Психолого-педагогічні особливості естетичної розвитку дітей дошкільного та молодшого шкільного віку

Нова педагогіка » Проблема естетичного розвитку особистості дітей дошкільного та молодшого шкільного віку у творчій спадщині В.О. Сухомлинського » Психолого-педагогічні особливості естетичної розвитку дітей дошкільного та молодшого шкільного віку

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 8

Однак дитячі почуття не проходять безслідно. Вони стають ґрунтом, на якому розвиваються ті чи інші якості особистості, риси вдачі. Думки В.О.Сухомлинського про винятково велику роль почуттів у вихованні і навчанні не означають, однак, що, на його погляд, почуття має поступитися першістю емоціям. Ні, педагог вимагав не пріоритету емоцій, а злиття думки і почуттів, "гармонії розуму і серця", в якій, за його твердженням, серцю належить найтонша, найніжніша мелодія.

В.О.Сухомлинський закликав відкривати перед дитиною щось одне з навколишнього світу, але так, щоб "шматок життя заграв усіма кольорами веселки" . "Навчайте дітей законам пропорції, перспективи, розмірності - все це добре, але в той же час дайте простір і для дитячої фантазії" - писав він.

Педагог-новатор вважав, що емоційна насиченість сприймання духовний заряд дитячої творчості і був глибоко переконаний, що "без емоційного піднесення неможливий нормальний розвиток клітин дитячого мозку. З емоційністю пов'язані й фізіологічні процеси, що відбуваються в дитячому мозку: в моменти напруженості, піднесення, захоплення відбувається посилене живлення клітин кори півкуль" .

Надаючи виключно великого значення емоційній основі всього навчально-виховного процесу, В.О.Сухомлинський зазначав, що «без надійної емоційної основи неможливе не тільки успішне, а й взагалі нормальне навчання. Відсутність єдності емоційного виховання й пізнання світу - одне з найживучіших і найнебезпечніших джерел байдужого ставлення до знань і зрештою небажання вчитися» .

Для успішної реалізації усіх умов виховання - активного пізнання, емоційного переживання, спілкування та діяльності В.О.Сухомлинський спеціально організовував так звані "емоційні ситуації". В своїх працях він обґрунтував це поняття і показав його практичне застосування. Він довів, що у вихованні дітей емоційна ситуація зберігає своє значення і набуває рис самостійної дитячої творчості з яскраво вираженим емоційним забарвленням. Саме вони, незважаючи на спонтанність виникнення, включають дітей у морально-ціннісну діяльність, в ході якої вони можуть виявити весь спектр найкращих людських якостей, сприятимуть тому, що найтонші порухи серця іншої людини й відповідає на них власними духовними порухами.

Проблема емоцій та емоційних ситуацій, їх важливості, впливу на якість засвоєння знань та формування особистості відображається майже в кожній роботі В.О.Сухомлинського. Вона розглядається педагогом з двох сторін: по-перше, - це активізуюча роль позитивних емоційних переживань під час засвоєння знань, вмінь та навичок, по-друге, це - важливість та необхідність емоційного виховання особи, яка формується. Від того, наскільки органічно поєднуються раціональна та емоційна оцінки оточуючого світу, залежить глибина відображення пізнаного людиною в її особистій діяльності: душевність, сердечність, особисте ставлення людини до інших, до речей і до себе.

Прикладом того, як можна організувати перехід від дошкільного до шкільного віку є досвід Павлиської школи. Таким ланцюгом, яким вони з'єднали два періоди, є «Школа радості» для шестирінок, заняття під блакитним небом. «Школа під голубим небом» - це своєрідна творча лабораторія в якій відбувався складний процес фізичного загартування, розумового розвитку, духовного становлення естетичного росту, ідейного пробудження дітей. Підготовці дітей до вступу в школу Василь Олександрович надавав великого значення. На його думку, діти повинні бути готові до школи не тільки за їх фізичним, розумовим розвитком, а й за емоційною готовністю. Щоб школа не стала для них тягарем, а стала «Школою радості». Головним завданням «Школи під голубим небом» на початку її створення було завдання дістати перше уявлення про індивідуальні особливості кожної дитини, розпочати те пізнання дітей, яке в чуйного розумного педагога не припиняється ні на один день і без якого не можна уявити успішне виховання.

Страницы: 3 4 5 6 7 8 9 10

Рекомендуємо почитати:

Технологія розвивального навчання
Технологія розвивального навчання – це активно-діяльнісний спосіб навчання, під час якого враховуються та використовуються природні закономірності індивідуального розвитку дитини, що зумовл ...

Характеристика надзвичайних ситуацій мирного часу
Надзвичайні ситуації, які виникають у мирний час, вимагають виконання негайних заходів щодо ліквідації їх наслідків, проведення рятівних та інших негайних робіт. Практика останніх років пок ...

Оцінювання учнівського проекту
Оцінювання результативності є обов'язковим елементом організації роботи над проектом. Результативність проекту полягає у співвідношенні запланованих очікуваннями з кінцевими результатами ро ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net