Аналіз програмових вимог з розвитку мовлення дітей раннього віку

Нова педагогіка » Методика діагностики та корекції порушень комунікативно-мовленнєвого розвитку дітей раннього віку » Аналіз програмових вимог з розвитку мовлення дітей раннього віку

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 2

Розвивати мову як основний засіб спілкування з людьми, спонукати звертатися до дорослих і дітей з різних приводів, формувати уміння ставити запитання (Що це? Хто це?), виражати бажання, прохання; вчити розповідати кількома словами про те, що бачив.

Програма «Малятко»

Виховання звукової культури мови. Вчити правильно й чітко вимовляти всі голосні звуки, приголосні м, б, п, т, д, н, к, г, х, ф, в, л, с, з, ц. Розвивати артикуляційний апарат, підготовляючи його до правильного вимовляння шиплячих звуків. Формувати чітке вимовляння слів, уміння вслуховуватися в їх звучання, чути окремі звуки в словах; розвивати слухове сприймання. Вчити відповідати на заняттях і в повсякденному спілкуванні досить голосно, не поспішаючи, правильно користуватися інтонацією; протяжно і плавно робити видих через рот. Ознайомлювати з термінами «слово», «звук» практично, без визначення.

Формування граматичної будови мови. Вчити граматично правильно змінювати назви знайомих предметів та іграшок, утворюючи окремі важкі форми слів (півників, ляльок, книжок, олівців і т.д.). Під час ігор з предметами і картинками звертати увагу на правильне узгодження слів у роді, числі, відмінку, на вживання прийменників. Учити розуміти і співвідносити з іграшками і картинками назви тварин та їхніх дитинчат в однині і множині (качка – качки, каченя – каченята). Вправляти дітей у правильному узгодженні дієслів в минулому і майбутньому часі, підготовляти до оволодіння інтонацією запитання, вигуку.

Словникова робота. На основі розширення уявлень і знань збільшувати запас слів. Вводити в словник дітей слова, які означають якості і властивості предметів (величину, колір). Під час розглядання картин, іграшок, предметів домашнього вжитку вчити дітей правильно називати всі дії, предмети та явища, їхні ознаки, якості. Вчити розуміти і вживати узагальнюючі слова (іграшки, одяг, посуд, меблі). Вчити дітей читати напам′ять вірші, розповідати казки; охоче вступати в розмову з дорослими та ровесниками. У словнику дітей повинно бути до 1200–1500 слів.

Розвиток зв'язної мови. Вчити дітей слухати і розуміти мову вихователя, відповідати на його запитання; відтворювати зміст добре знайомих казок і коротких оповідань; відповідати на запитання за змістом картини та під час описування іграшки; складати короткі оповідання за картинками (2–3 речення).

Програма розвитку та виховання дитини раннього віку «Зернятко»

Перший рік життя

Зміст мовленнєвого розвитку

Звуковимова. У проговорюванні назв і дій знайомих людей, об'єктів природи, предметів і речей звучання багатьох звуків набирає чіткості.

Словник. Кількість односкладових слів поступово витісняється двоскладовими. Незнайомі або малознайомі фрукти, овочі дитина називає словом, яке застосовувала до інших предметів, страв, проте при тривалому повторюванні дорослими правильної назви, створює своє слово, наближене до почутого. Спостерігаючи небачені раніше події (плаває риба, їсть горіх білочка, клює зерно голуб, співає та лопотить крилами півень тощо), називає побачене одно-двоскладовими словами з виразним емоційним забарвленням.

Пасивний словниковий запас дозволяє дитині орієнтуватися у просторі кольорів, предметів, контрастних величин. Знаходження потрібного викликає радість, сміх. Уважно стежить за ігровими діями, які дорослий супроводжує словом, намагається повторити їх. Дитина свідомо вживає слова у формі слова-складу, двоскладових слів спрощеного варіанту (ляля, нозя, вава, цяця тощо). Розвиваються перші узагальнення щодо звичних однотипних предметів.

Комунікативна активність. Вибірково ставиться до визначення об'єкта спілкування. Всіляко демонструє своє бажання спілкуватися з рідними, близькими, приємними їй людьми довше, активно вступає в контакт з ними. Здатна вступати в короткочасне спілкування з малознайомими людьми за умови перебування поблизу мами, тата.

Зміст мовленнєвого розвитку

Другий рік життя

Звуковимова. До кінця другого року життя звуковимова залишається недосконалою. Виразнішими стають глухі, дзвінкі, проривні звуки.

Словник. Дитина надає словам самостійного, відокремленого від супроводжуючих дій, характеру; адекватно позначає ними предмети, об'єкти, події, ситуації. Знає назви, імена свійських тварин, що живуть поруч, їхні характерні ознаки, манеру поведінки, специфічну їжу; може назвати окремих диких тварин. Легше засвоює назви, якщо самостійно діє з об'єктом, – наближається до тварин, годує їх, спостерігає за ними, обстежує доступні предмети, діє з ними. У кінці другого року життя все частіше використовує слова-узагальнення, вдається до елементів систематизації та розподілу.

Страницы: 1 2 3 4

Рекомендуємо почитати:

Походження казки
Як зазначає В. Гнатюк, "казки належать до найдавніших витворів людського духу і сягають у глибину таких далеких від нас часів, якої не досягає жодна людська історія". Тому єдиного ...

Соціально-педагогічний тренінг як метод розвитку творчої обдарованості молодших школярів
Оскільки гра та навчальна діяльність є провідними у роботі з молодшими школярами, то для підвищення показників рівня сформованості креативності ми застосували комплекс тренінгових занять з ...

Основні вимоги до складання навч програм для роботи з дітьми дошк віку
У ДНЗ навчання дітей англ. м. доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу м ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net