Формування навичок здорового способу життя у дітей та молоді

Нова педагогіка » Формування навичок здорового способу життя у дітей та молоді

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

«Здоров’я – це ще не все, але все інше без нього - ніщо» - так говорить народна мудрість. Саме тому, проблема здоров’я належить до глобальних проблем, вирішення яких зумовлює подальший розвиток суспільства. Особливої уваги потребує молодь. Усвідомлення нею цінностей здоров’я, розуміння визначальної ролі здорового способу життя та формування індивідуальної поведінки на цих засадах.

Працюючи у сфері формування у дітей навичок здорового способу життя практичні психологи та соціальні педагоги району головну увагу зосереджують на питанні: «Як бути здоровим і безпечно поводитися?» Проте, зрозуміло, що цього замало. Знати, як поводитися, не означає погоджуватися з цим, а тим більше реалізовувати це у своєму житті. Тому, просвітницькі заходи спрямовуються на формування практичних умінь та навичок, сприятливих для здоров’я у дітей а також і у їхніх батьків. Практичні психологи та соціальні педагоги впливають на дітей й через їхніх батьків. Наголошуючи останнім про важливість ведення здорового способу життя та виховання дітей на основі особистого прикладу.

Працюючи з батьками в даному напрямку працівники психологічної служби мають вирішувати такі завдання: формування у батьків життєвих навичок, сприятливих для здоров’я, а також підвищення їх життєвої та професійної компетентності, адже тільки здорова особистість може виховати здорову особистість. Успішності проведення превентивної роботи з батьками є проведення занять у формі тренінгів, з широким використанням інтерактивних технологій як на батьківських зборах, так і на окремих заняттях з питань життєдіяльності учнів, що можуть впливати на здоров’я дітей. Ефективними є й спільні заняття дітей, педагогів і батьків.

Гаррі Форду належать слова «Зустрічатися разом – це початок, триматися разом – це процес, працювати разом – це успіх». Тільки спільна робота, спільні зусилля батьків, вчителів, практичних психологів, соціальних педагогів можуть принести результат у такій відповідальній справі.

Формування засад здорового способу життя в учнів має ґрунтуватися на таких принципах:

Неподільність навчання і виховання в роботі. Оволодіння знаннями і інформацією має супроводжуватися процесом формування навичок відповідальної поведінки. Здорових установок або розвитком особистісної та соціальної компетентності.

Процес навчання і виховання має ґрунтуватися на колективній, спільній діяльності. Сенс роботи полягає не в домінуванні, а в керуванні навчальною діяльністю учня.

Учень у центрі (особистісно-орієнтований підхід). Учень у процесі передачі і засвоєння знань не є пасивним об’єктом педагогічного впливу, а активним учасником навчального процесу. Необхідною умовою ефективності навчання є актуалізація і розвиток позитивних потенцій учня.

Розуміння того, що усі п’ять вимірів (складових) здоров’я є однаково важливими. Основне завдання щодо цього – збалансований розвиток усіх вимірів здоров’я (фізичного, соціального, духовного, емоційного та інтелектуального).

Пропаганда здорового способу життя повинна концентруватися не на фіксації негативних наслідків шкідливих звичок, а на реальних перевагах, які несе в собі здорове життя. Вже саме слово «пропаганда» (від латинського «про», тобто «за»), означає, що інформація має переконувати на користь чогось, агітувати «за», а не «проти».

Превентивне навчання спрямоване на зниження ймовірності доручення учнів до вживання наркогенних речовин. Імовірність доручення знижується, якщо:

учні критично ставляться до своєї поведінки, навчені рефлексії та самоаналізу;

заохочується віра у свої сили, визнається унікальність кожного учня;

учні вміють розпізнавати небезпечні ситуації, приймати раціональні рішення, знаходити альтернативні вживанню тютюну та алкоголю моделі поведінки;

діти навчені розпізнаванню ситуацій групового тиску і володіють навичками опори тиску.

