Методика дослідження рівня продуктивності розумової діяльності

Нова педагогіка » Організаційно-методичні аспекти фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми 6-7-річного віку » Методика дослідження рівня продуктивності розумової діяльності

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Дослідження рівня продуктивності розумової діяльності проводилося по методиці, запропонованою Б.П. Нікітіним (1991 р) Тест на "продуктивність розумової роботи" (ПРР) досить точно вимірює "швидкість протікання розумових процесів". Виконуючи завдання тесту, дитина, по-перше, включає в роботу свої творчі здібності, здібності до аналізу до аналізу і синтезу, тобто уміння виходити з проблемних ситуацій, коли є завдання, а шляхи її рішення невідомі; по-друге, мобілізуючи сили для важкого завдання, вона вчиться не боятися ніяких перевірок, іспитів, змагань; по-третє, дитина випробовує задоволення від подолання труднощів; по-четверте, отримує об'єктивне уявлення про свої можливості.

Перевірка кожної дитини робиться індивідуально в ізольованій кімнаті або куточку, де ніхто не заважає. Перевірка проводиться за наявності у дитини бажання пограти "в кубики" з перевіряючим. Стіл повинен бути низьким, а стілець таким, щоб дитина бачила кубики зверху. Стіл повинен мати світле забарвлення, або бути покритий листом білого паперу.

Записати в протокол прізвище, ім'я, дату вимірювання, вік дитини (з точністю до місяця).

Запропонувати дістати з коробки кубики і уважно розглянути їх.

Для дітей задати питання-прохання: "Поклади кубик червоною гранню вгору", Коли покладе попросити покласти сині, жовтою, білою, жовто-синьою, біло-червоною. Похвалити, що добре знаходить грані потрібного кольору.

Коли дитина закінчить розгляд або покаже всі шість граней, то відкрийте узор № 1 і запропонуєте: "Склади з кубиків такий самий узор, як на картинці!", відразу включити секундомір.

Під час складання дитиною узору утримуйтеся від яких або зауважень, жестів, вигуків і не робіть впливу і допомоги.

Час витрачений дитиною на складання узору, запишіть в протокол (у секундах) в колонці відповідною номеру узору.

Якщо дитина не зуміла скласти узор у відведений час, то сказати, що час вийшов і запропонувати спробувати скласти наступний узор.

Якщо узор складний з помилкою або дитина говорить, що узор у нього "не виходить", то в протокол записується час, скільки продовжувалася спроба, але із знаком "мінус"

Продовжувати спробу більше максимального часу можна, але це тільки подовжує час перевірки, а на результат не впливає, оскільки складання узору за час, більший максимального не зараховується. В цьому випадку запишіть повний час спроби і, якщо вона невдала, то ставте знак "мінус".

Після того, як 2-3 узори дитині не вдалося скласти і стало ясно, що наступний узор йому не під силу, можна припинити перевірку.

Щоб у дитини не залишилося неприємного осаду після невдачі з останніми узорами, його слід похвалити за виконання складних узорів.

Підрахунок результатів проводиться по запису в протоколі (Додаток 4). Результат вимірювання отримують у вигляді "Продуктивності розумової роботи".

Оцінка рівня розвитку обчислюється таким чином. Оскільки середнє значення продуктивності кожної вікової групи визначене і пов'язане з віком достатньо жорсткою залежністю, по величині ПРР можна судити про рівень розвитку дитину або його "розумовою віці".

Якому віку відповідає показана дитиною продуктивність розраховують по формулі "Розумовий вік" Рв= ПРР +5. По цьому віку, порівнюючи його з календарним віком дитини, можна судити, наскільки випереджає або відстає дитина в своєму розвитку від статистичного середнього. Відставання або випередження на рік або півроку неістотно і особливих тривог не повинно викликати. Але якщо дитина удвічі або втричі перевищує середній результат дітей свого віку або відстає від нього, то це вже тривожно і треба обернути на цю увагу і батьків і вихователів.

Повторні вимірювання слід робити після перерви в декілька місяців, щоб виключити вплив "ефекту навчання". Ми проводили вимірювання продуктивності розумової діяльності двічі в рік в жовтні і березні.

Методи математичної статистики застосовувалися при аналізі результатів педагогічного експерименту. Достовірність відмінностей отриманих результатів оцінювалася на основі критеріїв Стьюдента (чисельність досліджуваних груп не перевищувала 20 дітей). Критерієм достовірності відмінностей в узгодженні із загальноприйнятими положеннями служила величина Р<0,05.

Педагогічне дослідження проводилося в 2007/2008 навчальному році. У нім завдання вирішувалися поетапно.

Страницы: 1 2

Рекомендуємо почитати:

Павло Тичина. «Гаї Шумлять». Урок засвоєння нових знань
Тема. Павло Тичина. «Гаї шумлять .». Вираження патріотичних почуттів митця через поетизацію рідної природи. Гармонія людини і природи. Мета: розкрити красу пейзажної лірики поета, показати ...

Методи дослідження фізичного розвитку дітей молодшого шкільного віку
Комплекс фізіологічних тестів для експрес-оцінки рівня розвитку фізичних якостей включає 4 показники: Затримка дихання на вдиху. При виконанні проби на затримку дихання реєструється час зат ...

Найпростіші засоби масового ураження
У останніх війнах, які велись США і їх союзниками, у великих масштабах застосовувались прості засоби ураження, які мають великі можливості ураження живої сили, і в першу чергу цивільного на ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net