Аналіз існуючих моделей «NetLogo» щодо вирішення визначених проблем

Нова педагогіка » Комп'ютерна підтримка курсу хімії » Аналіз існуючих моделей «NetLogo» щодо вирішення визначених проблем

Сторінка 1

Модель №1 «Велосипедна шина (Bike Tire)» являє собою поведінку частинок газу в контейнері, який може мати різний об´єм и пропорції. Число частинок, що додаються всередину контейнера чи з його зовнішньої сторони, можна змінювати, так як і правила їх взаємодії (відскакують чи вони від стінок, зіштовхуються чи вони один з одним).

Проста модель допомагає звикнути користувачу до інтерфейсу NetLogo, оцінити можливі модельні обмеження і спрощення, перш ніж почати виконувати аналіз даних та математичне моделювання задач.

Модель № 2 «Зміна тиску (Changing Pressure)» досліджує відносини між числом частинок і тиском газу в контейнері з фіксованим обсягом. Модель імітує ефект накачування велосипедної шини. Число частинок можна змінювати від початку і в процесі «накачування шини», додаючи порції газу через клапан на лівій стінці контейнера.

Ця модель допомагає вивчити поведінку частинок газу, яке призводить до збільшення або зменшення тиску, розглянути співвідношення між числом частинок і тиском.

Модель № 3 «Рух частинок (Circular Particles)» є більш точною і призначена для дослідження зміни співвідношення кінетичної енергії частинок під час їх зіткнень. Для розрахунків приймають, що частинки мають круглу форму і певний розмір, на відміну від моделювання частинок у вигляді безрозмірною точки, як у попередніх моделях. Зіткнення частинок розглядають як пружне. Обмін кінетичної енергії і імпульсу між двома частинками відбувається згідно із законами збереження енергії та імпульсу вздовж осі зіткнення.

Потім обчислюється кут, швидкість і напрямок руху частинок. У моделі використовуються колір для візуалізації швидкості частинок, виділення окремої частки на тлі інших.

Модель № 4 «Число частинок та тиск (Number and Pressure)» дозволяє встановити зв'язок між кількістю часток газу в контейнері і тиском в системі. Додаючи певні порції частинок в контейнер і здійснюючи вимірювання тиску, учні самостійно виводять рівняння відповідної математичної залежності.

Модель № 5 «Температура та тиск (Temperature and Pressure)» призначена для дослідження відносини між температурою і тиском газу в контейнері з фіксованим обсягом. Можна варіювати число часток і температуру газу, за допомогою нагрівання або охолодження стінок контейнера. Особливістю моделі є можливість зміни декількох параметрів: числа частинок і температури газу , і вивчення комбінованого їх впливу на тиск.

Для візуалізації нагріву стінок контейнера використовують зміну їх кольору . Темно-червоний колір позначає низьку температуру. Перехід від яскраво -червоного кольору через рожевий в його бліді відтінки показує зростання температури. Стінки мають постійне значення температури протягом роботи моделі.

Модель № 6 «Об´єм та тиск (Volume and Pressure)» дозволяє регулювати обсяг і розмір контейнера з газом. Ця модель призначена для дослідження відношення між обсягом контейнера і тиском газу в посудині при постійній температурі. Вона дозволяє вивчити відношення між числом частинок і тиском, об'ємом контейнера і тиском газу.

У моделі регулюється обсяг контейнера і може змінюватися число частинок. Коригування факторів може здійснюватися одночасно, що дозволяє розглядати їх комбінований вплив.

Модель № 7 «Закон ідеального газу (Ideal Gas Law)» досліджує відносини між числом частинок, об'ємом контейнера, тиском і температурою газу.

У цій моделі контейнер має регульовані: обсяг, число часток і температуру.

Частинки моделюються як кульки без внутрішньої енергії, за винятком енергії, пов'язаної з їх рухом. Сутички між частками є пружними.

Частинки можуть бути пофарбовані для кращої візуалізації їх швидкості.

При нагріванні стінок контейнера вони будуть змінювати колір. Темно-червоний колір позначає нижчу температуру. Зміна кольору від яскраво-червоного до білого (через рожевий і блідо-рожевий) позначає підвищення температури. Білий колір - найгарячіші стінки. Температура стінок після встановлення залишається постійною протягом досвіду.

Модель № 8 «Редактор моделей з частинками (Рarticle sandbox)»передбачає:

- Можливість самостійного малювання контейнерів різної форми , що містять газ;

- Додавання / видалення стінки контейнера;

- Додавання / видалення стінки-перегородки , яка знаходиться поза контейнера.

Страницы: 1 2 3

Рекомендуємо почитати:

Дослідження диференціації навчання на сучасному етапі в середній школі
Методика № 1: "Застосування диференційованого навчання вчителями іноземної мови" Методика спрямована на те, щоб показати, на якому реальному рівні знаходиться розвиток, або ж заст ...

Особливості здійснення соціальної роботи з прийомними сім'ями та прийомними дітьми
Всі форми соціальної роботи із супроводу прийомних сімей та прийомних дітей поділяються на групові та індивідуальні. Цікавою формою роботи є групи взаємопідтримки прийомних батьків (групи з ...

Методичні рекомендації щодо формування рецептивних граматичних навичок учнів засобами англійської пісні
Використання зразків сучасної англомовної поезії може бути одним з ефективних засобів досягнення таких основних цілей навчання предмету іноземної мови, як практична, освітня, розвиваюча та ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net