Спрямованість роботи одночасно в трьох напрямках: з учнями, з батьками. з вчителями. Бажано, щоб в школі, і вдома говорили про шкідливі звички однаково. Це допоможе попередити конфлікт цінностей у дітей.

Кожному від народження надається найцінніший дар – життя. І найдорожче, що є в житті – здоров’я. Але як це не дивно, люди інколи легковажать своїм здоров’ям. Особливо молодь, адже для них все попереду – життя, щастя, успіх. Проте, це не завжди так. Іноді один необережний вчинок може зруйнувати всі мрії та плани. Саме тому, працюючи у напрямку формування у дітей засад здорового способу життя, потрібно намагатися допомогти дітям оволодіти необхідними знаннями, здобути певні вміння та навички, які сприятимуть їхньому життєвому успіху.

У Леонардо да Вінчі є такі слова: «Пам’ятай, життя є дар, великий дар. І той, хто його не цінує, цього дарунку не заслуговує». Завдання усіх педагогічних працівників – навчити дітей цінувати своє здоров’я, відповідально поводитися, робити правильний вибір і нести відповідальність за предмет свого вибору.

Тренінг для батьків дітей віком від 10 – 14 років

Тема: „Як виховати дитину фізично здоровою”

Практичний психолог

СЗШ І-ІІІ ст. №2 смт. Муровані Курилівці

Невлад О.М.

Мета: підвищити рівень усвідомлення власної відповідальності за стан свого здоров`я та здоров`я членів сім`ї залежно від обраного способу життя, визначити можливі шляхи та ресурси сім`ї у формуванні фізичного здоров`я дітей та інших членів родини.

Кількість учасників: 10 – 15 чол.

Обладнання: папір білий (формат А2, А4), папір кольоровий, скотч (або цінники), олівці, ручки, фломастери, маркери, клейкі папірці (стікери).

Що підготувати заздалегідь: яскравий плакат «Правила групи», розрізаний у формі пазлів, плакат «Що я очікую від тренінгу».

Хід заняття

Повідомлення теми тренінгу: „Як виховати дитину фізично здоровою”

Вправа „Знайомство”

Ведучий пропонує учасникам групи назвати себе, а також назвати, наприклад свою улюблену страву дитинства, найулюбленіший вид активних занять і відпочинку вдома.

Ведучий пропонує оцінити своє самопочуття „тут і тепер” (настрій, фізичний стан тощо) за допомогою „кольоротесту”. Для цього слід зафарбувати картку певним кольором, який відображає стан людини на початку заняття. Процедура заповнення „кольоротесту” повторюється на початку і в кінці кожного заняття. Дані використовують для оформлення „Карти настрою”. Вона має вигляд великого аркуша паперу зі списком усіх учасників, де поруч приклеюються картки учасника ( одна – зафарбована на початку, а інша – у кінці заняття). Це своєрідна діагностика зміни настрою учасників тренінгу, яка дозволяє відстежувати настрій і при необхідності покращувати стан кожного учасника, приділяючи йому особливу увагу.

Таблиця відповідності кольору і стану вивішується на стіну.

Червоний – активне прагнення до діяльності.

Жовтий – позитивний емоційний стан.

Зелений – спокійний стан.

Синій – прагнення до визнання.

Чорний – стан хвилювання

Коричневий - напруга

Білий – важко щось відповісти.

2. Вправа «Правила групи».

Мета: ознайомлення батьків з правилами роботи, яких має дотримуватись група і кожен її учасник.

На підлогу викладаються пазли. Батькам пропонується скласти пазли, прочитати і обговорити правила, яких дотримуються діти на уроках-тренінгах.

3. Вправа «Наші очікування».

Мета: ознайомити батьків з методикою отримання зворотнього зв'язку на тренінгах.

Батькам пропонується написати, що вони очікують від тренінгу і наклеїти свої очікування на плакат із зображенням скриньки.

4. Вправа «Мозковий штурм».

Учасники по черзі продовжують фразу «Що для мене є здоров’я?…». Тренер записує всі варіанти відповідей на дошці.

