Короткий тест творчого мислення за методикою П. Торренса

Нова педагогіка » Специфіка роботи соціального педагога з творчо обдарованими дітьми молодшого шкільного віку » Короткий тест творчого мислення за методикою П. Торренса

Сторінка 10

Вправа «Три слова»

Мета: розвиток відтворюючої та творчої уяви, продуктивності мислення.

Я пропоную вам з трьома словами, які я написала на дошці, скласти якомога більше речень, в яких би були всі ці три слова. Дуже добре було б, якби у вас вийшла ціла зв'язна розповідь. Слова можна ставити в різних формах. Пропоновані слова: мова, мріяти, людина.

Вправа «Прощання по-особливому»

Мета: підведення підсумків.

Розпочинали ми наше заняття з особливого привітання, а зараз я пропоную вам знайти особливі слова і подякувати за роботу на сьогоднішньому заняття своєму товаришеві, який стоїть праворуч.

11 заняття «Світ професій»

Мета: розвивати творчі здібності учнів, розширювати їхній кругозір, спонукати до продуктивної діяльності.

Обладнання: папір, олівці, картки для роботи в групах, демонстраційний матеріал.

Хід заняття

Вправа «Ямрію стати .»

Мета: налаштування на роботу, самопрезентація.

Ви ще маленькі, але напевно у кожного з вас є свої мрії, пов'язані з майбутнім. Тому я пропоную вам подумати і продовжити таке речення «Я мрію стати .».

Повідомлення теми і мети заняття

Ви вже напевно здогадалися, про що саме ми говоритимемо сьогодні. Отже, тема нашого заняття — «Світ професій».

Наші завдання:

працювати творчо, активно;

розширювати свій кругозір;

вдосконалювати свої особисті якості.

Вправа «Використання предметів»

Мета: стимулювання творчого мислення та загального розвитку.

В кожній професії є предмети, речі, без яких не можна обійти ся. Я пропоную вам картинки з зображенням певних предметів. Ваше завдання — придумати якомога більше варіантів застосування цих предметів людьми різних професій. Варіанти мають бути як реальні, так і неймовірні.

«Міні-фантазія»

Мета: розслаблення, позитивний настрій.

Зараз з вами ми відправимося у мандрівку в часі. Сядьте зручно, закрийте очі, глибоко вдихніть . Уявіть себе через 20 років. Ви доросла людина, займаєтесь своєю улюбленою справою, маєте все те, про що мріяли. Ви почуваєте себе впевненим і щасливим. Вам добре і спокійно. Спробуйте взяти з собою ці приємні відчуття і повернутися на 20 років назад.

Вправа «Я через 20 років»

Мета: розвиток творчого мислення та уяви.

Зараз я пропоную вам описати те, що ви побачили в своїй уяві, можливо, щось додати, змінити, тобто, описати себе через 20 років. Дайте волю своїй уяві і спробуйте описати всі свої мрії.

Вправа «Знайди відповідь»

Мета: підведення підсумків.

На завершення, я пропоную вам дати відповідь на таке запитання: «Що потрібно для того, щоб моя мрія здійснилася?».

Страницы: 5 6 7 8 9 10 

Рекомендуємо почитати:

Методичні рекомендації щодо формування рецептивних граматичних навичок учнів засобами англійської пісні
Використання зразків сучасної англомовної поезії може бути одним з ефективних засобів досягнення таких основних цілей навчання предмету іноземної мови, як практична, освітня, розвиваюча та ...

Використання води та повітря в якості допоміжної сировини в хімічній промисловості
1. Кисень (повітря) використовується під час горіння та інших окисних процесів. Частка Оксигену на Землі ~ 50 %. Атмосферний кисень становить від загальної кількості Оксигену — 0,013 %, або ...

Інноваційно-освітня діяльність педагога в галузі організації образотворчої діяльності дітей
Освіта в умовах сучасного динамічного суспільства вимагає постійної творчої активності всіх учасників педагогічного процесу. Особливо зростає значення творчої ініціативи педагогів у пошуку ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2018 - All Rights Reserved - www.edudirect.net