Середня професійна освіта на сучасному етапі

Нова педагогіка » Історія та перспективи розвитку російської професійно-технічної освіти » Середня професійна освіта на сучасному етапі

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

На початку 1997 р. російський уряд прийняло рішення про необхідність реформування системи освіти. Це робилося в загальному контексті перегляду принципів функціонування і розвитку соціальної сфери в нових умовах.

Відносна макроекономічна стабілізація, що намітилася в цей час, і очікування початку економічного зростання вимагали зміни принципів організації діяльності соціальної сфери, її більшої ув'язки з ринковим оточенням, що формувалося.

Сьогодні середня професійна освіта направлена на підготовку фахівців-практиків.

Реалізується воно за двома основними освітніми програмами - базового рівня і підвищеного рівня.

Підвищений рівень середньої професійної освіти забезпечує поглиблення або розширення підготовки в порівнянні з базовим рівнем (при цьому термін навчання збільшується на 1 рік).

Що навчаються в середньому спеціальному учбовому закладі - студенти (курсанти), слухачі і інші категорії тих, що навчаються. Зміст освітніх програм середньої професійної освіти регламентується Державним освітнім стандартом середньої професійної освіти (ГОС СПО), який складається з 2 частин: федерального компоненту, що визначає загальнодержавні вимоги до мінімуму змісту і рівня підготовки випускників, і національно-регіонального компоненту. У зв'язку із закінченням терміну дії в 2001 році почата розробка нового покоління стандарту.

Середня професійна освіта реалізується в різних формах: очна, очно-заочна (вечірня), заочна, екстернат на базі основної загальної освіти (9 класів загальноосвітньої школи) або середньої (повного) загальної освіти (11 класів загальноосвітньої школи). Надходження до установ середньої професійної освіти здійснюється на конкурсній основі за наслідками вступних випробувань. Щорічно студентами середніх спеціальних учбових закладів стають близько 11 % випускників основних загальноосвітніх шкіл і близько 23 % випускників середніх (повних) шкіл.

Термін навчання за програмою середнього професійного утворення базового рівня по очній формі на базі середньої (повного) загальної освіти складає 2-3 року залежно від профілю підготовки.

Термін навчання по очний-заочній і заочній формах збільшується на 1 рік в порівнянні з терміном навчання по очній формі. При реалізації середньої професійної освіти на базі основної загальної освіти термін навчання збільшується на 1 рік в порівнянні з терміном навчання на базі середньої (повного) загальної освіти.

Існують два основні види середніх спеціальних учбових закладів: технікум (училище) і коледж.

Технікум (училище) реалізує основні професійні освітні програми середнього професійного утворення базового рівня; коледж - основні професійні освітні програми середнього професійного утворення базового і підвищеного рівня. Реалізація освітніх програм середньої професійної освіти може також здійснюватися у вищих учбових закладах.

Діяльність учбових закладів цієї ланки регламентується, прийняте 03.03.2001 р.

Середня професійна освіта проводиться більш ніж по 300 спеціальностям. За останні три роки введено більше 20 нових спеціальностей, в основному, в областях соціальної сфери, сервісу, нових інформаційних технологій.

Особи, що мають середнє професійне утворення відповідного профілю, можуть здобувати вищу професійну освіту за скороченими прискореними програмами. При цьому скорочення терміну навчання у вузі складає, як правило, 1 рік за наявності середнього професійного утворення базового рівня, 1-2 року - за наявності середнього професійного утворення підвищеного рівня.

Система середньої професійної освіти включає 2,6 тис. державних і муніципальних середніх спеціальних учбових закладів і підрозділів вузів, що реалізовують освітні програми середньої професійної освіти. Середні спеціальні учбові заклади знаходяться у веденні більш ніж 25 федеральних міністерств і відомств, а також суб'єкти Російської Федерації.

Прийом і чисельність студентів середніх спеціальних учбових закладів, випуск фахівців з середньою професійною освітою, тисяч чоловік.

Рік

1991

1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

2000

Прийом

732

652

644

630

665

662

685

707

766

844

Чисельність студентів

2202

2090

1994

1871

1923

1976

2011

2052

2147

2311

Випуск фахівців

623

585

546

532

473

494

538

545

563

568

Страницы: 1 2 3

Рекомендуємо почитати:

Експериментальне дослідження адаптації дітей старшого дошкільного віку з мовленнєвими порушеннями до навчання у школі
Як і з чим допомагати шестирічній дитині у школі, враховуючи складність вікового періоду та індивідуальні особливості? Це питання особливо гостро постало перед педагогами та психологами суч ...

Аналіз змісту навчання з дисципліни «Психологія»
Програма навчального курсу «Психологія» розрахована на студентів, які навчаються за освітньо-кваліфікаційними програмами підготовки бакалавра. Мета навчальної дисципліни: освоєння студентам ...

Інженерно-педагогічні кадри професійно-технічних навчальних закладів
Вивчення науково-педагогічної літератури висвітлило сутність професійно-педагогічної діяльності інженера-педагога та особливості її здійснення. Поступові постійні зміни, які відбувались про ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net