Розвиток системи середньої професійної освіти

Нова педагогіка » Історія та перспективи розвитку російської професійно-технічної освіти » Розвиток системи середньої професійної освіти

Сторінка 3

Перш за все, Ліцей № 105 відомий як установа, що дає середню професійну освіту. Ліцей спочатку слідував цій традиції. Рівень викладання, об'єм програми, кількість академічного годинника, що витрачаються на вивчення російської і зарубіжної історії, літератури, іноземних мов, правознавства, в спеціалізованих класах відповідають найвищим стандартам. Фахівці, які мають широке наукове визнання, читають ліцеїстам спецкурси по темах своїх досліджень. Сучасна освіта в Ліцеї - це міждисциплінарна освіта. Взаємодія учбових дисциплін розвиватиметься в майбутньому не тільки в науці, але і в учбовому процесі.

Демократизація учбового процесу: відвертість і рухливість учбових планів, альтернативність учбових програм - яскрава особливість Ліцею. Викладачі, безумовно, виконують всі необхідні федеральні і регіональні програми і стандарти. Ці стандарти обов'язкові для всіх вчителів. Але кожен з досвідчених лекторів має свою авторську методику, свій підхід, який і застосовує на своїх уроках.

Відвертість учбового плану, зокрема, виявляється в тому, що кожен навчальний рік приносить свої нововведення. Наприклад, з 1993 року викладається юриспруденція, з 1995 року - етикет і дизайн.

Адаптація кращих досягнень російської і зарубіжної вищої і середньої школи - ще одні принцип Ліцею. У методичному класі учні працюють з книгою, написаною сто років тому, і CD-диском, кілька місяців тому випущеному в світло в Лондоні. Британіка так само активно використовується старшокласниками, як і енциклопедія Брокгауза. Звичайно, це тільки окремі приклади, але вони демонструють наше прагнення до високої якості навчання.

Індивідуалізація навчання була порівняно легко досягнута в Ліцеї. Перш за все, кожен викладач, як правило, веде заняття тільки в одному класі. Крім того, спецкурси, творчі лабораторії, факультативи проводяться в невеликих групах.

У Ліцеї немає "зубріння". Вона безглузда в сучасному світі, що переживає інформаційний вибух. Важливо навчити навикам самостійного пошуку інформації, її аналітичного освоєння. На це направлена вся система навчання - від завдання самостійно (але з підтримкою вчителя) підібрати матеріал для доповіді на екскурсії і до доручення скласти коментар до економічної ситуації.

Навчання в ліцеї ведеться по сучасних учбових планах і програмах, які передбачають виконання обов'язкового мінімуму змісту освіти по предметах базового циклу. Вариативная частина учбового плану постійно удосконалюється в цілях досягнення високого рівня освітньої підготовки ліцеїстів.

Навчання в ліцеї ведеться по сучасній навчально-методичній допомозі, частина з яких розроблена педагогами ліцею.

Ліцей займає упорядковане приміщення. Всі класні кімнати обладнані сучасними технічними засобами і новими учбовими меблями. Є потокові аудиторії для читання лекцій і кабінети (інформатики, інформаційних технологій), оснащені новітнім устаткуванням.

У старших класах викладання ведеться по системі, наближеній до вузівської: лекційно-семінарські заняття, заліки, наочний рейтинг і ін.

Заняття в ліцеї проводяться з використанням нових інформаційних технологій. Кожен третій педагог ліцею має навики роботи з комп'ютером, активно використовує комп'ютерну техніку в учбовому процесі. На один комп'ютер в ліцеї доводиться в середньому 19 учнів. Крім загальноосвітньої підготовки по інформатиці, ліцеїсти мають можливість відвідувати додаткові заняття, а також брати участь в підготовці мультимедійних презентацій для уроків і позакласних заходів.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Рекомендуємо почитати:

Основні педагогічні вимоги до підготовки й проведення уроків “Я і Україна" в 1 класі
Процес навчання “Я і Україна" здійснюється в різних організаційних формах. Перш ніж назвати і охарактеризувати їх, слід чітко уявити сутність педагогічної категорії - форми організації ...

Способи введення ігор у навчальний процес групи дітей 5-го року життя
Незалежно від виду дидактична гра має певну структуру, що відрізняє її від інших видів ігор і вправ. Гра, використовувана з метою навчання, повинна містити, насамперед, дидактичне завдання, ...

Правова база та майбутній стан вищої освіти в системі МВС України
Сучасний етап реформування Міністерства внутрішніх справ вимагає подальшого удосконалення системи підготовки фахівців для відомчих потреб. Тому розвиток системи відомчої освіти в Україні, я ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net