Формування моральних цінностей в процесі вивчення курсу „Християнська етика”

Нова педагогіка » Формування у молодших школярів загальнолюдських моральних цінностей у процесі вивчення курсу "Християнська етика" » Формування моральних цінностей в процесі вивчення курсу „Християнська етика”

Сторінка 22

Вкінці проводимо підсумок: Виграв, тільки той, хто був дуже уважним. У житті ми теж повинні бути уважними, бо на кожному кроці нас підстерігає небезпека: гріх. Тому маємо молитися, щоб Бог дав нам силу боротися з гріхом.

«Забирай».На стіл кладемо піднос із різними предметами(цукерки, один батончик «Mars», фантики від цукерок, скріпку, олівець, всередині якого є грошова коп’юра). Піднос накриваємо тканиною. Учасники підходять до столу. Пояснюємо правила, що коли забираємо тканину і кажемо : «Забирай», то кожен бере те, що йому подобається.

Підсумок: Кожний старався взяти «Mars» чи цукерки, а в пластиліні захований маленький скарб (показуємо).Ми обирали речі, які гарні зовні. Так само буває, що ми судимо людей за зовнішністю, а Бог дивиться на наші серця.

«Сюрприз». Просимо дітей стати колом. Даємо одному учаснику пакунок із газет. Повідомляємо, що в середині є сюрприз. Коли звучить музика, то діти передають пакунок один одному. Коли ж музика зупинилась, то той в кого пакунок розвертає одну газету і під музику передає далі. Так триває доти, поки сюрприз не отримає один із учасників.

Підсумок: Кожен хотів виграти. Та цей подарок отримав лише Микола. Можливо в когось виникла думку, чому пощастило саме йому. Та ми з вами не повинні заздрити, бо це великий гріх. Згадаймо, про кого ми вивчали на уроці (Каїна і Авеля).Через заздрість брат вбив брата. Тому заздрість веде до великих гріхів.

Для нашого експериментального дослідження ми вибрали учнів 4-го класу. З ними провели 5 експериментальних уроків на такі теми:

Чистота думок і вчинків людини.

Правдомовність.

Закон любові.

Життя в добрі.

Вміння слухати і почути.

Розгляньмо детальніші ці теми і проаналізуймо фрагменти уроків.

Тема: “Чистота думок і вчинків людини”

На цьому уроці ми намагалися заохотити дітей до любові один до одного, а також до вміння прощати іншим.

За девіз до уроку ми взяли цитату із Святого письма: «Не будь переможений злом, а перемагай зло добром!»(Рим.12, 21).Розпочали урок із оповідання «Луна», яке дало нам можливість показати, що коли робиш щось з любов'ю, то ця любов до тебе повернеться.

«Луна»

Одного разу маленький Сергійко прибіг до мами дуже схвильований.

– Матусю, ми з сестричкою гралися в нашому лісі, бігали, стрибали, а якийсь інший хлопчик насміхався з нас!

– Що ти кажеш, Сергійку? – здивовано запитала мама сина.

– Я сказав: «У-у», – а він гукнув: «У». Я запитав: «Хто ти?», і він сказав: «Хто ти?» Я знову запитав: «Як тебе звуть?» А він відповів: «Тебе звуть». Я йому тоді гукнув: «Покажися, дурнику!» А він половів: «Дурнику!» Тоді я стрибнув у ярок і побіг за ним, але не знайшов його. Опісля я повернувся і крикнув: «Якщо я тебе знайду, то поб'ю!» А він і собі: «Поб'ю! »

Мати, посміхнувшись, сказала синові .

Створення проблемної ситуації.

– Як ви гадаєте, якою була відповідь мами? Дочитування вчителем оповідання.

– Сергійку, мій любий, повір, якби ти сказав: «Люблю тебе», він відповів би: «Люблю тебе». Якби я сказав йому: «Ти добрий», він би теж сказав: «Ти добрий» . Адже він з тобою розмовляв так, як ти з ним. Пам'ятай, мій хлопчику, слова Ісуса: «Те, що вводить з вуст – із серця виходить».

Не злий хлопчисько гукав до тебе, а луна повторювала твої слова. Луна – це не жива істота, а твій власний голос. І якби в твоєму серці не було злості і суворості, ти чув би тільки ласкаві і веселі слова. Піди до лісу знову, поклич луну, тоді почуєш її і радісною, чистою, і доброю.

– Коли від людини йде добро, воно обов’язково до неї повернеться. На підтвердження цих слів проводимо дослід, якому дали назву «Закон Бумеранга». Діти розтягують резинку і кажуть один одному щось приємне. Після цього відпускають резинку. Вона знову повернеться у звичайне положення.

Страницы: 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

Рекомендуємо почитати:

Пошук шляхів вдосконалення дидактичної гри як методу навчання молодших школярів: актуальні проблеми і знахідки
Аналіз практики, вивчення досвіду роботи вчителів дозволяє нам виділяти найбільш суттєві та оптимальні прийоми організації дидактичної гри. Коротко охарактеризуємо їх. Безперечно, одним із ...

Істрія розвитку проблеми дослідження
Моральні цінності – це одна із форм духовного життя, один із найдавніших універсальних способів соціальної регуляції. Вони мають загальнолюдський сенс і конкретно історичний зміст. Моральни ...

Урок - основна форма організації навчання
У сучасній школі класно-урочна форма є головною (основною). Її ключовим компонентом є урок. Урок - це «відрізок» навчального процесу, який є викінченим у смисловому, часовому й організаційн ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.edudirect.net