У підручнику з фізики за 9 клас методика викладання ідентична з попередньою, але про поняття як закон збереження електричного заряду взагалі не згадується.
Фізика - фундамент природничо-наукової картини світу. Її вивчення сприяє формуванню наукового світогляду учнів, оволодіння діалектичним методом мислення, вмінням розуміти закони природи і використовувати їх в інтересах людини і суспільства.
Саме це завдання - формування наукового світогляду - є однією з першочергових задач, здійснюваних у закладах загальної освіти.
Коли говорять про розвиток мислення учнів у процесі навчання фізики, то перш за все мають на увазі формування фізичних понять, так як вони сприяють озброєнню учнів найважливішою формою мислення - понятійним мисленням і тому, що поняття становлять ядро системи наукових знань.
Одним з найважливіших понять фізики є поняття «енергія». Це поняття широко використовується не тільки у фізиці, але й в інших природничих науках - хімії, біології. Формування поняття «енергія» має важливе значення для розвитку у учнів наукового світогляду і для політехнічної підготовки.
Природно-науковим вираженням незнищуваності руху є закон збереження і перетворення енергії, який Енгельс назвав «великим основним законом руху».
Рекомендуємо почитати:
Засоби навчання. Їх види та
функції
Засоби навчання — допоміжні матеріальні засоби школи з їх специфічними дидактичними функціями. Засоби навчання у навчальному процесі: слово вчителя — для передачі знань, слово і дія для фор ...
Поняття про форми навчання
Форма організації навчання (організаційна форми) - це зовнішній вияв узгодженої діяльності учителя та учнів, яка здійснюється в певному порядку і режимі. Форми організації навчання класифік ...
Психолого-педагогічні особливості формування та використання ігрової
діяльності у навчальному процесі початкової школи
Особливості емоційного життя молодшого школяра визначають і специфіку діяльності дітей цього віку. У характері діяльності, в тих думках і відчуттях, якими вона супроводжується і спонукає, н ...
У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>