Формування моральних цінностей в процесі вивчення курсу „Християнська етика”

Нова педагогіка » Формування у молодших школярів загальнолюдських моральних цінностей у процесі вивчення курсу "Християнська етика" » Формування моральних цінностей в процесі вивчення курсу „Християнська етика”

Сторінка 13

Про вартість уроку „Християнської етики” ми вже згадували, та розгляньмо, які ж цінності вивчають школярі під час уроків. Дані наведемо в таблицю 2.

Таблиця 2

Аналіз змісту навчальної програми з курсу „Християнська етика” щодо можливостей формування моральних якостей

Навчальна програма

Тема

Моральні цінності

«Християнська етика. 3 клас»

Життя у взаємній любові

Любов, віру

Чемність

Лагідність, чемність

Послух і непослух

Слухняність

Спішимо творити добро

Милосердя,

Турбота про бідних і тих, хто страждає

Любов до ближнього

Довір’я до людей

Віра, надія

Взаємна допомога

Співчуття, милосердя

Поняття стриманості і вседозволеності

Відповідальність, справедливість

Звичайно навести всі теми уроків і цінності ми не зможемо, бо кожен урок несе перлину моральності. Та ми намагалися з'ясувати як проводити урок, щоб досягнути бажаної мети. Для цього проаналізуємо декілька уроків з «Християнської етики».

Ввічливість (3 клас)

Мета:

1. Розкрити зміст поняття «ввічливість».

2. Разом з учнями дослідити формування істинності твердження, вчити обґрунтовувати свою думку.

3. Викликати необхідність усвідомлення змісту поняття, важливості його розуміння і використання набутих знань у повсякденних ситуаціях.

4. Сприяти вихованню ввічливості через усвідомлення необхідності докласти власні зусилля до становлення свого характеру.

Обладнання: табло із зашифрованим словом «Ввічливість»; реквізит до фрагменту інсценізації (фломастери, маленька дитяча футболка, учнівський портфель, елементи декорації дитячої кімнати); картки-завдання для роботи в групах і в парах; слова-картки «ключики ввічливості»; «мікрофони» для гри «Інтерв'ю»; атрибути для роботи груп «Юні науковці», «Мовознавці», «Знавці етикету».

Хід уроку Організація класу. Привітання.

Вчити етику прийшла пора, сідайте тихо, дітвора.

Повідомлення завдань уроку. Мотивація навчання.

– Нас оточує безліч звуків. За допомогою звуків ми спілкуємося між собою. Людина, складаючи певні звуки, утворює слова. А слово до слова – зложиться мова.

– Як людина використовує слова?

– Порівняймо це з ножем. Що добре можна зробити ножем?

– А що погане?

– Скажіть, усе це робить ніж чи людина, що користується ножем?

Так само і слова. Вони лише інструмент, яким правильно або неправильно користується людина.

–Яким може бути слово? (Добрим, злим, словом можна образити, розгнівити, принизити, окрилити тощо.)

Страницы: 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Рекомендуємо почитати:

Методи та засоби навчання іноземним мовам у середній школі
Методи навчання дають відповідь на запитання "Як навчати?" Метод – це спосіб упорядкування діяльності вчителя та учня на шляху до поставлених цілей навчання. Для забезпечення навч ...

Історія та призначення NetLogo
NetLogo - програмоване навколишнє середовище моделювання для того, щоб моделювати природні і соціальні явища. Воно було створено Урі Віленськім в 1999 і знаходиться в безперервному розвитку ...

Особливості гендерного виховання учнів ПТНЗ
Проблема гендеру в педагогічній науці висвітлена у трьох основних аспектах: як така, що має місце в освіті; впровадження і реалізація гендерного підходу на різних рівнях освіти; розробка пр ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.edudirect.net