Я привчав(ла) дитину до читання з малих літ.
Я спонукаю дитину вигадувати історії та фантазувати.
Я уважно ставлюся до індивідуальних потреб дитини.
Я щодня знаходжу час, шоб побути з дитиною наодинці.
Я дозволяю дитині брати участь у плануванні сімейних справ і подорожей.
Я ніколи не дражню дитину за допущені нею помилки.
Я хвалю дитину за вивчені вірші, розповіді та пісні.
Я навчаю дитину вільно спілкувалися з дорослими будь-якого віку.
Я розробляю практичні експерименти,-щоб допомогти дитині біл'ьше пізнати.
Я дозволяю дитині гратися зі всяким мотлохом.
Я спонукаю дитину знаходити проблеми і потім розв'язувати їх.
У заняттях дитини я знаходжу те, що гідне похвали.
Я не хвалю її безпредметно і нещиро.
Я чесний (на) в оцінці своїх почуттів відносно дитини.
Не існує тем, які я повністю вилучаю з обговорення із дитиною.
Я даю можливість дитині справді приймати рішення.
Я допомагаю дитині бути особистістю.
Я допомагаю дитині знаходити телепрограми, які заслуговують на увагу.
Я розвиваю в дитині позитивне сприйняття її власних здібностей.
Я ніколи не відмахуюся від невдач дитини, говорячи їй: «Я цього також не можу.
Я заохочую в дитині максимальну незалежність від дорослих.
Я вірю в здоровий глузд і довіряю їй.
Я волію, щоб основну частину роботи, за яку взялася дитина, вона виконувала самостійно, навіть якщо я не впевнений /на/ в позитивному кінцевому результаті.
Дякуємо за співпрацю!
Якщо Ви набрали: 0—8балів: найнижчий, мінімальний рівень;
9— 20балів: помірно сприятливий рівень, нижчий за середній. Батьки підтримують дитину, цікавляться її проблемами, проводять з нею вільний час, але швидше за все нерегулярно, від випадку до випадку;
21—24бали:середній рівень, загалом сприятливий. Батьки позитивно ставляться до дитини, розвивають її самостійність, цікавляться її захопленнями, вміють заохотити.
25— 36 балів: оптимальний рівень, вищий за середній. Батьки досить тактовно й терпляче ставляться до надмірної активності дитини, стимулюють проблемністьїї мислення, розвивають самостійність і незалежність, багато часу проводять разом;
37—40балів:максимально високий рівень. На цьомурівні стимулювання здорового розумового розвитку поступово перетворилося натак званий «парниковий ефект». Батьки занадто опікають свою дитину, їм слід охолодити свс ховне завзяття і дати більшу свободу як їй, так і собі.
Норми оцінювання результатів: анкетування складається із 40 тверджень, отже: мінімальний бал за методикою 0 (всі відповіді «ні»); максимальний ( методикою — 40 (всі відповіді «так»)).
Розробка комплексу тренінгових занять щодо розвитку творчих здібностей дітей молодшого шкільного віку
Організація занять: загальний обсяг курсу - 11 занять, кожне з яких тематичне, завершене, може використовуватися, як окреме. Тривалість кожного заняття — 1 год. Частота занять — один раз на тиждень.
1 заняття «Давайте познайомимося»
Мета: спонукати дітей до творчості, підняти інтерес до творчої ді яльності, розвивати позитивне самосприйняття та сприйняття один одного.
Завдання:
працювати творчо, активно;
продукувати нові ідеї;
вдосконалювати свої особисті творчі якості.
Обладнання: канцтовари: папір, олівці, стікери, демонстраційний матеріал.
Хід заняття
Вправа «Знайомство»
Мета: знайомство, само презентація.
Доброго дня! Я рада нашій з вами зустрічі. Для того, щоб краще познайомитися, я пропоную вам доповнити такі речення: «Мене звуть . мені подобається . Я мрію .».
Повідомлення теми і мети заняття
Коли ми знайомилися, ми намагалися доповнити речення, використовуючи свою здатність творити, придумувати. Тема нашого заняття - «Давайте познайомимося».
Завдання, які ми спробуємо вирішити:
працювати творчо, активно;
продукувати нові ідеї;
вдосконалювати свої особисті творчі якості.
Вправа «Означення»
Мета: розвиток продуктивності мислення та позитивної самооцінки.
Пропоную вам знайти собі очима пару. Сядьте біля того, кого вибрали. Атепер спробуйте знайти якомога більше слів-означень, які б характеризували вашого товариша. Спробуйте скласти невелику розповідь про нього, використовуючи ті слова-означення, які ви придумали.
Вправа «Посмішка»
Мета: створити гарний настрій у групі.
Сядьте зручніше і закрийте очі. Зробіть три глибокі вдихи і видихи . Уявіть собі, що ви бачите перед собою красиве сонечко на малюнку, рот у якого розтягнувся у широкій посмішці. Тепер знову вдихніть, затримайте дихання і спробуйте усміхнутися так, як сонечко. Відчуйте усмішку у всьому своєму тілі, відчуйте радість всіма його клітинками. Вам стало спокійно, радісно, безтурботно. Це відчуття ви зможете пригадати тоді, коли захочете. Тепер трохи потягніться, випряміть ся. Розплющіть очі і знову опиніться в нашій класній кімнаті.
Рекомендуємо почитати:
Удосконалюємо свої властивості
Щоб уявити підлітку свій моральний образ у майбутньому, доцільно роздивитися навколо себе і відстороненим поглядом оцінити своїх однолітків, враховуючи свої власні принципи і принципові оці ...
Мовний матеріал як
засіб формування комунікативно-мовленнєвих умінь
Якщо припустити, що пріоритет у навчанні усного мовлення повинен бути приділений культурно-побутовій тематиці, то, по-перше, така спрямованість навчання повинна бути належним чином забезпеч ...
Способи введення ігор у навчальний
процес групи дітей 5-го року життя
Незалежно від виду дидактична гра має певну структуру, що відрізняє її від інших видів ігор і вправ. Гра, використовувана з метою навчання, повинна містити, насамперед, дидактичне завдання, ...
У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>