Короткий тест творчого мислення за методикою П. Торренса

Нова педагогіка » Специфіка роботи соціального педагога з творчо обдарованими дітьми молодшого шкільного віку » Короткий тест творчого мислення за методикою П. Торренса

Сторінка 8

Завдання, які стоять перед нами:

працювати творчо, продуктивно;

бути активними;

вдосконалювати свої особисті творчі якості.

Вправа «Дресирований ведмідь»

Мета: розвивати продуктивність та гнучкість мислення.

Ви вмієте швидко думати? Візьми олівець і папір і поміркуй - навіщо тобі може знадобитися дресирований ведмідь? Може, для того, щоб носити твій портфель чи охороняти дім? У вас є три хвилини, щоб придумати і записати якомога більше ідей. Не потрібно вибирати «хороші» і «погані», головне, щоб їх було якомога більше. А зараз ви будете працювати в групах. Складіть спільний список, використовуючи ідеї всіх членів групи. Можете також спільними зусиллями доповнити ваш список.

Вправа « Що було б, якщо .»

Мета: розвиток творчих здібностей, розслаблення.

Я хочу запропонувати вам цікаву гру. Зараз ви матимете змогу перетворитися на тваринку, ту, яку ви хочете. Виберіть для себе, ким ви хочете бути. Ви — тваринка, яку ви вибрали, тому можете рухатися так, як вона, вимовляти ті ж звуки, поводитися так само. Для цього ви можете використовувати всю класну кімнату. Спробуйте відчути задоволення, радість, спокій, адже ви робите те, чого вам найбільше хочеться. Запам'ятайте ці приємні відчуття. Дякую вам і прошу повернутися на свої місця, взявши з собою приємні відчуття.

Вправа «Неіснуюча тварина»

Мета: розвитоктворчих здібностей учнів.

Я пропоную вам побути у ролі творців і створити в своїй уяві, а потім і на папері, неіснуючу тварину, назвіть її неіснуючим ім'ям. Ви можете описати її, а можете і намалювати. На виконання цього завдання у вас є 15 хв.

Вправа «Мені було ., тому що .»

Мета: підведення підсумків, рефлексія.

На завершення заняття, пропоную вам пригадати все, що ми сьогодні робили, згадати свої відчуття, думки, враження і продовжити фразу: «Мені було ., тому що .».

8 заняття «У царстві квітів»

Мета: розвивати оригінальність та продуктивність мислення; спонукати дітей до активної творчої діяльності; виховувати любов до прекрасного.

Обладнання: олівці, папір, матеріали для роботи, малюнки.

Хід заняття

Вправа «Продовж речення»

Мета: знайомство, налаштування на роботу.

Я пропоную вам продовжити речення: «Якби я був (ла) квіткою, я бибув(ла) .».

Повідомлення теми і мети заняття

Як ви вже напевно здогадалися, поведемо ми сьогодні мову про квіти. Вони різні за кольором та формою, цвітуть в різні пори року та в різних куточках нашої планети. Але всі вони милують наше око, дарують нам хвилини приємного спілкування з прекрасним. То ж, запрошую вас до царства квітів, бо саме така тема нашого сьогоднішнього заняття.

Завдання, які ми спробуємо вирішити:

працювати творчо, продуктивно та оригінально;

бути активними;

вдосконалюватися як особистість.

Вправа «Виведення наслідків»

Мета: розвиток оригінальності, продуктивності мислення та вміння встановлювати причинно-нас- лідкові зв'язки.

Напевно, нам важко уявити наше життя без квітів. Та я пропоную вам пофантазувати і придумати якомога більше оригінальних відповідей на такі запитання: «Що трапиться, якщо перестануть цвісти квіти? Що трапиться, коли квіти стануть безбарвними? Що трапиться, коли квіти оживуть?». Виконувати це завдання ви будете в групах. Працюють усі члени групи і приймаються до уваги всі варіанти відповіді на поставлене запитання.

Вправа «Міні-фантазія»

Мета: розслаблення, відновлення сил.

Сядьте зручно, розслабтеся, я хочу запропонувати короткий, проте, приємний відпочинок. Вдихніть, будь ласка, глибоко три рази . Тепер уяви собі, що ти — чарівна квітка, яка росте в чудовому куточку, сонце голубить твої пелюстки, а легенький вітерець лоскоче рум'яне обличчя. Квітка весело радіє життю, їй приємно і затишно від того, що вона гарна, щаслива, поряд з нею ті, хто їй потрібен. Вона насо- лоджується своїм життям, милується всім, що навколо неї. Ці приємні почуття переповнюють її. Вона намагається зберегти їх у собі.

Вправа «Малюнок у кілька рук»

Мета: розвиток творчих здібностей та вміння реалізовувати свої фантазії.

А зараз я пропоную ваші міні- фантазії перетворити в реальність. Пропоную кожному ще раз уявити квітку, в яку ви перевтілювалися. Зараз ви будете її малювати, але не самі. Кожен з вас малює один елемент задуманої вами квітки. Свій аркуш передаєте сусідові справа. Він повинен домалювати свій елемент, відштовхуючись від того, що зобразили ви. Так працюємо доти, доки ваш малюнок не повернеться до вас. тоді ви повинні дати назву цій квітці і описати її.

Страницы: 3 4 5 6 7 8 9 10

Рекомендуємо почитати:

Реалізація компетентнісного підходу в навчанні молодших школярів української мови
Сучасне суспільство вимагає виховання самостійних, ініціативних, відповідальних громадян, здатних ефективно взаємодіяти у виконанні соціальних, виробничих і економічних завдань. Виконання ц ...

Застосування інтерактивних методів навчання як один із шляхів підвищення ефективності уроку світової літератури
Одним із кроків підвищення ефективності уроку є впровадження інтерактивних технологій навчання. О.І. Помешун та Л.В. Пироженко визначили умовну робочу класифікацію цих технологій за формами ...

Поновлення бібліотечних фондів на сучасному етапі
За законом України бібліотеки мають пріоритетне право на придбання книг, документів, інших носіїв інформації відповідно до профілю комплектування їх фондів. Це право забезпечується одержанн ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.edudirect.net