Творче використання досвіду В.О. Сухомлинського в умовах діяльності сучасного дошкільного закладу та початкової школи

Нова педагогіка » Проблема естетичного розвитку особистості дітей дошкільного та молодшого шкільного віку у творчій спадщині В.О. Сухомлинського » Творче використання досвіду В.О. Сухомлинського в умовах діяльності сучасного дошкільного закладу та початкової школи

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 4

Як показують наші дослідження, цінним досвідом впровадження ідей В.О.Сухомлинського з питань естетичного виховання дошкільників знаходить своє втілення в роботі дошкільного закладу №23 м.Кіровограда. Педагогічний колектив дошкільного закладу /завідуюча О.В.Захарченко/ взяв на озброєння і розвинув на практиці своєї роботи положення Василя Олександровича про те, що естетичне виховання шляхом прилучення дітей до скарбів духовної культури може бути успішно розв'язане лише за умови, якщо ця робота послідовно здійснюватиметься, починаючи з раннього дитинства.

В дошкільній установі вже стало традицією влаштовувати її свята: Свято Матусі, свято квітів, свято птахів, учасниками яких є батьки, педагоги, діти. Працюючи творчо, колектив дошкільного закладу робить все для того, щоб діти йшли в життя з відкритими серцями, щоб утверджувалося у них почуття любові до людей, бажання творити добро на землі.

Над реалізацією педагогічної концепції В.О.Сухомлинського впродовж 20 років творчо працює педагогічний колектив Кіровоградського дошкільного закладу №24 завідуюча Т.В.Васютинська. Головним завданням творчого пошуку колективу є естетичне виховання дошкільників засобами казки, природи, зображувальної діяльності. Розпочали роботу з творчої співпраці дошкільної установи та батьків. За допомогою батьків у дитячому садку була створена "Кімната казок", де кожний наочний посібник, кожна картина загострює сприймання художнього слова, викликає у дітей інтерес. Кімната Казки відображає чотири пори року. На стінах розміщені панно з зображенням улюблених казкових героїв, зібрано велику кількість м'яких іграшок для складання казок, опису персонажів улюблених мультфільмів тощо.

Надаючи великого значення естетичному оточенню, в якому діти повинні слухати і складати казки, педагогам довелося багато попрацювати, щоб створити таке оточення, яке б навіювало дітям спогади про казку. Ось житло Баби Яги - казкова хатка, оточена пеньками, поряд з хатою фігури казкових персонажів. Там далі - Хитра Лисиця, Сірий Вовк, Розумна Сова, Колобок . Все це пробуджує фантазію, емоції, розвиває естетичні почуття.

Педагогічний колектив дошкільного закладу прагне до того, щоб через усі сфери духовного життя дитини: розумову і фізичну працю, творчість, морально-естетичні відносини, дружбу проходила червоною ниткою думка: Красу треба цінувати, берегти. А допомагає їм у цьому природне оточення, відчуття краси природи. Вихователі навчають своїх вихованців бачити глибину синього неба, багряний захід сонця перед дощем, журавлиний клин; прислухатись і чути музику поля, лісу, галявини; переносять цю роботу на музичні заняття, коли діти навчилися відчувати красу музики в природі.

Так, в дитячому садку працюють студії за інтересами: вокальна Соловейко, танцювальна, дитячий оркестр. Створені в дошкільному закладі умови дають можливість зрозуміти, що все тут зроблено для дітей і в ім'я дітей.

Педагоги дитячого садка завжди у творчому пошуку. Щоб навчати дітей, треба знати самому - девіз методиста. Працює в дитячому садку творча група з проблеми "Естетичне виховання дітей дошкільного віку у творчій спадщині В.О.Сухомлинського" [див. додаток З]. Вже традиційними стали «Педагогічні середи», на яких у центрі уваги -дитина: її здоров'я, духовний світ, умови виховання в сім'ї. Постійно поповнюється методичними порадами "педагогічна скарбничка", де є все необхідне для роботи з дітьми, підвищення професійного і культурного рівня педагогів.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Рекомендуємо почитати:

Задачі як дидактичний засіб ознайомлення з властивостями величин
Вивчення величин – це один із засобів зв’язку навчання математики з життям. Ознайомлення учнів початкових класів треба організовувати так, щоб діти набули деяких практичних навичок вимірюва ...

Українська народна педагогіка як педагогічна система
Народна педагогіка - цілісна педагогічна система. Вона будувалася на емпіричних знаннях, реальних життєвих потребах, була зумовлена соціально-економічним життям народу, необхідністю підготу ...

Сучасний стан поліцейської освіти у країнах Західної Європи
Поліція країн Європи прагне до створення освітніх відомчих систем (дають повноцінну дипломовану освіту, що застосовується й в інших сферах діяльності). Це означає, що європейські поліцейськ ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net