Формування пізнавального інтересу в учнів засобами практичної спрямованості

Нова педагогіка » Формування пізнавального інтересу в учнів на уроках зоології » Формування пізнавального інтересу в учнів засобами практичної спрямованості

Сторінка 5

Учитель. Охорона ссавців полягає у встановленні термінів і правил полювання на промислових звірів, створенні заказників, заповідників для відновлення чисельності рідкісних цінних видів тварин, проведенні акліматизації та реакліматизації. До Червоної книги України занесений 41 вид ссавців. Червона книга України: Ряд Комахоїдні — їжак вухатий, кутора мала. Ряд Рукокрилі — підковоніс малий, вечірниця мала. Ряд Китоподібні — афаліна чорноморська, білобочка. Ряд Хижі — горностай, видра річкова. Ряд Гризуни — ховрах європейський, сліпак піщаний. (Учні роблять записи в робочому зошиті.)

VI. Узагальнення й систематизація знань

1. Розв'язати кросворд

Людиноподібна мавпа, занесена до Міжнародної Червоної книги. (Шимпанзе)

Морська видра. (Калан)

Молоко кобил. (Кумис)

Предок свійського коня. (Тарпан)

Цар звірів. (Лев)

Наука про хвороби тварин, їх лікування та профілактику. (Ветеринарія)

Представник Ряду Хижі. (Горностай)

Гібрид коня й осла. (Мул)

Галузь господарства, що займається розведенням свійських тварин з метою отримання продуктів

харчування й сировини для промисловості. (Тваринництво)

Найбільша за розмірами кішка. (Тигр)

Тварина з високим рівнем інтелекту. (Дельфін)

Пристосування певного виду до умов місцевості, де він раніше не мешкав. (Акліматизація)

2. Вправа «Час похвали»

Кожен учень говорить одне речення про значення ссавців, починаючи його словами: «Я хочу написати оду ссавцям за .».

VII.Домашнє завдання

Опрацювати відповідний матеріал підручника. Скласти сенкан «Ссавці».

VIII. Підсумок уроку

Я сподіваюся, що після сьогоднішнього уроку ви замислитесь і станете уважнішими й милосерднішими до тварин. Пам'ятайте слова Антуана де Сент-Екзюпері, які він вклав в уста Маленького Принца: «Ми відповідальні за тих, кого приручили». Тому давайте берегти тварин!

Птицы, рыбы, звери В души людям смотрят. Вы их жалейте, люди, Не обижайте зря. Ведь небо без птиц — не небо. Ведь море без рыб — не море, А Земля без зверей — не Земля, не Земля, не Земля!

Фрагмент конспекту уроку по темі «Роль ссавців у екосистемах, їх значення для людини. Охорона ссавців. Тваринництво» (показано як пізнавальний інтерес формується на етапі вивчення та засвоєння нового матеріалу)

Основна частина уроку «Аукціон» (повідомлення нового матеріалу учнями – випереджаюче завдання)

Учитель. Сьогодні ми поговоримо з вами про роль ссавців у природі й житті людини, про необхідність їх охорони та розведення в домашніх господарстві.

Девізом нашого уроку ми візьмемо слова нідерландського натураліста Ніколаса Тінбергена: «Людина не повинна соромитися цікавості, яку пробуджує в ній природа».

Де ми тільки не зустрічаємо тварин! У лісі й полі, у горах і по берегах річок, у міському паркові й на рідному подвір'ї.

Перед тим як почати урок, мені б хотілося, щоб ви уважно слухали матеріал, тому що в кінці уроку у своїх зошитах ви заповните таблицю про роль ссавців у житті людини.

До нас у гості завітали різноманітні види ссавців, які коротко розкажуть про себе.

Кріт. Я — типовий мешканець ґрунту, представник ряду Комахоїдні. Від городників часто можна почути скарги на мене, мовляв, завівся в саду та підриває корені рослин. Це справжнісінький наклеп на мене: хоча і завдаю незначної шкоди, поїдаючи дощових черв'яків, проте рослими я не чіпаю. Я перемішую ґрунт, впливаю на процеси ґрунтоутворення.

Собака свійський. Я походжу не тільки від вовків, а й від шакалів та подібних хижаків, одомашнених ще в кам'яному віці. Я найвірніший чотириногий друг людини. Ми не лише охороняємо майно людей, а несемо прикордонну та митну службу. Допомагаємо охоронцям порядку, пасемо стада, знаходимо людей під завалами та під снігом, рятуємо їх на полі.

Свійський кріль. Я — представник сучасних кролів і належу до ряду Зайцеподібні. На відміну від зайців ми маємо вкорочені вуха і задні лапи. Моїми предками є дикі кролі. Кролі відіграють важливу роль у промисловості тварин: людина споживає м'ясо та використовує хутро і шерсть (кролячий пух). Ми швидко дичавіємо і можемо жити в дикій природі. За сприятливих умов швидко розмножуємось і можемо завдавати шкоди сільському господарству.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Рекомендуємо почитати:

Механізми мовлення: висловлювання. Мовленнєвий акт
У процесі мовленнєвої діяльності, творення мовлення структурною одиницею прийнято вважати висловлення. Це одиниця мовленнєвого спілкування. Це така одиниця, яка має відносну самостійність, ...

Взаємозв’язок мовлення та мислення
Дуже часто говорять, що мовлення і мислення – два боки одного явища. Однак це не зовсім так, оскільки з трьох відомих видів мислення – конкретно-діяльного, образного, логічного – тільки ост ...

Формування пізнавальних процесів як наукова проблема
Одним із найважливіших завдань, які суспільство ставить перед загальноосвітньою школою є розвиток пошукової навчально-пізнавальної діяльності підростаючого покоління. Практичне розв'язання ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net