Формування моральних цінностей в процесі вивчення курсу „Християнська етика”

Нова педагогіка » Формування у молодших школярів загальнолюдських моральних цінностей у процесі вивчення курсу "Християнська етика" » Формування моральних цінностей в процесі вивчення курсу „Християнська етика”

Сторінка 20

2. Методи творчого мислення

Завдяки цій методиці ми використовували такі прийоми.

«Ловись, рибко». Створюємо групи по 5-6 дітей. На стіл кладемо паперових рибок. На зворотній стороні кожної є написане прислів’я. Завдання учасників довести правильність даного прислів’я.

Добре ім

’я краще багатства

Вибираємо із кожної групи по одному учаснику. Вони за допомогою рибальської вудки витягують одну рибку. Це зробити не складно, оскільки, до кожної рибки причіпляємо скріпку, а до вудки магніт. Потім кожна група формулює відповідь і один представник озвучує її на весь клас. І так кожна група.

«Навчаючи - вчуся». Підготовляємо картки з фактами, що стосуються теми уроку («Норми морального життя людини »), по одній для кожного учня. Наприклад:

Роздаємо їх кожному. Пропонуємо учням спочатку ознайомитися з інформацією, що міститься на картці. Після того ознайомлюються з інформацією однокласників, яку одержують від них. Учень повинен одночасно говорити тільки з однією особою. Уважно слухати інформацію інших, запам’ятати якомога більше. Коли всі поділилися тим, що їм відомо, й отримали інформацію, тоді розказують у класі, про дізналися від інших.

3. Методи художні

З огляду на природу цих методів, діти їх дуже люблять. Під час використання методів потрібно звернути увагу дітей на те, що найважливішою є їхня праця, тому кожен повинен склеювати, малювати, складати так, як уміє. Потрібно максимально підготуватись до праці, приготувавши всі необхідні матеріали.

«Колаж», виготовляємо плакат за допомогою різних допоміжних матеріалів (фотографій зі старих газет, шматків матерії чи вовни, тощо). Готовий плакат – це підсумок, вираз основної думки заняття.

Коли вивчаємо тему: «Видимий і невидимий світ», то для кращого засвоєння використовуємо «Книжку – колаж». Роздаємо кожній дитині аркуші білого паперу скріпленні стиплером посередині так, щоб вийшла книжечка. І під розповіді діти у верхній частині кожної сторінки малювали чи ліпили наклейки із зображенням того, що було створено першого дня, другого, і т.д.

«Ребуси» , «Кросворди», «Складанки». Це цікавий, ефективний спосіб для введення дітей в заняття і закріплення вивченого.

По горизонталі:

1. Перше ім'я жінки, яка прийшла до гробниці Ісуса.

6. Річ, що лежала в гробниці.

8. Який був день тижня, коли Марія Магдалина прийшла до гробниці?

9. Що лежало окремо від полотнища?

10. Частина тіла, яка була обгорнена хусткою.

По вертикалі:

2. Пора дня, коли Марія Магдалина прийшла до гробниці.

3. Хто увірував, зайшовши до гробниці?

4. Подвійне ім'я учня, до якого прибігла Марія Магдалина.

5. Місце, де було покладене тіло Ісуса.

7. "Вони ще не знали . . . , за яким мав Він з мертвих воскреснути".

Підпис:

Страницы: 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Рекомендуємо почитати:

Вдосконалення історичної освіти як складова формування історичної свідомості молоді
Процес формування історичної свідомості української молоді довготривалий та неоднозначний. Формування освіченої, творчої особистості, становлення її фізичного і морального здоров’я – одне і ...

Методична типологія лексики англійської мови. Семантизація лексичних одиниць
Ознайомлення з новими лексичними одиницями починається, як правило, з семантизації, тобто розкриття значення нових ЛО. Всі різноманітні способи семантизації можна поділити на дві групи: пер ...

Шляхи удосконалення монологічного мовлення учнів 5-9 класів
У статті узагальнено результати вивчення проблеми формування монологічного мовлення учнів у науковій і навчально-методичній літературі; показано шляхи використання методів навчання українсь ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.edudirect.net