінностей ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net