Формування пізнавального інтересу в учнів засобами практичної спрямованості

Нова педагогіка » Формування пізнавального інтересу в учнів на уроках зоології » Формування пізнавального інтересу в учнів засобами практичної спрямованості

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 6

Свійський кіт. Моїм предком вважають дику африканську кішку. А одомашнені ми були найімовірніше, у Стародавньому Єгипті. Оскільки ми оберігати запаси зерна від гризунів, то нас вважали священними тваринами. В Європі за поширення християнства нас. навпаки, віднесли до «поплічників нечистої сили». Парадоксально, але від знищення нас урятували . щури та миші, загроза розмноження яких у Середньовіччі була дуже гострою. Зараз виведено близько ста декоративних порід котів, але найкращими мишоловами є ми, безпородні. До речі, мишей ловлять самки.

Корова свійська. Моє одомашнення відбулося близько 10 тисяч років тому. Моїм предком вважають дикого тура. Завдяки своєму значенню для людини у багатьох народів, у тому числі в давніх слов'ян, корова вважалася священною твариною. До речі, за однією з версій, з коровою пов'язані навіть деякі географічні назви — Таврія (від taunts — «бик»), Волинь (від слова «воли»), а можливо, й інші. Ми маємо велике значення і в сучасному сільськогосподарському виробництві. Виведено багато порід, які поділяють на молочні, м'ясо-молочні.

Горностай. Я відомий насамперед своєю цінною шкурою, з якої в давнину шили королівські мантії. Моє тіло 30 см, середня маса — близько 200 г. Живлюся гризунами, яйцями птахів, рідше — жабами та рибою, а також рослинною їжею. Добре плаваю та лажу по деревах. Я корисний тим, що гризунів ловлю не тільки на землі, а й у їхніх норах.

Ласка. Я найменший представник ряду Хижі. Моя маса —лише 40-100 г. Відповідно до своїх розмірів живимось невеликими мишоподібними гризунами, тому нас вважають корисними тваринами…

1-йведучий. Охороняйте тварин! 2-й ведучий. Одомашнені види розводьте вдома, адже вони стануть вам добрими помічниками у ваших найрізноманітніших справах та починаннях. 1-й ведучий. Ставтесь до них з повагою, адже вони не менші наші друзі, а згідно з еволюцією — старші! 2-й ведучий. А вони вам теж відплатять добром, відданістю. 1-й ведучий. Для охорони в нашій країні створено заповідники, заказники, національні парки. 2-й ведучий. На території України існують такі заповідники, як Асканія-Нова, Кримський, Чорноморський, Канівський, Український степовий, Луганський. 1-й ведучий. Карпатський, Поліський, Ялтинський, «Дунайські плавні», «Розточчя», Карадазький.

Ведучі показують заповідники на карті.

Учитель. Отже, тварин потрібно любити і берегти не лише тому, що вони корисні, а й тому, що вони веселі, гарні й самою своєю присутністю та поведінкою прикрашають наше життя (наприклад, кішки, собаки, морські свинки).

А про користь сільськогосподарських тварин можна говорити дуже багато.

Закінчити урок я хочу словами: «Людство може і повинно берегти природу. Земля людей немислима без тваринного і рослинного світу!»

Фрагмент конспекту уроку на тему «Значення риб у житті людини. Рибне господарство. Охорона риб» (в даному фрагменті показано формування пізнавального інтересу на етапі «Мотивація навчальної діяльності учнів»)

II. Мотивація навчальної діяльності учнів

Учитель. Про риб людям відомо багато, бо з давніх часів їх використовували в їжу. З розвитком цивілізації риб стали розводити не тільки для їжі, а й для краси. їх утримували в спеціальних басейнах і милувалися ними. Зі срібного карася в Китаї вивели багато рибок із різною формою тіла й голови, з ніжними плавцями та очима-телескопами. Хто з вас не мріє завести акваріум із неонами та мечоносцями, щоб отримати можливість спостерігати за життям своїх підопічних і насолоджуватися ними….

У результаті експерименту була розроблена функціональна модель пізнавальних інтересів старшокласників та виявлена питома вага кожного з пізнавальних інтересів для різних типів загально-освітніх середніх шкіл. Одночасно з вивченням пізнавальних інтересів старшокласників зроблена спроба встановити стимули їх активізації та розвитку. Опитування і спостереження показали, що кожний педагог намагається своїми методами розширити пізнавальні інтереси школярів. Їх узагальнення дозволило визначити найбільш ефективними в шкільній практиці такі стимули:

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Рекомендуємо почитати:

Контроль його суть, функції та види
Контроль, оцінка й облік знань учнів – важлива проблема теорії і практики навчання. Без перевірки або самоперевірки засвоєних знань, набутих умінь і навичок неможливе якісне вирішення цієї ...

Місце та роль класної самостійної роботи у навчанні лексики
Одним з важливих етапів уроку, які дозволяють вчителю цілеспрямовано та систематично впливати на інтереси дітей є самостійна робота учнів. У методичній літературі, незважаючи на неоднаковіс ...

Стан реалізації пректно-технологічної діяльності на уроках трудового навчання в теорії і практиці сучасної школи
Актуальність дослідження теоретичних та методичних аспектів використання проектної технології на уроках трудового навчання в загальноосвітніх школах зумовлена тим, що в нових умовах соціаль ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net