Експериментальна перевірка ефективності використання етнопедагогіки на уроках математики в початкових класах

Нова педагогіка » Технологія використання етнопедагогіки » Експериментальна перевірка ефективності використання етнопедагогіки на уроках математики в початкових класах

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 3

98% дітей відповіло, що уроки, на яких вчитель використовує український фольклор їм подобаються і є цікавими.

Хід і результати нашого експериментального дослідження систематично обговорювалися з вчителем, який відмітив, що після проведення експерименту в учнів значно підвищувався інтерес до вивчення математики, зросли успішність і якість знань. В цьому нас переконують і результати анкетування проведені у даному класі на завершальному етапі дослідження.

Можна зробити висновок, що використання українського фольклору на уроках математики є необхідним, щоб покращити якість знань, а також виховати гідного громадянина нашої країни.

Робота досліджувала одну з актуальних проблем сучасної методики викладання математики у початкових класах – використання елементів етнопедагогіки в процесі викладання математики в 1 – 4 класах. Вивчення та аналіз низки літературних джерел, спостереження за практикою в школі, проведення дослідження в «НВК гімназія № 14» дали змогу зробити такі висновки і узагальнення.

Витоки етнопедагогіки сягають періоду сивої давнини;

Ідею народності виховання відстоювали такі вітчизняні педагоги як Костянтин Дмитрович Ушинський, Григорій Савович Сковорода, Олександр Васильович Духнович, Іван Огієнко, Василь Олександрович Сухомлинський;

Серед методистів, які постійно зверталися до усної народної творчості можна виділити таких: М.С. Вашуленко, А.М. Богуш, М.І. Дорошенко, О.Н. Хорошковська, М.А. Білецька, О.І. Смовська;

Народна педагогіка – це не тільки джерело мудрості, накопичувач педагогічної думки, вона сприяє активізації навчання математики в початкових класах.

Практика показує, що саме великий ігровий матеріал дає дитячий фольклор. Ігри, вірші, казки, забавлянки роблять урок цікавим, дають змогу реалізовувати у позакласній роботі міжпредметні зв'язки.

Передовий педагогічний досвід, вивчений нами, засвідчує, що в навчально-виховному процесі сучасної школи при вивченні математики використовується чимало елементів народознавства, а саме, приказок, загадок, казок, які розвивають інтерес до вивчення математики.

Із проведених нами спостережень видно, що уроки математики з елементами етнопедагогіки – справжнє свято для учнів. Вони сприяють активізації навчання математики, підвищують інтерес до цього навчального предмету, допомагають краще засвоїти програмовий матеріал.

Велике значення для реалізації виховної функції уроку і розвитку інтересу до предмета мають казки. Казки і через задачі продовжують виховувати. Цю роботу необхідно починати вже з першого класу. Краще використовувати казки із циклічними ситуаціями, це такі, як "Пан Коцький", "Коза-дереза", "Ріпка" тощо.

Не менш корисне і використання загадок-жартів, головоломок, ігор. У дидактичних іграх, які вчитель організовує на уроках, позакласних заняттях, діти поступово мимовільно запам'ятовують таблиці додавання і віднімання, множення та ділення, поглиблюють свої математичні знання.

Усвідомленню знань сприяє змістовність дидактичного матеріалу, його емоційність, яскравість. Для цього класовод добирає малі жанри усної народної творчості: прислів'я, приказки, загадки, скоромовки. Завдяки образності, глибокому змісту перлин народної творчості, їх високій мудрості вони з давніх - давен були улюбленими в народі і бережливо передавались з покоління в покоління.

Страницы: 1 2 3 4

Рекомендуємо почитати:

Етапи навчання монологічного мовлення
Формування вміння висловлюватися в монологічній формі починається з того моменту, коли учень сполучає в логічній послідовності декілька раніше засвоєних ним мовленнєвих зразків (МЗ) фразово ...

Психологічні особливості розвитку математичного мислення молодших школярів під час розв’язування простих задач
Одним із завдань навчання математиці у початкових класах є забезпечення рівня математичної культури, необхідного для повноцінної участі школярів у навчальній діяльності. Математика є унікал ...

Найпопулярніші форми роботи щодо формування здорового способу життя
Визначено, що найпопулярнішими формами роботи щодо формування здорового способу життя в молодіжному середовище стали інноваційні методики, такі як інтерактивні театри, молодіжні лекторські ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.edudirect.net