5. Вправа «Чим ми схожі, і чим різні»

Мета: дати можливість членам групи відчути подібність і різницю сімей кожного, ближче познайомитися один з одним, привернути увагу до оцінки фізичного аспекту у ФЗСЖ сім’ї.

Наприклад, ведучий пропонує учасникам об’єднатися в такі групи:

Перша група

Постійно самі займаються спортом, зарядкою тощо

Відпочивали влітку на природі самі

Частіше хворіють самі

Мають поганий апетит

Курять

Свій стан здоров’я оцінюють як добрий

Друга група

Займаються спортом разом з дітьми

Відпочивали влітку на природі з дітьми

Частіше хворіють діти

Поганий апетит у дитини

Курять діти

Свій стан здоров’я оцінюють як задовільний

Третя група

У сім’ї не займаються фізичною культурою

Сім’я хворіє досить рідко

Сім’я особливих проблем з апетитом не відчуває

Не відпочивали сім’єю

У сім’ї не курять зовсім

Свій стан здоров’я оцінюють як незадовільний

Після виконання учасники обмінюються враженнями, думками, відчуттями стосовно оцінки здоров’я власного та здоров’я сім’ї.

Завдання: батькам пропонується для заповнення позитивний опитувальник із формуванням здорового способу життя дитини в сім’ї.

Кожний пункт опитувальника складається із двох речень у стверджувальній формі. Пари речень характеризують один із проявів життєдіяльності дитини чи сім’ї. Батьки вибирають і відмічають одне з двох висловлювань, яке більше підходить для їхньої сім’ї, дитини.

Блок 1. Фізичний аспект життєдіяльності дитини в сім’ї.

1.Дитина регулярно займається фізкультурою (спортивна секція, вправи, гімнастика).

2. У вихідні дні ви з дитиною буваєте за містом, на природі.

3.Дитина їсть у помірних кількостях, із задоволенням, і все, що запропонують.

4. Дитина засинає вчасно, просинається легко.

5. Дитина одержує задоволення від комфорту й затишку в домі.

6. Дитині подобається носити красивий одяг.

7. Дитина сама просить поміняти брудний одяг.

1. Моя дитина займається фізкультурою рідко і без задоволення.

2. Для спільних прогулянок не вистачає часу.

3. У дитини проблеми з апетитом (їсть дуже мало, багато, вибірково).

4. Дитина не хоче лягати спати і просинається з труднощами.

5. Дитина байдужа до чуттєвих компонентів повсякденного життя.

6. Дитині байдуже, як і в що вона одягнута.

7. Може одягнути брудний одяг, не проявляє ініціативи в тому, щоби поміняти одяг.

Після заповнення опитувальника доцільно провести обговорення результатів відповідей. Цей опитувальник не має «ключа»: усе, що зліва, більше відповідає потребам дитини в розвитку. Якщо в якійсь сфері справа відмічено 2 – 3 висловлювання, на це слід звернути увагу батьків. Якщо більшість виборів зосереджено зліва – життя дитини організоване у відповідності з її основними потребами.

6. Руханка «Ураган».

«Ураган для тих, хто виховує тільки доньку (тільки сина, доньку і сина)».

7. Вправа: «Робота в групах».

Мета: ознайомити батьків з методиками групової роботи, надати їм можливість усвідомити фактори ризику для здоров’я дітей, і як вони можуть допомогти дітям зберегти здоров’я.

Перша група: створює плакат “Здорова дитина”

Друга група: плакат “Що загрожує здоров’ю дітей у сучасному світі?”

Третя група: “Як зберегти здоров’я дитини”

Четверта група: “Десять заповідей здорового способу життя”.

Демонстрація, обговорення.

8. Вправа «Німе кіно»

Протягом п’яти хвилин учасникам слід придумати сюжет фільму про те, як живе сім’я протягом вихідного дня. Кожна група визначає для себе, яку частину дня представить, по черзі показує свій фільм за допомогою жестів, міміки, слова вживати не можна. Після того як «фільм» буде показаний, глядачам пропонується озвучити картину. Слід звернути увагу на такі моменти:

- Що це за сім’я?

