Формування моральних цінностей в процесі вивчення курсу „Християнська етика”

Нова педагогіка » Формування у молодших школярів загальнолюдських моральних цінностей у процесі вивчення курсу "Християнська етика" » Формування моральних цінностей в процесі вивчення курсу „Християнська етика”

Сторінка 20

2. Методи творчого мислення

Завдяки цій методиці ми використовували такі прийоми.

«Ловись, рибко». Створюємо групи по 5-6 дітей. На стіл кладемо паперових рибок. На зворотній стороні кожної є написане прислів’я. Завдання учасників довести правильність даного прислів’я.

Добре ім

’я краще багатства

Вибираємо із кожної групи по одному учаснику. Вони за допомогою рибальської вудки витягують одну рибку. Це зробити не складно, оскільки, до кожної рибки причіпляємо скріпку, а до вудки магніт. Потім кожна група формулює відповідь і один представник озвучує її на весь клас. І так кожна група.

«Навчаючи - вчуся». Підготовляємо картки з фактами, що стосуються теми уроку («Норми морального життя людини »), по одній для кожного учня. Наприклад:

Роздаємо їх кожному. Пропонуємо учням спочатку ознайомитися з інформацією, що міститься на картці. Після того ознайомлюються з інформацією однокласників, яку одержують від них. Учень повинен одночасно говорити тільки з однією особою. Уважно слухати інформацію інших, запам’ятати якомога більше. Коли всі поділилися тим, що їм відомо, й отримали інформацію, тоді розказують у класі, про дізналися від інших.

3. Методи художні

З огляду на природу цих методів, діти їх дуже люблять. Під час використання методів потрібно звернути увагу дітей на те, що найважливішою є їхня праця, тому кожен повинен склеювати, малювати, складати так, як уміє. Потрібно максимально підготуватись до праці, приготувавши всі необхідні матеріали.

«Колаж», виготовляємо плакат за допомогою різних допоміжних матеріалів (фотографій зі старих газет, шматків матерії чи вовни, тощо). Готовий плакат – це підсумок, вираз основної думки заняття.

Коли вивчаємо тему: «Видимий і невидимий світ», то для кращого засвоєння використовуємо «Книжку – колаж». Роздаємо кожній дитині аркуші білого паперу скріпленні стиплером посередині так, щоб вийшла книжечка. І під розповіді діти у верхній частині кожної сторінки малювали чи ліпили наклейки із зображенням того, що було створено першого дня, другого, і т.д.

«Ребуси» , «Кросворди», «Складанки». Це цікавий, ефективний спосіб для введення дітей в заняття і закріплення вивченого.

По горизонталі:

1. Перше ім'я жінки, яка прийшла до гробниці Ісуса.

6. Річ, що лежала в гробниці.

8. Який був день тижня, коли Марія Магдалина прийшла до гробниці?

9. Що лежало окремо від полотнища?

10. Частина тіла, яка була обгорнена хусткою.

По вертикалі:

2. Пора дня, коли Марія Магдалина прийшла до гробниці.

3. Хто увірував, зайшовши до гробниці?

4. Подвійне ім'я учня, до якого прибігла Марія Магдалина.

5. Місце, де було покладене тіло Ісуса.

7. "Вони ще не знали . . . , за яким мав Він з мертвих воскреснути".

Підпис:

Страницы: 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Рекомендуємо почитати:

Педагогічні умови розвитку конструктивного мислення у школярів
Результати науково-психологічних досліджень, проведених за методикою викладання малюнка готовими формами, показали, що конструктивне мислення у дітей молодшого шкільного віку не виникає як ...

Поновлення бібліотечних фондів на сучасному етапі
За законом України бібліотеки мають пріоритетне право на придбання книг, документів, інших носіїв інформації відповідно до профілю комплектування їх фондів. Це право забезпечується одержанн ...

Врахування вікових особливостей у побудові занять у гуртках
Неможливо зрозуміти специфіку образотворчого мистецтва як предмета без знання того, що являє собою учень на різних етапах здобуття освіти. В історії методики були періоди, коли основна уваг ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.edudirect.net