Запровадження тестування у вітчизняній педагогічній практиці та практика зовнішнього незалежного тестування в Україні

Нова педагогіка » Запровадження системи проміжного зовнішнього незалежного оцінювання в 7 та 9 класах середніх загальноосвітніх школах » Запровадження тестування у вітчизняній педагогічній практиці та практика зовнішнього незалежного тестування в Україні

Сторінка 1

У 2002 році Центр тестових технологій Міжнародного фонду «Відродження» спільно з Міністерством освіти і науки України провели 200 тестувань, у яких взяли участь студенти перших курсів вищих навчальних закладів. Мета цього проекту — апробація тестових завдань і розроблення технології адміністрування процесу проведення тестування. Купить справку вызов на практику в школу в Питере можно на сайте Dokispb.

У 2003 році Центр тестових технологій Міжнародного фонду «Відродження» спільно з Міністерством освіти і науки провели тестування з математики та історії 3121 випускника 670 загальноосвітніх шкіл України. Чотири вищі навчальні заклади почали зараховувати результати тестування як вступні випробовування. За бажанням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах результати тестування зараховують як державну підсумкову атестацію.

У 2004 році Центром тестових технологій Міжнародного фонду «Відродження»спільно з Міністерством освіти і науки проведено тестування 4485 випускників шкіл міст Києва, Донецька, Львова, Харкова, Одеси з математики, української мови, історії, економіки. У 31 вищому навчальному закладі були прийняті рішення про зарахування результатів тестування як вступних випробовувань. Особливу увагу було приділено складанню такого тестування з української мови. Експериментальна сесія (тоді вона ще не мала чіткої офіційної назви) довела зручність організації та повну незалежність від людського чинника такої форми перевірки знань учнів. Більш того, значний проміжок часу, який було виділено для написання такої роботи, дозволив виключити проблему стресу у дітей, адже існувала можливість заспокоїтися і після цього приступати до роботи. Тестування заспокоїло і батьків – зникли будь-які підстави суб`єктивно оцінювати роботу вчителя. Навантаження на вчителя, безумовно, зросло, адже підвищилися вимоги до підготовки учнів.

Постанова КМУ від 31.12.2005 р. ″Про невідкладні заходи щодо запровадження зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти″ пришвидшила процес підготовки країни до запровадження обов`язкового незалежного оцінювання у вигляді тестування. Враховуючи високий культурний рівень українців, тестування було відкореговано відповідно до вітчизняних реалій і доповнилося творчим завданням (твором на визначену тему).

У 2008 році було проведено всеохопне зовнішнє незалежне оцінювання, яке засвідчило організаційну спроможність утілювати великомасштабні системні реформи. Це найбільш суспільно значуща і масштабна подія в українській освіті за останні роки, яка має стратегічний характер. З того часу, країною було остаточно вирішено повністю перевести випускні іспити у школах у формат загальнонаціонального зовнішнього незалежного оцінювання і зробити їх складання єдиним способом вступу до вищих навчальних закладів.

1 листопада 2008 виші оголосили перелік сертифікатів ЗНО потрібних для вступу на певні напрями підготовки. Складання основної сесії ЗНО скоротили на два тижні, тож вона пройшла з 6 травня до 5 червня 2009, зареєструватися можна було з 1 грудня 2008 року. Окрім того, того року скоротили до восьми кількість предметів, з яких проходило тестування: зарубіжну літературу, основи економіки, основи правознавства, всесвітню історію виключили. Натомість, випускники змогли скласти тести з іноземних мов: англійської, німецької, іспанської або французької. Випускники змогли обрати для здавання не 3, а до п’яти предметів ЗНО. Тестування з української мови й літератури надалі лишилося обов'язковим для всіх випускників. Починаючи з цього року подання заяв до вишів можна відслідковувати он-лайн на сайті vstup.info. Також у 2009 році залишилась можливість складати тести мовами шести нацменшостей України. Підготовчі курси при вишах більше не дають можливості позаконкурсного вступу.

Проведенню зовнішнього незалежного оцінювання передувала системна робота багатьох людей та інституцій: розроблення нормативно-правового забезпечення; великомасштабна інформаційно-роз'яснювальна робота з учасниками тестувань, педагогічною та батьківською громадськістю; розроблення змісту тестових завдань, створення зошитів, їх тиражування; формування мережі пунктів тестування на базі загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів забезпечення підвезення учасників на пункти тестування і з пунктів тестування; підготовка кадрів; організація громадського контролю за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання. Постанова КМУ від 25.08.2004 р. «Деякі питання запровадження зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу освіти» вперше чітко визначила пріоритетність запровадження зовнішнього незалежного тестування в Україні, як механізму підвищення конкурентоспроможності державної системи освіти.

Результати зовнішнього оцінювання засвідчили, що випускники загальноосвітніх навчальних закладів, які брали участь у тестуванні, засвоїли навчальний матеріал переважно на середньому та достатньому рівнях навчальних досягнень.

Страницы: 1 2

Рекомендуємо почитати:

Етапи формування в учнів основної школи англомовної граматичної компетенції за когнітивно-комунікативним підходом
Планування курсу вивчення ІМ передбачає вибір методу навчання та методики формування в учнів іншомовної компетенції. Ми розглянемо методику формування в учнів основної школи англомовної гра ...

Проектування мотиваційних технологій навчання
Мотивація-це спонукання чи психічні явища стали спонуканнями до виконання тієї чи іншої дії, яке визначає активність особистості та її спрямованість на досягнення запланованого результату. ...

Проблеми здоров'я дітей молодшого шкільного віку
Важливе значення фізичної культури і рухової активності для здоров'я і розвитку організму, що росте, визнавали вже з давніх часів. В процесі складної взаємодії людини з навколишнім середови ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net