Принципи і методи використання народної педагогіки у початкових класах на уроках математики

Нова педагогіка » Технологія використання етнопедагогіки » Принципи і методи використання народної педагогіки у початкових класах на уроках математики

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Школа - духовна колиска народу. Чим більше піклування про свою колиску виявляє народ, тим блискучіше його майбутнє - писав Василь Сухомлинський.

Сьогодні, коли ми знову повертаємось до надбань наших пращурів, особливої актуальності набуло використання традиції народної педагогіки, фольклору на уроках математики. Вчитель намагається не «сухо» викласти матеріал, а зацікавити школяра, всебічно його розвивати.

Найефективніший матеріал для такої роботи - малі поетичні форми української народної творчості: загадки, дитячі ігри, пісні.

В останні роки існує тенденція пов'язувати навчання з життям. Ще К.Д. Ушинський стверджував: "Зміст для задач потрібно брати, наскільки можливо, із світу, який оточує дітей: нехай вони вимірюють весь свій клас, усі лави, двері і вікна: нехай перераховують сторінки усіх своїх книг і зошитів; нехай порахують, скільки їм років, порахують тижні, дні і години до свят ." .

Математика як навчальний предмет своїм змістом служить розкриттю зазначених завдань. У процесі вивчення математики відбувається інтелектуальне зростання школяра, яке виявляється у розвитку й збагаченні різних сторін його мислення, мови, умінь навчально-пізнавальної діяльності. Молодші школярі оволодівають великою кількістю понять міжпредметного характеру, зокрема: множини, числа, слова тощо. Тому підвищення науково-теоретичного рівня початкового навчання прямо залежить від здійснення інтеграції у навчальному процесі.

У статті "Зв'язок навчання з життям у викладанні математики" А.Д. Семетин, ґрунтуючись на досвіді роботи шкіл, висуває найбільш загальні принципи здійснення зв'язку математики з життям. Він стверджує, що учитель математик, повинен розкривати своєрідність відображення математикою законів реального світу, розвивати в учнів уміння занурювати життєву задачу в математичну форму, прививати учням графічні, обчислювальні та інші навички необхідні у виробництві, проводити систематичну роботу по наближенню шкільних методів розв'язування задач до методів, які застосовують у виробництві.

Задачі на уроках математики виконуються в основному для набуття навичок у застосуванні виучуваного матеріалу. Однак розв'язання задач, зокрема побудованих на місцевому краєзнавчому матеріалі, сприяє втіленню виховуючого принципу навчання: залученню дітей до інтересів, якими й живе оточуюче їх доросле населення і вся країна; захопленню їх трудовим ентузіазмом, баченню відображення близького їм життя. Процес розв'язання таких задач набуває життєвого значення. Ще яскравіше практичний зміст проявляється у тих задачах, які вчитель складає разом з дітьми, вибираючи для них сюжети, близькі учням.

Народознавство – це такий навчальний предмет, який дає знання про культуру та побут народів світу, їх схожість і відмінність, багатство і непересічність господарсько-культурної спадщини українського народу, народні традиції, допомагає оволодіти навичками господарської діяльності, жанрами художньої творчості. Цей предмет має велике виховне значення, він формує етнічну самосвідомість, кращі риси національного характеру.

Традиційно у початковій школі вивчення математики поєднується з читанням, природознавством, образотворчим мистецтвом. Практика показує, що саме великий ігровий матеріал дає дитячий фольклор. Ігри, вірші, казки, забавлянки роблять урок математики цікавим, дають змогу реалізовувати міжпредметні зв'язки. Велике значення для реалізації виховної функції уроку і розвитку інтересу до предмета мають казки. Казки і через задачі продовжують виховувати. Цю роботу необхідно починати вже з першого класу. Краще використовувати казки із циклічними ситуаціями, це такі, як "Пан Коцький", "Звірі в ямі", "Коза-дереза", "Ріпка" тощо. Так ефективним засобом підготовки учнів до сприйняття нового матеріалу під час вивчення теми "Нумерація в межах 10" (1 клас) є побудова асоціативного куща. Дія активізації пізнавальної діяльності, розкриваючи тему "Число і цифра 7", учитель будує бесіду на основі набутого досвіду. В ході бесіди учні пригадують, що зустрічалися зі словом "сім" у казці "Вовк і семеро козенят"; "Білосніжна і семеро гномів"; у визначенні кількості (сім) кольорів веселки; у музиці - сім нот: до, ре, мі, фа, соль, ля, сі; у слові "сім'я"; у прислів'ях: "семеро одного не чекають," "сім разів відміряй - один раз відріж; у крилатих висловах: "на сьомому небі від щастя", "сім мішків гречаної вовни", "очікуваного сім років ждуть", "сім чудес світу" та ін. Для того, щоб діти звикали до схематичної побудови асоціативного куща, вчитель використовує відповідна унаочнення у формі куща. Отже, на дошці церед очима дітей виникає (за їхніми відповідями) цікавий "кущ", на "гілках" якого знаходяться відомі ілюстрації (веселка, сім нот, малюнки казок тощо). Далі за допомогою ілюстрації до казки "Вовк і семеро козенят" розглядається утворення числа 7. Для визначення складу числа знову використовується асоціативний кущ.

Страницы: 1 2 3 4

Рекомендуємо почитати:

Гра у розвитку взаємин дітей
Одним із виявів соціального інстинкту дітей є їхні гри. Інстинкт гри пояснюють педагоги і психологи по-різному. Найстарші кажуть, що гра - це спочинок; але з цим не можна згодитися, бо в гр ...

Формування пошукової діяльності молодших школярів
Перш за все, потрібно зауважити, що формування в молодших школярів навиків пошукової діяльності має відбуватися у руслі розвивального навчання. Розвивальне навчання – не просто один з нових ...

Підготовка вчителя до уроків праці
Удосконалювання трудового виховання жадає від учителів науково-теоретичних знань, практичних трудових й організаційних умінь, знань основ сучасного виробництва, і зокрема галузей виробництв ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net