Етнопедагогіка як засіб виховання особистості

Нова педагогіка » Технологія використання етнопедагогіки » Етнопедагогіка як засіб виховання особистості

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 2

Шлях до духовного ставлення особистості починається з природного входження дитини в духовний світ і традиційне життя рідного народу в культуру нації як складову загальнолюдської культури.

Основну мету виховання народна педагогіка бачить в тому, щоб навчити кожного бути людиною. А для цього необхідно, щоб нові покоління, які приходять на зміну, могли вміло перейняти естафету життєдіяльності від старших поколінь, оскільки дитина ще не має досвіду знань, умінь, навичок поведінки, все це приходить тільки через виховання. Застосовуючи і використовуючи попередній досвід, нові покоління збагачують й удосконалюють його, роблять свій внесок у розвиток матеріальної і духовної культури.

У вихованні дитини народ прагнув досягти виховного ідеалу. Ідеал у загальному його трактуванні означає праобраз, взірець досконалості, кінцеву вершину, мету людських устремлінь.

За народним уявленням, досконала людина - чесна і працьовита, співчутлива і прихильна до слабких і скривджених, товариська і сповнена оптимізму, та, що розуміє і цінує все істинно людське.

Поняття про виховний ідеал міститься у змісті українських народних пісень, казок, дитячих народно-побутових і фізкультурно-спортивних ігор, легендах тощо. У народній педагогіці взірцем для юнаків та дівчат завжди були позитивні герої. І хоч виховні ідеали втілювались то в образі козака, то гайдамаки, незмінною, проте, була наповненість їх гуманістичним загальнолюдським змістом - людська безкорисливість, працелюбність, інтелектуальна неповторність. Тому під виховним ідеалом ми розуміємо еталон взірцевої особистості, що служить головним орієнтиром у вихованні молодшого покоління. Він знайшов своє відображення в рідній українській мові, фольклорі, святах, обрядах, національних традиціях, родинному побуті, настановах і правилах, моралі, різних видах мистецтв, у промислах ремеслах нашого народу й естафетне передається від старших поколінь до молодших, які його доповнюють і вдосконалюють.

Виховання в народному тлумаченні розглядається як соціальне формування природних задатків здібностей людини, в результаті " впливу повсякденно-побутового педагогічного середовища" (сім'я, гурт, товариство, громада) і в межах реалізації істинно людського в структурі особистісних можливостей за певною персоніфікованою фаталістичною програмою.

Розглядаючи фактори формування й становлення людської особистості, етнопедагогіка чітко визначила, що такими є біологічні і соціальні (стан взаємин у родині, розпорядок повсякденного життя, побутові умови, усталені звичаї і традиції, матеріальне становище).

Народна педагогіка дає об'єктивне трактування суті спадковості, як біологічного фактора, та її місце у формуванні особистості. Народ своїм допитливим розумом прагнув збагнути причину таких явищ, заглибитись у духовний світ людини, виявити ті фактори, від яких насамперед педагогіка вірно окреслила становище людської особистості. В народній педагогіці роль спадковості дуже велика, спадково не лише передаються певні фізичні ознаки, а й деякі риси характеру: "Яблуко від яблуні не далеко падає", "Який труд, такий тин, який батько такий син", "Яке коріння - таке насіння".

Другий важливий фактор впливу на особистість за народною педагогікою є соціальний, де нерозривно пов'язані між собою середовище і виховання.

Оточуючі впливають на дитину з першого дня народження. Спосіб життя родини і характер спілкування з малюком є визначним у формуванні в дитини початкових звичок, від яких згодом значною мірою залежить її поведінка. Недарма в народі кажуть: "Як зайдеш між реп'яхи, той реп'яхів на берешся ","З ким поведешся, від того й наберешся ", "Ниточка до клубочка веде".

В.О. Сухомлинський, звертаючись до "золотого принципу" народної педагогіки - любові до дітей - підкреслював, що найбільш щира любов - любов батьківська.

Виховання дітей - одна з найважливіших функції сім'ї, а сімейний уклад, атмосфера, в якій живе дитина, - постійно діючий виховний фактор. В сім'ї дитина формується як особистість, отримує перші уроки життя. "З родини йде життя людини" - мудро зауважує народна приказка.

Століттями складались традиції сімейного виховання, вироблялися основні його принципи, серед яких народна педагогіка головну роль відводила трудовому вихованню.

У родинному спілкуванні немовля засвоює перші усвідомлені слова, що позначають поняття навколишнього світу. Проте це не просто слова, а специфічна народна, національно-традиційна дитяча лексика. Це всім відомі слова українського родинного побуту: моньо, льоля, гава, жижа, гам, киця, зюзя, папа (хліб, до побачення), коло, тюпа та ін., які, наче естафета, передаються з покоління в покоління, це так звана ще материнська мова.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Рекомендуємо почитати:

Цілі та зміст навчання іноземним мовам у середній школі
Визначення цілей навчання дає відповідь на запитання "З якою метою навчати?" Метою навчання іноземних мов є оволодіння учнями іноземною мовою як засобом спілкування і здійснення в ...

Сучасний стан інформатизації міських та сільських загально освітніх навчальних закладів
Широке впровадження в навчальний процес нових інформаційних технологій потребує створення певних умов: сучасну матеріально-технічну базу; відповідне програмне забезпечення; наявність фахівц ...

Економіка як навчальна дисципліна
Сьогодні економіка відіграє вирішальну роль у зміні людського світогляду на глобальному й особистісному рівні. Це навчальна дисципліна, яка вчить орієнтуватися в складних соціально-економіч ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net