Короткий тест творчого мислення за методикою П. Торренса

Нова педагогіка » Специфіка роботи соціального педагога з творчо обдарованими дітьми молодшого шкільного віку » Короткий тест творчого мислення за методикою П. Торренса

Сторінка 9

Вправа «Букет із квітів»

Мета: підведення підсумків, рефлексія.

Зараз я пропоную стати в коло всім учасникам заняття. Ми спробуємо створити букет із квітів. Кожен учасник кладе до букету свою улюблену квітку, при цьому описуючи її.

9 заняття «Пернаті друзі»

Мета:розвивати оригінальність та гнучкість мислення; спонукати дітей до продукування нових ідей; виховувати пошуковий інтерес, любов до птахів.

Обладнання:олівці, папір, матеріали для роботи, демонстраційний та роздатковий матеріал.

Хід заняття

«Продовж речення»

Мета: знайомство, налаштування на роботу.

Я пропоную вам продовжити речення: «Якби я був (ла) пташкою, я би був(ла) .».

Повідомлення теми і мети заняття

Сьогодні ми з вами будемо говорити про наших пернатих друзів — птахів. Я закликаю вас:

працювати гнучко, продуктивно та оригінально;

продукувати нові ідеї;

вдосконалювати свої пошукові здібності.

Вправа «Фантастичні гіпотези»

Мета: розвиток гнучкості та оригінальності мислення.

Всі ви спробували себе відчути на кілька хвилин птахами. Комусь можливо, сподобалось. А зараз я пропоную вам поміркувати і висловити свої припущення на таку тему:

«Що буде, якщо птахи зникнуть?».

Припущень має бути якомога більше. Неправильних відповідей не може бути, вони мають бути оригінальні і цікаві.

Міні-фантазія

Мета: розслаблення, відпочинок.

Зараз ми з вами спробуємо розслабитися, відпочити і помріяти. Сядьте зручно, так, як вам хочеться Заплющіть очі, розслабтеся і уявіть себе пташкою, яка літає високо в небі. Можливо, це лелека, а може — чайка, синичка чи орел. Ви відчуваєте приємний подих вітру, адже мчите йому назустріч, відчуваєте легкість і спокій, адже ви вільні, щасливі, бо маєте змогу побувати там, де найбільше хочете, в будь-якому куточку нашої планети. Вам добре і легко. Запам'ятайте це відчуття. Спробуйте повернутися в нашу класну кімнату з цими відчуттями.

Вправа «Крапки»

Мета: розвиток творч их здібностей.

Візьміть, будь ласка, аркуш паперу і зобразіть на ньому за допомогою 20 крапок пташку. Тепер поміняйтеся аркушами з своїм сусідом. З'єднайте крапки так, щоб вийшло зображення пташки. Тепер поверніть малюнок власнику, який може розмалювати його, доповнити, дати йому назву, склас ти невелику розповідь про свого героя. На виконання цього завдання — 15 хв.

Вправа «Мені було ., тому що .»

Мета: підведення підсумків.

Я пропоную пригадати, що ми робили сьогодні на занятті, і доповнити фразу: «Мені було ., тому що .».

10 заняття «Ой, яка чудова наша рідна мова!»

Мета:розвивати продуктивність, швидкість та гнучкість мислення; розширювати словниковий запас учнів, виховувати любов до рідної мови.

Обладнання: картки для поділу на пари та групи, канцелярське приладдя, демонстраційний матеріал.

Хід заняття

Вправа «Привітання по-особливому»

Мета: створення позитивної атмосфери, налаштування на роботу.

Будь-яка робота починається з привітання. Я також пропоную вам привітатися зі всіма присутніми, але по-особливому, не так, як інші. Продумайте, як саме ви хочете привітатися так, щоб було цікаво і весело.

Повідомлення теми і мети заняття

Виконуючи першу вправу, ми змогли переконатися, що одне і те ж можна сказати по-різному. Це завдяки багатству нашої мови. То ж тема нашого заняття «Ой яка чудова наша рідна мова!».

Завдання, які стоять перед нами:

працювати творчо, продуктивно;

вміло використовувати свої знання;

вдосконалювати свої вміння.

Вправа «Складання з букв повнозначних слів»

Мета: розвиток швидкості , продуктивності творчого мислення та словникового запасу. Виконуючи наступну вправу, ми спробуємо довести, що мова наша багата і чудова. Перед вами — літери українського алфавіту. Ваше завдання — скласти якомога більше слів-іменників, використовуючи лише ті літери, які я вам запропонувала. Працювати треба швидко і продуктивно.

Вправа «Приємний дотик»

Мета: відпочинок, позитивний настрій.

Сядьте зручно, закрийте очі і спробуйте прислухатися до моїх слів, уявити те, про що я буду говорити. Уявіть собі, що ви знаходитесь у найприємнішому для вас місці, вас оточують речі, які для вас найцінніші, ви чуєте найприємніші голоси, відчуваєте найніжніший дотик. Це може бути легенький вітерець, яскравий теплий сонячний промінчик, м'яка пухнаста сніжинка чи лагідна мамина долоня, щире батькове слово. Вам спокійно і затишно. Це відчуття ви берете з собою, намагаєтеся його запам'ятати і повертаєтеся до класу. А тепер спробуйте описати словами те, що ви відчули.

Страницы: 4 5 6 7 8 9 10

Рекомендуємо почитати:

Казка як об’єкт наукових досліджень
Об’єктом наукового дослідження казка і казкотворчість стають у ХІХ ст., здебільшого цей феномен вивчають в контексті гуманітарних наук, зокрема філології, історії, філософії, культурології. ...

Методи активізації навчально-пізнавальної діяльності
Проблема використання в дидактичному процесі методів активізації начально-пізнавальної діяльності учнів особливо актуальна на сучасному етапі становлення національної системи освіти і збага ...

Дослідження питання вивчення священних книг в методиці літератури та шкільної практики
Вивчення священних книг у методиці викладання світової літератури є однією з важливих проблем сучасної літератури. Адже вивчення священних текстів в загальноосвітній школі має виключно прос ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net