- Як проводять свій вихідний день члени сім’ї?

- Що робить життя цікавим і здоровим, а що не сприяє цьому?

- Які резерви та можливості, на вашу думку, характерні саме для цієї сім’ї?

Фізичний аспект здорового способу життя включає різні складові. Залежно від актуальності для групи проблеми дається коротка інформація для подальшого завдання за можливими напрямами:

- додержання в сім’ї гігієнічних норм і правил;

- режим - відповідно до віку й індивідуальних можливостей організму дитини;

- організація раціонального харчування;

- розумне й систематичне загартування;

- системність і послідовність використання фізичних вправ;

- протидія шкідливим звичкам;

- модель життя сім’ї у вихідний день.

Завдання: кожна група повинна запропонувати власне бачення шляхів розв’язання окреслених проблем стосовно формування здорового способу життя на основі методу «Сімейна розстановка». Сімейну розстановку здійснюють учасники кожної групи з позицій обраних ролей. Наприкінці провести обмін враженнями учасників тренінгу щодо обговорення шляхів ФЗСЖ дитини в сім’ї.

9. Вправа «Відкритий мікрофон».

Мета: отримати зворотній зв’язок.

Батьки по черзі висловлюють свої враження від тренінгу і пропозиції.

10. Ритуал прощання.

Мета: завершення тренінгу, налаштовування на успіх.

У кінці заняття ведучий пропонує всім учасникам по черзі поділитися враженнями, думками, почуттями.

Заняття – тренінг

(учні, батьки, педагоги 5 класу)

Тема: «Батьки, діти, учителі – шляхи взаємодії»

тематичний заняття здоровий дитина

практичний психолог ДНЗ №1

смт. Муровані Курилівці Демба В.А.

Мета: Познайомити батьків із особливостями розвитку дітей, їх емоційним світом та проходженням адаптаційного періоду в 5 класі.

Допомогти усвідомити батькам важливість їхнього позитивного впливу та почуття безумовної та умовної любові на дитину, навчити розуміти дитину, її права та потреби.

Сприяти продуктивній співпраці вчителя, батьків та дітей в ході навчання у школі.

Формувати позитивний емоційний настрій у дітей, батьків, педагогів.

Хід проведення заняття

Привітання учасників заняття.

Презентація мети заняття. (коротка характеристика проблем п’ятикласників).

«Скринька сподівань». (Кожен учасник опускає в скриньку написане на трикутничку сподівання від зустрічі).

«Аматорське фото – сімейний альбом». Учасники отримують папір овальної форми, на ньому кольором, використовуючи округлі форми, зображують: батьки – «Моя сім’я», учителі – «П’ятий клас і я» (себе і найбільш яскраві особистості п’ятикласників).

Рефлексія: Що було важко? Чому коло мало таку величину, і чому саме таким кольором малювали? (Учителі по черзі демонструють свій малюнок і розповідають, хто в їхньому розумінні яскрава особистість в колективі п’ятикласників і чому?).

Інформаційна частина «Особливості дитячого світу».

Ми часто вважаємо, що діти мають нас і навколишній світи розуміти так само, як дорослі, але це – найбільша омана. Діти роблять свої висновки з огляду не тільки на те, що ми при цьому робимо, як поводимося з іншими людьми. Наш особистий приклад часом більше виховує, ніж навчання.

Учасники отримують картки з надрукованими особливостями дитячого світу порівняно зі світом дорослих:

відсутність сформованих поглядів;

швидкість перевтілення;

емоційність;

висока мінливість;

необтяженість побутовими турботами;

відкритість;

імпульсивність;

злиття із зовнішнім світом;

життя реальними подіями;

повнота самовідчуття.

Часто батькам здається, що дитина погано поводиться через бажання зробити щось погане навмисно, однак так буває далеко не завжди. В основі будь-якої небажаної негативної поведінки дитини можуть бути причини негативної поведінки (розглядаємо на табло):

вимога впливу або комфорту;

бажання показати свою владу або демонстративну непокору;

помста, відплата.

