Формування моральних цінностей в процесі вивчення курсу „Християнська етика”

Нова педагогіка » Формування у молодших школярів загальнолюдських моральних цінностей у процесі вивчення курсу "Християнська етика" » Формування моральних цінностей в процесі вивчення курсу „Християнська етика”

Сторінка 29

– Ми, дійсно, не знаємо, чому перші два перехожі не зупинились. Але знаємо, що третій подорожній, Самарянин, мусів бути надзвичайною людиною. Нелегко було зупинитись. Дорога була небезпечною. Все ж він розумів значення слів «Люби ближнього свого».

– Самарянин вирішив допомогти незнайомому. Він прийняв добре рішення. Часом ми зустрічаємось з людьми нещасливими або з тими, які потребують допомоги. Ми не повинні відвертатися від них, а простягнути руку допомоги.

– Скажіть, щоб ви зробили , у таких ситуаціях: 1.У вас в класі з'явилась нова дівчинка Марта. Вона дуже сором’язлива. ЇЇ одяг досить старий і зношений. Тому її ніхто не запрошує гратися. Що ви можете зробити для неї?

2.Івась має проблеми з читанням. Ваші товариші кепкують з нього і дають йому різні негарні прізвиська. Ви бачите, як під час перерви між уроками Івась стоїть осторонь. Дехто з ваших друзів починає насміхатись з Івася. Що ви можете зробити для нього?/Обговорення даних ситуацій/

– Кожен з нас покликаний дарувати любов, радість нашим ближнім. Не чекаймо, поки хтось перший зробить нам добро. Робімо його не чекаючи винагороди.

– Послухайте уважно одну історію, яка називається: « Коло радості». Добре подумайте, чому така назва.

Коло радості

Одного дня селянин, який жив неподалік від обителі, підійшов до монастирської брами й енергійно застукав у неї своєю мозолистою рукою. Коли воротар відчинив, чоловік, усміхаючись, показав йому великий кетяг соковитого винограду:

– Брате-воротарю, – сказав селянин, – знаєте, кому хочу подарувати цей чудовий виноград?

– Може, настоятелеві або комусь із старших отців монастиря?

– Ні! Вам!

– Мені?! – монах з радості аж почервонів. – Хочете дати його саме мені?

– Авжеж! Тому що ви зі мною поводилися як приятель і завжди допомагали мені, хочу, щоб ви поласували цим виноградом.

Монах-воротар поклав виноград на тарілку і поставив її на стіл. Він довго-довго дивився на нього. Який гарний і смачний виноград!

Та ось у нього майнула думка: «Чому не занести цей кетяг настоятелеві, щоб і його втішити?»

Він узяв тарілку з виноградом і поніс до настоятеля.

Настоятель і справді щиро зрадів. Але пригадав собі, що в монастирі живе старий та хворий монах, і подумав: «Занесу йому цей виноград. Нехай він хоч трохи потішиться».

І кетяг винограду потрапив до келії хворого монаха. Але надовго він там не затримався. Хворий подумав, що виноград, напевно, сподобається кухареві, який цілий день працює, і передав виноград йому.

Але кухар послав його монахові-паламареві, а той поніс його наймолодшому монахові, котрий вирішив подарувати його іншому монахові.

І так від монаха до монаха той виноград знову повернувся до воротаря.

Отак замкнулося коло. Коло радості.

/обговорення прочитаного/

– Не чекаймо, щоб хтось інший починав, ми перші маємо почати коло радості. Часто достатньо дуже маленької іскри, щоб вибухнула велика кількість динаміту. Досить іскорки доброти, щедрості і світ почне змінюватися.

Любов –це єдиний скарб, що помножується, це єдиний дар, що росте тоді, коли його роздають.

Любов . Даруй її, розсівай її, випорожнюй свій гаманець, свої кишені . а завтра будеш мати більше, ніж сьогодні.

Слова Ісуса Христа: «І як бажаєте, щоб вам чинили люди, чиніть їм і ви так само»(Лк. 6, 31).

VI. Підсумок уроку.

VIІ. Домашнє завдання.

1.Вивчити 2 Головні Заповіді любові.

2.Роздаємо дітям макети паперових свічечок. Діти на кожній із них пишуть, які добрі вчинки, вони б могли зробити наступного тижня. Коли зробили те, що записано, то замальовують вогник свічки.

Страницы: 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

Рекомендуємо почитати:

Поняття про трудове виховання
Трудове виховання в сучасній школі - це педагогічна діяльність, спрямована на формування в учнів готовності до праці в умовах ринку. Вона передбачає: 1. Розвиток в учнів широкого діапазону ...

Особистісно орієнтована підготовка соціального педагога та працівника – нова парадигма дослідження соціальної педагогіки
У державних та міжнародних документах з проблем вищої освіти наголошується на необхідності формування нової генерації педагогічних кадрів, підготовленої до якісного забезпечення освітніх по ...

Сутність поняття «колектив», «виховуючий колектив»
Дослідженням колективу займалися такі видатні педагоги як П.П. Блонський, С.Т. Шацький, Н.К. Крупська, В.А. Сухомлинський. Узагальнюючи їх ідеї можна зробити висновок, про те, що колектив в ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.edudirect.net