Звертаємо увагу дітей на те, що найважче це прощати іншим.
– Нам треба вчитися прощати один одного, як би це важко не було. Бо живемо, вчимося, працюємо ми серед людей. А коли люди прощають один
одного, вони розривають хибне коло помсти. Коли людину прощають, вона звільняється від тягаря вини і знову стає впевненою в собі. Коли людина відчуває за собою якусь провину, то не так легко їй живеться і працюється. Тоді, як вона отримує прощення, до неї знову повертаються сили і бажання плідно працювати. Коли ми прощаємо, то стаємо і добросердними і мудрими. Прощаючи інших, ми водночас позбуваємось гніву, почуття образи та бажання помститися. Спробуймо у цьому переконатися на досліді.
Дослід «Зникнення»
Матеріал для досліду: скляний посуд з чистою водою, пляшечки з барвниками, піпетки та рідкий відбілювач.
Інструкція до проведення досліду: читаючи дітям кожне твердження, додаємо у воду по одній краплині барвника, попередньо визначивши, який із барвників означатиме гнів, помсту, незадоволення. Потім, на кожне речення, яке приведе до прощення і яке прийняли діти, додаємо у розчин по краплі відбілювача. Вода знову стане прозорою. Разом з дітьми робимо висновок з приводу проведеного досліду.
Твердження:
Cьогодні Іванко обдурив мене. Я не хочу з ним гратися.
Оленка сказала неправду про мене. Я зроблю те саме і подивлюся, чи буде це їй до вподоби.
Олег викинув моє яблуко. А я кину до смітника його печиво.
Завдання.
Поділіться думками про те, як прощення може допомогти владнати справу? На кожне своє рішення, яке приведе до прощення, додаємо у воду по одній краплі відбілювача.
Що відбілювач зробив з водою?
Висновок:
Так само і в людських стосунках. Гнів, помста, незадоволення, почуття образи заважають добрим стосункам між людьми. А прощення знімає біль, гнів, образу. Тому прощаючи інших людей, ми позбуваємося всього недоброго. Саме це ми побачили і на досліді, коли забруднену барвниками воду змогли очистити підбілювачем.
Проводимо з дітьми групову роботу. Оформляємо стенд цікавих думок:
Прощати – значить:
– не звинувачувати того, хто скривдив вас або зашкодив вам;
– не чекати, що хтось виправить ситуацію і першим прийде миритися;
– не тримати в серці гніву(гнів завжди породжує у відповідь гнів);
– не звинувачувати інших у поганих думках чи вчинках;
– подолати в собі гнів;
– знайти в собі мужність визнати свою помилку;
– отримувати радість від спілкування з людьми.
Також проводимо роботу в парах. Даємо завдання обміркувати якими рисами має бути наділена людина, щоб простити погані вчинки?
Тема: “Правдомовність”
Коли вивчали цю тему, то за мету поставили: формувати почуття сміливості, мужності та правдомовності.
Для досягнення поставленого завдання ми використовуємо плакат із зображенням гір та лісу. Посередині дошки дві умовні дороги: «Правда» і «Неправда» та написи на великому камені: «Вправо підеш – правду знайдеш, вліво підеш неправду знайдеш».
Дітям пропонуємо обрати дорогу. Хто бажає йти дорогою правди прикріплює до дошки червону фішку, а хто хоче йти дорогою неправди – зелену.
Обговорюємо про кожну дорогу. Використовуємо оповідання «Маринка».
Маринка дуже любила малювати. Нікого вдома не було, тому дістала з шафки свої фарби і давай малювати. Та вмить пролунав дзвінок в двері. Маринка спішила відчинити, але розлила фарбу на улюблену, білу скатертину. Щоб ніхто цього не замітив зняла скатертину із стола і заховала.
Ввечері повернулась мама з роботи і запитала:
– Де ж скатертина?
Дівчинка спочатку перелякалась, а потім в усьому призналась:
Рекомендуємо почитати:
Становлення рівня розвитку виховного колективу в 2 – Б класі СЗОШ №303 на
початку експерименту
На початку переддипломної безперервної практики, насамперед, ми були зацікавлені в тому, на якій стадії розвитку перебуває колектив класу. Необхідно було проникнути в духовний світ дітей з ...
Організація проведення і результати педагогічного експерименту
Апробація методики відбувалася на базі Харківської школи №38 під час педагогічної практики. В якості експериментальної групи було обрано 7-а, в якості контрольної групи 7-б клас. Одним із з ...
Підготовка вчителя до уроку економіки
Підготовка до уроку потребує глибокого продумування кожного його структурного елемента і може відбуватися в такій послідовності: Формулювання мети і завдань уроку. Мета уроку має бути: осві ...
У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>