Вправа «Про права»

Учасники діляться на «батьків» і «дітей». У кожного листок паперу і ручка. Мета кожної групи – скласти список своїх прав. Потім вони по черзі називають ці права один одному. Протилежна сторона повинна прийняти це право, чи відхилити.

Рефлексія: Чию позицію легше було представляти: батьків чи дітей? Чому?

Інформація про дві території

Батьки хочуть, а також і вчителі, знати про дитину все. Рівень контролю за дітьми часом буває дуже високий. З чим це пов’язано?

(Психолог демонструє малюнок і коментує його).

І ІІ ІІІ

Модель «Територія матері»

І. В період виношування територія дитини цілком належить території матері, знаходиться під її контролем.

ІІ. Поява на світ лиш трохи змінює ситуацію. За територію дитини (ліжечко, бажання) теж потрібний невсипущий контроль.

ІІІ. Але подальші події розгортаються таким чином, що дитина все частіше і частіше починає виходити з поля зору матері, і, зрештою, метою її розвитку стає самостійність.

Зазвичай, цей процес поступовий та індивідуальний, з постійною передачею прав і відповідальності в міру готовності дитини діяти незалежно від матері, однак уся проблема в тому, наскільки батьки. Інші дорослі, готові надати ці права. Іноді на цих територіях можуть відбуватися цілі бої – дитині доводиться боротися за обстоювання своєї самотності, або, навпаки, ситуація «маминого крильця» її дуже влаштовує, зате дорослих потім дуже обтяжує соціальна неспроможність дорослої дитини.

Вправа «Риси моєї дитини». Учасники отримують картки. Заповнюють їх.

Рефлексія: Що було легше заповнювати сторону «-», чи сторону «+».

Висновок: Якщо ви легко вписували «-», а важко «+», то навряд ви приймаєте свою дитину такою, як вона є.

Рамка батьків: Рамка учителів:

№ п/п

Що мене засмучує в моїй дитині

Що мене тішить в моїй дитині

№ п/п

Що мене засмучує в п’ятикласниках

Що мене тішить в п’ятикласниках

1

1

2

2

3

3

4

4

5

5

6

6

Вправа «Мова прийняття/ неприйняття»

Дуже часто говорять про безумовне прийняття дитини у всіх її проявах. Цілком зрозуміло, що часто дорослі протестують і дивуються, а за що любити. Адже всі батьки ставлять перед собою мету: виховати самостійну, відповідальну, охайну, добру дитину. Часто, демонструючи безумовне прийняття дитини, батьки не можуть виявити в неї ці риси, і в результаті мають справу з досить егоцентричною особистістю дитини. Любов до дитини важлива як умовна, так і безумовна. Більш безумовна любов матері, у батьків – умовна. В перші роки дитині необхідна велика любов, її безумовне прийняття. Що формує довіру до світу і почуття впевненості в собі. Недарма в багатьох народів світу дитині до 5-6 років дозволяють багато, а потім настає період навчання соціальних вимог і заборон.

Отже: Батьки мають право, а також і інші дорослі любити дитину за щось, показуючи їй важливість якихось її ознак.

Вправа «Дерево підсумків»

Учасники пишуть на «яблуках» враження від тренінгового заняття.

Легенда В.А. Сухомлинського «Хто найкращий майстер на землі».

Слова-побажання учасникам

«Пам’ятайте, що дитина – це дзеркало життя своїх батьків. Як у краплі води відбивається сонце, так і в дітях відображається духовне багатство мами і тата. Робіть усе, щоб дитинство і майбутнє ваших дітей було прекрасним. Любові та взаєморозуміння, успіхів і щастя вам і вашим дітям».

Просвітницький захід для батьків

Тема: «Формування здорового способу життя»

Практичний психолог СЗШ І-ІІІ ст.

с. Вищеольчедаїв Споденюк Ю.В.

Мета: нагадати батькам про шкідливість впливу на організм людини тютюну, алкоголю, наркотиків; навчити батьків підлітків, як потрібно аналізувати й пізнавати дітям себе; популяризувати здоровий спосіб життя; застерігати учнів від шкідливих звичок; виховувати почуття милосердя, доброти, співчуття.

