Творче використання досвіду В.О. Сухомлинського в умовах діяльності сучасного дошкільного закладу та початкової школи

Нова педагогіка » Проблема естетичного розвитку особистості дітей дошкільного та молодшого шкільного віку у творчій спадщині В.О. Сухомлинського » Творче використання досвіду В.О. Сухомлинського в умовах діяльності сучасного дошкільного закладу та початкової школи

Сторінка 3

Велику роль у пропаганді й поширенні педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського відіграє педагогічно-меморіальний музей, створений в Павлиші.

Всі форми пропаганди ідей В.О.Сухомлинського знаходяться у тісному взаємозв'язку. Ефективне їх використання дає можливість:

- прилучити освітян до глибокого вивчення життєдайних джерел педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського;

- ознайомити педагогів з його провідними педагогічними ідеями;

- переконати педагогів в актуальності цих ідей, в умовах реформування сучасної школи, в їх співзвучності сьогоденню;

- викликати і стимулювати бажання творчо впроваджувати педагогічні ідеї В.О.Сухомлинського в практику перебудови й оновлення школи, дитячих закладів, розвивати їх в контексті сьогодення.

Василь Олександрович, як відомо, категорично засуджував сліпе копіювання, механічне перенесення досвіду. Він радив керівникам шкіл ретельно "готувати ґрунт для запозичення передового досвіду, створеного майстрами педагогічної праці", бо "ідеї без конкретних справ перетворюються в пустоцвіт".

Наш досвід виховної роботи, - писав він, - не є чимось застиглим, непорушним, таким, що повторюється з року в рік без зміни; ми безперервно збагачуємо її новим творчим досвідом, ретельно, крихта за крихтою відбираючи все найцінніше, що дала за минулий рік чия-небудь ініціатива. Педагогічні працівники враховують поради вченого-педагога, творчо використовуючи його педагогічні ідеї і досвід в умовах становлення сучасної школи.

Поради і досвід В.О.Сухомлинського щодо естетичного розвитку дітей дошкільного та молодшого шкільного віку живуть і творчо розвиваються в умовах діяльності сучасної школи та дошкільних закладів.

Багато педагогічних колективів дошкільних закладів Кіровоградщини взяли на озброєння і керуються рекомендаціями видатного вченого-педагога.

Так, взявши за основу надбання великого педагога з питань естетичного виховання, педагогічний колектив дошкільного закладу №5, .поставив перед собою завдання: естетичний розвиток дитини вести через усі види діяльності, використовуючи художню літературу, музику, природу, працю, образотворче мистецтво. Розпочали цю роботу з оформлення предметного середовища, намагаючись створити таке оточення для малюків, щоб кожна річ, кожна дрібничка викликала у дітей позитивні емоції. У дитячому садку активно діє художня рада, девіз якої - «Естетика у всьому, естетика - завжди», до складу якої увійшли творчі, ініціативні, цілеспрямовані працівники. Творчо працюючий педагогічний колектив послідовно реалізує поставлені перед ним завдання.

Знаючи про те, що в дошкільному віці велике знання має сприймання дітьми художніх цінностей та дотримуючись порад В.О.Сухомлинського, педагоги дошкільного закладу № 5 роблять все для того, щоб з самого дитинства їх вихованці відчували красу слова в художньому творі, щоб їх хвилювали і опис природи, і зображення духовного світу героя, задоволення від краси, прагнути зустрічі з нею. А головне в роботі всього педагогічного колективу дошкільного закладу № 5 - домогтися, щоб діти не залишалися байдужими до краси природи, оточуючого середовища, всього живого і неповторного, керуючись мудрими словами В.О.Сухомлинського про те, що "естетична цінність речей, які оточують нас, не збігаються з їх ціною, вираженою у вартості".

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8

Рекомендуємо почитати:

Місце та роль класної самостійної роботи у навчанні лексики
Одним з важливих етапів уроку, які дозволяють вчителю цілеспрямовано та систематично впливати на інтереси дітей є самостійна робота учнів. У методичній літературі, незважаючи на неоднаковіс ...

Короткий тест творчого мислення за методикою П. Торренса
Вам пропонують виконати захоплюючі завдання. Всі вони вимагають від вас уяви й фантазії. При виконанні кожного завдання намагайтеся придумати щось нове й незвичайне й добре було б таке, до ...

Історичний розвиток проблеми готовності та адаптації до навчання у школі дітей старшого дошкільного віку
В нашій країні педагогічною проблемою є і залишається питання адаптованості дітей старшого дошкільного віку до навчання у школі. Первинний план швидкого переходу на загальне навчання з шест ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.edudirect.net