Короткий тест творчого мислення за методикою П. Торренса

Нова педагогіка » Специфіка роботи соціального педагога з творчо обдарованими дітьми молодшого шкільного віку » Короткий тест творчого мислення за методикою П. Торренса

Сторінка 4

Вправа «Історії із торбинки»

Мета: розвиток уяви, швидкості та гнучкості мислення.

Я принесла вам торбинку, в якій багато різноманітних речей. Кожен з вас може один раз засунути туди руку і що-небудь дістати. А зараз кожен з вас спробує придумати історію, яка трапилася з вашим предметом. На виконання цього завдання ви маєте 15 хв.

Вправа «Посмішка по колу»

Мета: підсумок заняття, рефлексія.

Сьогодні ми спробували ще ближче познайомитися один з одним, відчули на собі посмішку сонця, говорили один одному приємні слова, а зараз я пропоную передати посмішку по колу товаришу, який стоїть поряд, і разом з посмішкою передати тепло свого серця.

2 заняття «Творимо казку»

Мета: розвивати творчі здібності учнів, продуктивність та оригінальність мислення; виховувати позитивне ставлення до своєї роботи та роботи товаришів.

Обладнання: демонстраційний та роздатковий матеріал: картки для поділу на групи та пари; чисті аркуші паперу, ручки, простіта кольорові олівці.

Хід заняття

Вправа «Компліменти»

Мета: налаштування на роботу, створення позитивної атмосфери.

Діти стають у коло, беруться за руки. Дивлячись сусіду в очі, потрібно сказати йому кілька добрих слів, за щось похвалити його. Він, у свою чергу, повинен подякувати і сказати комплімент своєму сусідові. Комплімент, як і подяка, мають бути оригінальними.

Повідомлення теми і мети заняття

Дорогі діти! Всі ви, без сумніву, дуже любите казки, знаєте їх дуже багато. Тема сьогоднішнього нашого заняття — «Творимо казку». Як ви зрозуміли, ми будемо, використовуючи свої знання, уміння і навички, творчість, оригінальність та продуктивність мислення, вчитися творити казку. Завдання, які стоять перед нами:

працювати творчо, оригінально та продуктивно;

використовувати свої попередні знання, уміння і навички;

бути активними;

цінувати свою роботу та роботу товаришів.

Вправа «Малюнок у дві руки»

Мета: розвивати вміння узгоджувати свої дії в процесі виконання спільного завдання.

Неможливо уявити казку без казкових героїв. Тому завдання для вас — створити казкового героя. Для цього вам потрібно знайти собі пару. Візьміть, будь ласка, зі стола по одній геометричній фігурі: дівчата — ромб, а хлопці — трикутник. Прочитайте уважно, що там написано, і спробуйте знайти собі пару. Ті, що знайшли собі пару, займайте столи. Кожен з вас повинен задумати казкового героя, якого він хотів би намалювати. Але малювати ви будете в парі, свого героя, по черзі. У вас має вийти один казковий герой, який матиме риси обох задуманих вами героїв. Дайте йому назву.

То ж, бажаю вам успіху. На виконання цього завдання ви маєте п'ять хвилин.

Вправа на розслаблення «Подорож до Диво-острова»

Ви чудово впоралися з завданнями, втомилися, тому я пропоную вам розслабитися і вирушити в подорож. Сядьте зручно. Так, як вам добре. Заплющіть очі. Ми з вами вирушаємо в дивовижну подорож до чудового місця, яке знаходиться далеко в океані. Його назва —Диво- острів. Живуть тут різноманітні казкові герої, відбуваються різноманітні дива. Побувавши тут, ви стали свідками багатьох див, зустріли героїв, які до цього часу існували лише у ваших мріях. Ви відчули захоплення, радість, піднесення. Але все гарне закінчується. Приходить час повертатися. Та з собою ви берете захоплюючі спогади і чудовий настрій.

Вправа «Диво-острів»

Мета: розвивати творчі здібності.

Наша мандрівка закінчилася. І я переконана, що всі ви хочете розповісти про вашу мандрівку до Диво-острова. Тому я пропоную вам створити казку «Диво-острів». Героями цієї казки мають бути герої, яких ви і ваші товариші створили на сьогоднішньому занятті.

Підведення підсумків. Вправа «Мікрофон»

Мета: підведення підсумків заняття, розвиток здатності до рефлексії.

На завершення заняття, пропоную вам виконати вправу «Мікрофон». А журналістом у нас сьогодні буде .

Запитання

Що вам найбільше сподобалося? Коли вам було найцікавіше? Коли ви відчували труднощі?

3 заняття «Незвичне у звичному»

Мета: розвивати креативні здібності учнів, гнучкість та оригінальність мислення; розвивати пошуковий інтерес та адекватну самооцінку.

Обладнання:демонстраційний та роздатковий матеріал; табличка «наш барометр», карточки для поділу на групи та пари; чисті аркуші паперу, ручки, прості та кольорові олівці.

Хід заняття

Вправа «На що схожий настрій?»

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Рекомендуємо почитати:

Сучасний стан інформатизації міських та сільських загально освітніх навчальних закладів
Широке впровадження в навчальний процес нових інформаційних технологій потребує створення певних умов: сучасну матеріально-технічну базу; відповідне програмне забезпечення; наявність фахівц ...

Математика на екскурсіях
В навчальному процесі екскурсії являють собою один з методів наочного навчання. Екскурсія є також одним з видів позакласної роботи з математики. В початкових класах школи проводяться як спе ...

Методичні рекомендації щодо формування репродуктивних граматичних навичок учнів засобами англійського вірша
Сформованість репродуктивної граматичної навички – одна з передумов функціонування вміння висловлювати свої думки в усній і письмовій формах. Щоб здійснити свій комунікативний вибір, той, х ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2018 - All Rights Reserved - www.edudirect.net