Обладнання: Рекламні плакати (вислови відомих людей, народна мудрість про шкідливі звички).

«Посієш учинок – пожнеш звичку,

Посієш звичку – пожнеш характер,

Посієш характер – пожнеш долю»

(Народна мудрість)

«Поведінка – дзеркало, у якому не може бути повною, якщо її не освітлює краса внутрішня»

(В. Гюго)

«Думай гарно, і думки твої визріють гарними вчинками»

(Л.М. Толстой)

Епіграф заходу:

Життя короткочасне, як зорепад.

Дуже часто ідеш невпопад,

Ритм земний не зумівши відчути,

Важко й самотньо нам бути!

Та заклик Господа хай буде із тобою:

Живи в гармонії з Природою й собою.

(М. Зайцева)

Хід заняття:

І. Вступне слово психолога:

Шановні батьки! Наші діти перебувають в дуже відповідальному і надзвичайно важливому періоді свого життя – юності. Перед вами постає безліч запитань, що хвилюють вашу думку, примушують сумніватися, навіть страждати. Адже серед вас, мабуть, немає жодного , хто був би повністю задоволений своєю дитиною, хто не бажав би краще розвинути її розумові й фізичні здібності, як запобігти появі шкідливих звичок у наших дітей, а головне – зміцнити здоров’я. Раз у раз перед нами постає потреба, як можна допомогти нашій дитині удосконалити себе. Кожен з підлітків повинен знати себе, свої цінності та цілі життя. Якщо не знати себе й не розуміти зовнішнього впливу на особистість, то прийняті нами рішення можуть бути не зовсім правильними.

Рішення курити чи ні, пити чи ні – краще приймати після того, коли з’явиться розуміння того, хто ми є і ким би хотіли стати в майбутньому, що потрібно зробити для того, щоб чогось досягти в житті. А щоб зробити правильний вибір, слід багато знати про предмет вибору.

Сьогодні ми постараємося відкрити очі на речі. Про які наші діти ще мало знають: що таке куріння? Алкоголізм? Наркоманія? І який їх вплив на організм людини, на її подальше життя, на долю?

Чи пам’ятаєте ви одну з десяти заповідей Божих: «Не сотвори собі кумира» і як вона пов’язана із сьогоднішньою нашою темою?

ІІ. Виступи учнів

Статист. Мільйони людей на планеті курять цигарки, що спричиняє багато захворювань, призводить до передчасної смерті. Дедалі частіше жертвами тютюнового агресора стають молоді люди, учнівська молодь, а також жінки. Майбутні матері, які курять, не лише занапащають своє здоров’я, але й народжують неповноцінне потомство, тому що тютюнова отрута уражує його генетичний апарат, затримує фізичний і психічний розвиток.

Легені людини, яка курить 20 цигарок за день протягом року містять літр осаду смоли.

Одна цигарка скорочує життя на 8 хвилин.

90% людей, які курять, признаються в тому, що хотіли б кинути цю згубну звичку.

Учені Чиказького та Пітсбургського університетів зробили висновок, що у вагітних жінок, які курять по 10 цигарок за день, народжується 80% нездорових дітей.

Доктор медицини. Тютюн - причина 95% випадків захворювання на рак легенів. Ті, що багато курять, хворіють на рак легенів у 15-30 разів частіше, ніж некурці. Курці в 13 разів частіше хворіють на стенокардію і в 10 разів частіше - на виразку шлунка, а також на бронхіт. У дитини, яка дихає тютюновим димом, порушується обмін речовин і, насамперед, засвоєння цукру, необхідного для живлення тканини організму. Це проявляється у роздратованості, відставанні у фізичному розвитку.

