Формування моральних цінностей в процесі вивчення курсу „Християнська етика”

Нова педагогіка » Формування у молодших школярів загальнолюдських моральних цінностей у процесі вивчення курсу "Християнська етика" » Формування моральних цінностей в процесі вивчення курсу „Християнська етика”

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 24

– Я розлила фарбу.

Тоді мама відповіла:

– Спасибі!

–Діти, за що подякувала мама?

– А як ви оцінюєте вчинок Маринки?

Потім пропонуємо дітям пройти лабіринт, який зображений на плакаті і позбирати розсипані слова. «Бути правдивими нелегко. Бути правдивими непросто».

Розглядаємо дорогу неправди. Аналізуємо оповідання: «Чому заплакав Петрик?»

Мама залишила Петрика вдома, а сама пішла до крамниці по хліб.

Петрик сидів біля відчиненого вікна. На вікні стояла кришталева ваза. Надворі було тепло. Світило сонце, співали пташки.

Великий барвистий метелик сів на кришталеву вазу. Петрикові захотілося впіймати метелика. Він зіп'явся на вікно, простяг руку, ненароком штовхнув вазу. Вона впала і розбилася.

– Що ж тепер буде? Що скаже мама? – засумував хлопчик. Він позбирав скалки, відніс на город, закопав маленькою лопаткою в землю.

Сів біля вікна Петрик і чекає маму. Ледве мама відчинила двері, Петрик підбіг до неї й каже:

– Мамо, то не я розбив кришталеву вазу. Не я скалки відніс на город закопав маленькою лопаткою.

В очах матері Петрик відчув тривогу.

– Хто ж розбив вазу? – запитала мама.

– Метелик, – тихо відповів Петрик. Мама усміхнулась.

– Що метелик розбив вазу, це зрозуміло, – сказала вона. – Але як він ті скалки відніс на город і як закопав – дивно.

Петрик теж здивувався. Настільки здивувався, що аж заплакав.

Звертаємо увагу дітей на те, що Господь Бог дав нам прекрасний дар – мову, якою не можна легковажити. Адже стільки в світі є людей, які не можуть говорити. Для кращого розуміння проводимо гру «Відповідай». Троє учасників виходять за двері. Вибираємо ще одного учня, якому даємо завдання за допомогою рук показати квітку, при цьому не можна говорити.

Інші намагаються розгадати, що він показує.

Ця гра дає можливість зрозуміти учням, як важко в світі без мови. Тому кожен повинен слідкувати за мовою. Адже: «Слово – не горобець, вилетить і не спіймаєш».Дуже часто нашими розмовами ми ображаємо інших, говоримо про них неправду.

Підсумовуючи сказане проводимо дослід. Для цього нам потрібно: склянка води, чайна ложка, сільничка.

– Уявіть, діти, що сільничка – це ви, а сіль – це ваші слова. Склянка з водою – це інша людина, якій адресовані ваші слова. Насипте сіль у воду. Бачите, вона розчиняється. Так і ваші слова розчиняються у другій людині, коли вона їх приймає близько до серця. Може, хтось пригадав, якими негарними словами називав свого друга. Може, тепер би ви і хотіли їх повернути назад, але, як бачите, вони розчинилися, повернути їх неможливо. Вони осіли у серці ображеної вами людини. Тому спершу треба подумати, а вже потім казати. Бо «слово – не горобець, вилетить і не спіймаєш».

Тема: „Життя в добрі”

Для розкриття цієї теми ми використовуємо плакат із зображенням грішної і праведної людини. На плакаті спочатку зображено тільки голова і серце людини, тому що саме з них походять добрі й злі вчинки людини. В голові родяться добрі й злі думки, а в серці ростуть добрі й злі нахили. Коли б ми тільки дивилися на лице цієї особи, ми думали б, що вона праведна; але як поглянемо на серце, то бачимо, які гріхи там криються.(Див. додаток Б )

Під час розповіді ми прикріплюємо відповідні фігури в серце і довкола нього.

Дух Святий у вигляді голуба бажав би ввійти в серце, та туди його не впускають. Любов Святого Духа, що зображена променями, також не може дістатися туди. Злий ворог панує в тому серці за словами Святого Писання: «Хто робить гріх, є дитиною гріха». Надарма відкрите око розуму: грішник не хоче бачити того, що правдиве. Надарма світить зоря віри, грішник не дивиться на неї. Добрий Ангел не залишив ще душі, хоч вся вона в тяжких гріхах; молиться за її навернення, за її покаяння. А грішна душа навіть не думає про небесного Ангела, якому милосердний Отець доручив провадити ту душу дорогою добра; примушуючи його бути свідком, як у її серці панує диявол.

Страницы: 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Рекомендуємо почитати:

Система роботи з сім’єю і важкими дітьми
Сімейні проблеми, бездоглядність, жорстоке ставлення і байдужість до дітей з боку батьків, алкоголізм і наркоманія – основні причини появи “важких дітей”. Основна задача соціального педагог ...

Міккелі-Політехнік
Асоціація «Гольфстрім» запрошує отримати вищу освіту в «Міккелі Політехнік». Цей вуз знаходиться в місті Міккелі, яке знаходиться на півдні Фінляндії. Міккелі Політехнік пропонує більш широ ...

Контроль у навчанні іноземної мови
Контроль входить складовою частиною до системи навчання іноземних мов. На відміну від власне навчання іноземної мови, метою якого є формування іншомовних мовленнєвих навичок і вмінь, завдан ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net