Аналіз програмових вимог з розвитку мовлення дітей раннього віку

Нова педагогіка » Методика діагностики та корекції порушень комунікативно-мовленнєвого розвитку дітей раннього віку » Аналіз програмових вимог з розвитку мовлення дітей раннього віку

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Зважаючи на логіку нашого дослідження, ми вважали за потрібне проаналізувати програми навчання і виховання дітей раннього віку. Зокрема:

Програма «Навчання та виховання в дитячому садку». (Є.А Таранова).

Від 1 року до 1 року 6 місяців

Розвиток розуміння мови. Розширювати запас слів, які розуміє дитина та які розкривають найпростіші, зрозумілі дитині побутові ситуації. Дитина повинна знати своє ім'я, імена близьких людей; назви предметів вжитку, засобів пересування, якими найчастіше користуються; назви знайомих тварин і рослин, що є в навколишньому оточенні; розуміти слова, що означають частини тіла людини (рука, нога, голова, рот, очі, вухо) і тварин.

Розширювати запас зрозумілих слів, що означають побутові процеси (вмиватися, одягатися, їсти, пити, спати, йти гуляти) і найпростіші побутові та ігрові дії (лягай спати, сідай, будемо вдягатися, підемо гуляти, покатай, зніми, надінь, відкрий, закрий та ін.), а також слів, що стосуються ознак предметів (великий м'яч, червоний прапорець, тонка паличка і т.д.)

До 1 року 6 місяців створювати передумови розуміння мови дорослого, не підкріпленої ситуацією).

До кінця першого півріччя навчити дітей розуміти прохання, знайти, показати предмети, що мають спільні істотні ознаки. Завдання на узагальнення слів відомих дитині.

Розвиток активної мови. Під час виконання режимних процесів, самостійної діяльності спонукати дітей (від 1 року до 1 року 3 місяців) до лепету, вимовляння окремих полегшених слів. У віці від 1 року 4 місяців до 1 року 6 місяців вчити називати полегшеними словами (бі-бі) та словами, що правильно вимовляються (машина).

Формувати вміння наслідувати звукосполучення і слова, що їх часто чує дитина, відтворювати деякі інтонації, які виражають подив, радість, засмучення, незадоволення. Продовжувати збагачувати активний словник дитини словами, що означають близьких їй людей (мама, тато, тьотя, баба і т.д.), знайомі предмети та іграшки, що оточують дитину (чашка, ліжко, стіл, ведмедик, лялька і т.д.), відомі дії (сядь, дай, встань, візьми і т.д.)

Розвивати мовне спілкування дітей з дорослими, переводити її від спілкування за допомогою жестів і міміки до спілкування доступними мовними засобами (звукосполучень і слів); вчити відповідати на найпростіші запитання, виконувати нескладні доручення. Розвивати ініціативну мову дітей і мову-відповідь. До 1 року 6 місяців спонукати дітей до вимовляння двослівних речень.

Від 1 року 6 місяців до 2 років

Розвиток розуміння мови. Розширити запас слів, що їх розуміє дитина і які означають людей відповідного віку і статі (дівчинка, хлопчик, тьотя, дядя, бабуся, дідусь); предмети, що є в кімнаті і за її межами (у саду, дворі, на вулиці); деяких тварин і рослин, їх частини і властивості; дії людей і тварин; живі і неживі об'єкти, що їх спостерігають діти.

Вчити розуміти назви кімнат жилого приміщення (передпокій, спальня, туалет і т.д.) і вільно орієнтуватися в них, знати їх призначення.

Формувати розуміння ситуацій, які можна передати за допомогою прийменників і прислівників (на, в, тут, там і т.д.). Наприклад: «Чашка стоїть на столі»; «Молоко в чашці»; «Тут кубики, а там кульки». (Звертати увагу дітей на різноманітні якості предметів, називати їх розмір (великий, маленький), колір.

Привчати уважно слухати дорослого, розуміти його вказівки, що стосуються поведінки в групі (не тільки «можна», «не можна», а й «треба»), взаємовідносин з іншими дітьми (не заважай, допоможи, посунься, віддай іграшку і т.д.), вчити запам'ятовувати і виконувати доручення, що складаються з 2–3 взаємопов′язаних за змістом дій.

Продовжувати формувати уміння об'єднувати предмети за найбільш істотними ознаками (кубики, м'ячі, машини і т.д.), розрізняти схожі за формою (кулі, м'ячі), за звучанням їх назв (шарф, шапка, шубка), за призначенням.

Розвиток активної мови. З 1 року 6 місяців приділяти особливу увагу розвитку активної мови. Спонукати дитину відтворювати за наслідуванням не тільки слова, а й фрази, що промовляє дорослий, проспівувати і проговорювати їх, слухаючи пісеньки, примовки, вірші.

Розширювати активний словник дітей, привчати вимовляти ті слова, які вже є в їхньому пасивному словнику (назви навколишніх предметів і явищ, різноманітних дій і т.д.). Виробляти вміння вживати слова, що необхідні для вираження бажань і встановлення взаємовідносин з дорослими і дітьми (хочу, дай, пусти, посунься), правильно називати деякі трудові дії (підмітати, мити, прасувати, лагодити) і т.д.

Створювати ситуації спілкування, які сприяють розвитку діалогічної мови. Спонукати дітей переходити від коротких речень до складніших з 3–4 слів. З цією метою дорослі вживають в своїй мові займенники, що найчастіше зустрічаються (я, ми, ти, мені), прислівники (там, туди, тут), прикметники (мокрий, холодний, великий, маленький, хороший, поганий, смачний, веселий, гарно вбраний і т.д.), спонукаючи дітей свідомо повторювати їх. Підтримувати заміну дитиною звуконаслідувальних слів загальновживаними (замість «тік-так» – годинник, замість «гав-гав» – собака і т.д.). Даючи правильний зразок мови, стежити з тим, щоб діти будували речення з урахуванням граматичних особливостей рідної мови, сприяти при цьому розвитку звуковимови.

Страницы: 1 2 3 4

Рекомендуємо почитати:

Шляхи формування та удосконалення навички читання
Читання вважається основною формою засвоєння найрізноманітнішої змістової та емоційної інформації, особливим засобом розумового і духовного розвитку особистості. Тому уміння читати слід роз ...

Зміст та форми взаємодії школи з батьками учнів. Школа - родина
Школа і сім'я, формуючи особистість, виконують одні і ті ж функції у виховному процесі: інформаційну, виховну, контролюючу, організаційну, стимулюючу. Для досягнення максимального ефекту сл ...

Формування у молодших школярів досвіду пошукової діяльності: інноваційні підходи
Роль пошукової навчально-пізнавальної діяльності у розвитку особистості учнів природно зумовлює постійний інтерес педагогів-практиків до цієї проблеми. «Неможливо охарактеризувати всі конкр ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net