Довідка біолога. Тютюн - це однорічна рослина пасльонових, висушене листя якої подрібнюють і використовують для куріння . До складу листя тютюну входить нікотин, вуглеводи, органічні кислоти, смоли та ефірні олії. Основна особливість тютюну — вміст нікотину, однієї з найсильніших рослинних отрут. Недарма сказано: «Крапля нікотину вбиває коня». Дуже чутливі до нікотину птахи, риби, земноводні. Якщо затятому курцеві поставити медичну п'явку, то вона дуже швидко відпадає й гине в судомах, бо всмоктує кров із вмістом нікотину.

Довідка хіміка. До складу тютюнового диму входить близько 30 отруйних речовин: аміак, синильна кислота, чадний газ. Близько 8% тютюнового диму становить окис вуглецю. Таким чином, під час куріння втрачається здатність організму постачати тканинам кисень, настає кисневе голодування, сповільнюється ріст, людина почувається кволою, у неї виникає головний біль, запаморочення.

Під час згоряння 1кг тютюну утворюється 70г дьогтю. Крізь легені за рік проходить близько 300г такого дьогтю, який буквально заліплює кисневі пухирці (альвеоли) легені, що призводить до утворення злоякісних пухлин. Викуривши 1 пачку цигарок, людина одержує дозу радіації, що в 7 разів перевищує допустиму норму, визнано міжнародною угодою із захисту від радіації.

Читці.

1. О Господи, прости, я збочив

І вірний шлях Твій залишив,

Допоможи, щоб дні і ночі

В присутності Твоїй ходив.

2. Ісусе мій, дай впевненість мені,

Благослови мою слабеньку віру,

Спасінням дай радіти вусі дні,

Вмий серце спокоєм і миром.

Доктор медицини. Покинути куріння кожен зможе. І зробити це потрібно вже сьогодні — це буде найкращим рішенням.

По - перше, поставте перед собою чітку установку: «Хочу позбутися цього диявольського зілля!», «Прагну почати нове життя!», «Хочу займатися спортом, навчитись танців!», «Хочу бути здоровим!».

Опісля перейдіть на овочево-фруктову дієту ( м'яса, міцної кави та чаю не вживати).

Випивайте по 2-2,5 літра води, соків, молока щодня. Напишіть перелік речей, які б ви хотіли придбати для себе або комусь на подарунок, біля кожної речі поставте ціну в одиницях цигарок; гроші, не витрачені на цигарки, складайте в скриньку.

Відвідайте стоматолога й почніть нове життя із блискучими білими зубами.Уникайте компаній курців, азартних ігор, стресових ситуацій. Дихайте глибше, затримуйте дихання до 15-40 секунд, спокійно вдихайте носом і повільно видихайте. Це допоможе уникнути стресу.

За кожний відвойований день похваліть себе, усміхніться собі перед дзеркалом, переможно підніміть кулак. Курс лікування-не більше як два тижні. Покинути курити - дуже важлива справа, а найкраща - не починати курити!

Читці.

1. Любить Вітя закурити

Так, від нічого робити.

Ще й трима цигарку згорда —

Отака тепер є мода.

2. Лікар Вітю оглядав

І таке йому сказав:

«Нікотин легені з "їв,

Що ж ти, хлопче, наробив?»

3. З розуму дурного він почав курити,

А тепер не знає, що йому робити.

4. В кімнаті накуреній будеш сидіти,

Не буде у тебе тоді апетиту,

І біль в голові будеш ти відчувати,

А в розвитку фізичному будеш відставати.

5. Млявим ти будеш і нездоровим,

Бо дуже шкідливим є дим тютюновий.

6. Думають діти: якщо закурили —

Значить, дорослі вже чи особливі.

Насправді це, друзі, скажу вам, не так.

Курець - лиш здоров 'я губити мастак!

7. Десь на задвірках знайома картинка -

Душаться хлопці: цигарка-малинка. А поруч дівчата цигарочки смокчуть,

Бо хочуть вони сподобатись хлопцям.

8. Любі дівчатка, вам скажемо прямо:

Забудьте, покиньте звички погані.

Подумайте краще, що буде із вами —

9. Почати нелегко, покинуть - ще гірше!

Хай рішення ваше буде наймудріше.

