Творче використання досвіду В.О. Сухомлинського в умовах діяльності сучасного дошкільного закладу та початкової школи

Нова педагогіка » Проблема естетичного розвитку особистості дітей дошкільного та молодшого шкільного віку у творчій спадщині В.О. Сухомлинського » Творче використання досвіду В.О. Сухомлинського в умовах діяльності сучасного дошкільного закладу та початкової школи

Сторінка 6

В.О.Сухомлинський підкреслював, що казка продовжує розвивати дитячу допитливість. Але діти не складуть казку, якщо не створити умов для розвитку їх мислення, не навчити їх спостерігати за навколишнім світом, любити природу, відчувати її звуки, бачити фарби, образно передавати словами свої почуття.

За 15 випусків школярів у Т.М.Свистун накопичилося чимало творчих робіт, об'єднаних в шкільному збірнику під назвою "Павлиські казки". Проходять роки - і ось за партами сидять вже інші малюки і читають казки, які складали їхні батьки. Вчителька ж, знайомлячи дітей з батьківськими творами, добре усвідомлює, що цей місточок в минуле є чудовим стимулом для розкриття творчих здібностей учнів. А з яким захопленням беруть участь діти в інсценізаціях своїх казок, які проходять в шкільній КІМНАТІ Казок.

Дуже вдало проходять в школі уроки мислення в природі, методичну основу яких заклав В.О.Сухомлинський. Тетяна Михайлівна систематично проводить такі уроки і має вже багато розробок з теми "Природа жде зими", "Куди поспішали мурашки", "Кульбабка", "У квітучому саду", "Сад восени", "Сонце - джерело життя на Землі" та ін. Такі уроки проходять творчо і дуже цікаво для дітей, тому що об'єктом їх уваги є не складні абстрактні поняття, а природа, яка їх оточує все їхнє життя. Отже, вчителька, робить все для того, щоб йшли в життя її вихованці щирими, мудрими людьми, щоб "Школа радості" стала для них точкою відліку творіння краси і добра на землі.

Лідкова Світлана Михайлівна дуже любить природу, тому своїх учнів навчає бачити в природі красиве, захоплююче. Впроваджуючи в свою роботу ідеї В.О.Сухомлинського, вчителька перш ніж запланувати уроки мислення в природі, звертається до його порад про два типи уроків мислення серед природи - пізнавальний і художній.

На уроках мислення серед природи художнього типу головним завданням Світлана Михайлівна ставить забезпечення емоційного світосприймання, тому і спостереження підсилює використанням пейзажної лірики, прози, творів музики і живопису. Немаловажне значення, на її думку, має і слово вчителя: українські народні прислів'я і приказки, загадки, метафори, епітети, багатозначні слова - все це засоби, з допомогою яких діти вчаться висловлювати свої почуття, описувати бачене.

Вчителями початкових класів Павлиської школи розроблена ціла серія уроків естетичного циклу, тематика уроків мислення серед природи.

Проблема естетичного виховання молодших школярів знайшла своє відображення в творчому доробку вчительки початкових класів В.Г. Годлевської.

Виховуючи у дітей любов до природи, педагог керується настановами В.О. Сухомлинського про те, що розумна, діяльна любов до природи - одна із граней любові до рідного краю. Світлана Іванівна разом з дітьми організувала клуб друзів природи "Журавлик", тематика яких досить різноманітна: "Відлітають журавлі", "Весну-красну вітаймо", "Плачуть берези", "У нашому куточку краси" тощо. Форма їх проведення і зміст тісно поєднані з практичною діяльністю, коли учні самі визначають коло завдань відповідно до пори року. Виробляючи уміння і навички у цій справі, вчителька пропонує дітям ситуації морального вибору:

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Рекомендуємо почитати:

Моделювання своєї особистості
Ознайомившись з різними типами характеру можна приступати до «моделювання» ескізу свого: соціального портрета, передбачення майбутньої чи бажаної соціальної ролі. Наше суспільство переживає ...

Психологічні особливості розвитку математичного мислення молодших школярів під час розв’язування простих задач
Одним із завдань навчання математиці у початкових класах є забезпечення рівня математичної культури, необхідного для повноцінної участі школярів у навчальній діяльності. Математика є унікал ...

Особливості навчання письма ліворуких дітей
Учитель повинен бути впевненим у тому, що дитина є ліворукою. Для визначення «рукості» існують тести. Особливої уваги потребує формування в ліворуких дітей технічної навички письма Під час ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.edudirect.net