Формування пізнавального інтересу в учнів засобами практичної спрямованості

Нова педагогіка » Формування пізнавального інтересу в учнів на уроках зоології » Формування пізнавального інтересу в учнів засобами практичної спрямованості

Сторінка 2

З власної практики можу сказати, що тема «Ссавці» дуже подобається учням. Зацікавленість темою виникає при ознайомленні з тваринами ще в темі «Різноманітність ссавців», оскільки діти знайомі з багатьма видами цього класу. На уроці учні проявляють неабияке захоплення тваринами, активно доповнюють учителя, пригадують цікаві факти з життя ссавців (собаки, коти, домашня худоба). Пізнавальний інтерес учнів «прокидається» остаточно під час вивчення теми «Роль ссавців у екосистемах, їх значення для людини». Вже в цій темі проявляється практична спрямованість тварин, їх роль для природи і людини.

Конспект уроку на тему: Роль ссавців у екосистемах, їх значення для людини. Охорона ссавців. Тваринництво

Цілі: розширити й поглибити знання учнів про особливості будови й різноманітність ссавців, показати пристосування цих тварин до умов середовища, показати значення ссавців у природі та житті людини й необхідність їх охорони; розвивати пізнавальний інтерес до біології, допитливість учнів, навички роботи з додатковою літературою, творчі здібності, увагу, спостережливість, уміння порівнювати та аналізувати; виховувати дбайливе ставлення до ссавців, формувати екологічне мислення, культуру поведінки в природі.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання: таблиці «Тип Хордові. Клас Ссавці», «Тваринництво», підручники, робочі зошити, додаткова література, малюнок фантастичного ссавця.

Хід уроку

I.Організаційний момент

Більшість тварин, що на Землі живуть. Об'єднує те, що їх ссавцями звуть. Цей клас —найдосконаліші істоти. Що потребують нашої турботи.

II.Актуалізація опорних знань учнів

Прийом «Розпізнай»

Розгляньте малюнок фантастичної тварини. Із частин яких звірів вона складається? (Фантастичний ссавець має голову оленя, шию жирафи, тулуб тигра, кінцівки лами, хвіст коня)

2. Відгадування загадок про ссавців.

III. Мотивація навчальної діяльності учнів

Учитель

Уявіть, якби зникли ссавці на Землі, Де поділись звірята великі й малі. І ліси, і моря, і луги, і поля Опустіли б тоді, і завмерла б Земля. Став сумним і порожнім навколишній світ, І покрив усе б морок на тисячі літ. Ця картина трагічна була б і сумна Не потрібно, щоб дійсністю стала вона. Бо Земля без ссавців — що без хмар небеса. Що без квітів бджола і без блиску роса. Бережімо ж всі разом навколишній світ. Процвітала щоб фауна ще тисячі літ!

IV.Повідомлення теми уроку й формулювання учнями мети уроку

V.Вивчення нового матеріалу

1. Значення ссавців у природі та житті людини

(Повідомлення учнів і створення схем І, 2)

Ссавці-метеорологи

Людина зібрала багато прикмет, спостерігаючи за поведінкою як диких, так і свійських представників ссавців.

Восени багато кротовиння —зима буде м'яка й безсніжна.

Миші пищать — на похолодання.

Заєць приходить до саду — зима буде суворою.

Собака валяється — на негоду, їсть траву — на дощ; мало їсть, багато спить — бути дощеві.

Збирається худоба до гурту — піде дощ.

Свині чухаються — на тепло.

Ссавці та біоніка

Кріт — підземний мешканець, що має брускоподібне тіло. Його житло — це ходи в землі. Хутро низьке, шовковисте, заломлюється в один бік. Передні кінцівки лопатеподібні й вивернуті назовні. Ними тварина риє землю. Під час риття тіло начебто обертається навколо осі й одночасно рухається вперед.

Учені вивчили будову тіла та життєдіяльність цієї істоти і створили штучного «крота». Головна частина цієї машини — дренер — своєю конфігурацією нагадує снаряд гармати, тільки зі зрізаною передньою частиною. Ця частина називається плугом. Під час пересування машини плуг своєю передньою частиною, тобто ножем, розсуває півметровий шар землі, а дренер, що прямує за ним, прокладає канал, вминаючи землю, як кріт.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Рекомендуємо почитати:

Ушинський про значення праці у вихованні людини
Велику роль як засобу виховання особистості Ушинський відводить праці. В своїй роботі «Праця в її психічному і виховному таненні» він підкреслює, що людина формується і розвивається у трудо ...

Практичні аспекти використання ігор у формуванні орфографічної та каліграфічної компетенції
Фрагмент уроку англійської мови у 2 класі з формування каліграфічної компетенції Тема: Свята. Кольори. Мета: Ознайомити учнів і практикувати у вживанні нові слова: black, white, snow, snowm ...

Аналіз літературних джерел при вивченні профілю “Металообробка”
Аналіз літературних завжди робиться для того, щоб якомога докладніше, ширше і детальніше розглянути ту чи іншу проблему та розглянути, як різні автори пропонують її вирішувати. Щоб краще ви ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net