Методика використання малих форм українського фольклору на уроках математики

Нова педагогіка » Технологія використання етнопедагогіки » Методика використання малих форм українського фольклору на уроках математики

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 2

Цифра ця усім говорить Ми поставим одиницю.

Скільки днів до тижня входить. На папері перед нами

(Сім) Нова цифра враз постане

Вийшла звідкись гарна Дівка, І розгадана загадка

На ній стрічка - семицвітка; Один і нуль це є .

А де з річки воду брала, (Десятка)

Там коромисло зламала,

(Веселка)

Першокласники із задоволенням відгукуються на запитання вчителя подумати, яка цифра про себе сказала:

На гусенятко схожа я -

Тоненький дзьоб і довга шийка (Двійка)

Учитель запитує дітей, на що схожа та чи інша цифра (один нагадує в'язальний гачок, два - коника, три - ластівку, вісім - матрьошку, нуль - бублик і т.д.).

Задачі, що мають форму загадок, також викликають великий інтерес, активність, бажання правильно відповісти на запитання:

Скільки було: баба, дві матері, дві дочки і онука?

(Троє)

Скільки їх було: мати, дочка, брат, сестра, дядько, син, племінник, батько?

(5 - мати, дочка; син, брат, батько)

П'ять, п'ятнадцять

Без двох двадцять,

Семеро, троє,

Ще й малих двоє.

(П'ятдесят)

Після того, як знайдена правильна відповідь, можна продовжити роботу із загадкою. Попросити дітей знайти карточку із цією цифрою, назвати числа-сусіди.

Будь-яка загадка - це логічна вправа, при виконанні якої учень вчиться виділяти кількісну сторону предмета за кількома переліченими ознаками.

Якщо відгадування загадки викликає трудність, то не треба вимагати швидко казати відповідь, а постаратись допомогти дітям: сказати, що в загадці говориться про тварин чи про предмети домашнього вжитку. Для того, щоб діти відгадали загадку, вони повинні бути знайомі з предметом чи явищем, про яке йде мова, спостерігати його.

При вивченні нумерації чисел в межах 100, 1000 та ін. можна запропонувати дітям слідуючі загадки:

Дванадцять братів У одного батька тисяча синів

Один за одним ходять Усім він шапки справляє

Один одного не обходять а своєї не має

(місяці) (дуб і жолуді)

Реве віл на сто гір, Сто один брат – всі в один ряд

На сто кроків на сто потоків зв’язані стоять.

(грім) (паркан)

Під одним ковпаком Сімсот соколят на одній

сімсот козаків подушці стоять

(мак) (соняшник)

Шістдесят синів підперезано, Тисяча тисяч бондарів

А мати ні. Роблять хати без дворів

(копа снопів) (мурахи)

Загадки можна використати при вивченні теми „Міри часу".

Голі поля, мокне земля, дощ поливає, коли все це буває?

(В осені)

Лід на річках, сніг на полях, віхола гуляє - коли це буває?

(Взимку)

Сім братів віком рівні, іменами різні.

(Дні тижня)

Виходило дванадцять молодців,

випускало п'ятьдесят два соколи

та триста шістьдесят п'ять лебедів.

(Рік, місяць, тижні, дні)

Іде років двісті, стоїть на місці, лічить людський вік, а не чоловік.

(Годинник)

Дуже часто діти запам'ятовують загадки, щоб загадати їх друзям чи батькам, а тим часом завчають таблицю мір часу. Уміння відгадувати загадки ще в давні часи надавалося великого значення, - воно було мірилом мудрості і розуму.

Так, вивчаючи з дітьми цифри й числа, доцільно також використовувати різні приказки. При вивченні числа 7 класовод пропонує приказки „Сім раз відміряй, а один раз відріж" (про тих, хто поспішає піднести руку для відповіді, ще не розв'язавши задачу або приклад), „Семеро одного не чекають" (про дітей, котрі довго готуються до уроку чи якогось його етапу, „Сім п'ятниць на тиждень" (про легковажних, непринципових, хто порушує дане слово) та ін.

Прислів'я - це влучний і образний народний вислів, який узагальнює різні явища життя і має повчальний характер. Найчастіше вони утворюються за принципом аналогії. Скажімо, прислів'я "Куй залізо поки воно гаряче" цінне не своїм прямим змістом, а, тим що воно може широко використовуватись у різноманітних ситуаціях, тобто в переносному значенні.

Поетичні твори усної народної творчості з давніх часів використовуються в педагогіці. К.Д.Ушинський підкреслював їх подвійне значення. Він вважав, що народні прислів'я корисні за своєю формою для навчання дітей рідній мові, а за змістом - для ознайомлення з життям народу, для виховних цілей. Він вважав, що прислів'я є для дитини невеличкою маленькою задачкою.

Страницы: 1 2 3

Рекомендуємо почитати:

Принципи виховання громадянина
Досягнення цілей громадянського виховання вимагає дотримання наукового підходу до організації цього процесу, тобто врахування об'єктивних закономірностей його перебігу, взаємодії системи чи ...

Світовий і вітчизняний досвід роботи з обдарованими дітьми
У нашій країні з 60-х років існують спеціалізовані класи і школи куди відбираються діти на основі їх схильностей і більш високого рівня здібностей. Навчання певним предметам ведеться по спе ...

Психолого-педагогічна характеристика категорії обдарованих дітей
Протягом тривалого часу увагу науковців привертає визначення поняття обдарованість, що є надзвичайно важливим, оскільки від цього залежить те, кого й на підставі яких критеріїв школа відбир ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net