Куріння шкідливе, курець — це не жарти,

Тож краще курити не починайте!

(Я. Зеліско)

Доктор медицини. Другим жахливим ворогом людини є алкогольна залежність.

Алкоголь - це специфічна паралітична отрута.

Він вражає насамперед головний мозок. За наявності невеликої концентрації алкоголю в крові (0,05%) блокується кора головного мозку, центри уваги й самоконтролю. Людина стає балакучою, рухливою. Утрачає контроль над своїми словами. Учинками. Якщо більша концентрація алкоголю в крові, то зникає почуття страху, переоцінюються власні можливості, що штовхає людину на ризиковані вчинки. А якщо велика кількість алкоголю (0,15%), то притупляється діяльність моторних центрів мозку й людина втрачає контроль над своїми рухами.

В алкогольну залежність людина потрапляє поступово. Спочатку - кухоль пива, потім - склянка вина, далі - склянка горілки, а тоді і пляшки замало. Людина перетворюється на потенційного алкоголіка. А це велика проблема як для самого алкоголіка, так і для його родини та суспільства.

Статист. В історії людства були спроби запровадити «сухий закон», підкріплений навіть досить жорстокими мірами, аж до смертної кари. Однак у багатьох країнах світу за останні 20 років куріння зросло: в Німеччині на 12%, Бельгії - на 19%, США - на 32%, Канаді - на 32%, Великобританії - на 34%.

За американськими дослідженнями, 3/4 дорослого населення країни вживає спиртні напої, а затрати на них зросли в 3,3 разу за останні 20 років і досягай 30 млрд. доларів.

Алкоголь є однією із причин дорожньо-транспортних пригод, 50% аварій на дорогах пов'язано із вживанням водіями спиртного.

Доктор медицини. П'янство - це захворювання добровільне, яке спричиняє низку інших захворювань: порушення внутрішніх органів. У алкоголіків розвивається алкогольний психоз: хворий не може заснути, виникають зорові галюцинації (гадюки, павуки, щури, чорти). Хворий хоче врятуватися від них, бере ніж або сокиру й рубає навколо себе. А від цього можуть постраждати люди. Часто алкоголіки мають слухові галюцинації: чують голоси невідомих людей або сусідів, друзів, які нібито переслідують її, на щось намовляють.

Перебуваючи в стані відчаю, хворі можуть бути дуже небезпечними для навколишніх. Таких хворих слід госпіталізувати. Одним із проявів психічного розладу є алкогольна депресія. У такому стані хворі можуть накласти на себе руки.

Майже всі алкоголіки страждають на захворювання внутрішніх органів, оскільки весь організм отруєний алкоголем: ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарда, виразкова хвороба шлунка, кишечнику, запалення нирок, цироз печені, гепатит, туберкульоз легень, венеричні захворювання, невралгії, неврити. Практично уражені всі системи й органи людини.

Статист. Працездатність таких людей зменшується на 15 - 30 % порівняно із тверезими людьми. Економіка країни страждає від таких людей, оскільки їм треба часто оплачувати лікарняні листи, бо вони хворіють у 10 20 разів частіше, ніж звичайні люди. У п'яниць у 4,3 разу виший рівень травматизму, ніж у тверезих.

Литовські вчені констатують, що в стані сп'яніння замерзають 82,2 % осіб, серед повішаних - 58%, серед утоплених - 54,3 %. За даними американської поліції, близько 55% порушників закону - люди, що перебувають в стані сп'яніння.

У Франції нараховується 3 млн. розумово відсталих через те, що 60 % батьків із цих сімей вживали алкоголь. Французькі вчені дослідили, що з 819 дітей, батьки яких вживали алкоголь, 16 - мертвонароджені, 37 — недоношені, 38 - недорозвинуті, 145 - душевнохворі, 121 - передчасно померлі.

Психолог: Як бачите, картина дуже сумна. Дуже важко лікувати алкоголізм. Краще запобігти звиканню організму до спиртних напоїв. Дітям ні в якому разі не можна вживати алкоголь. Склянка пива може вбити немовля. Мама, яка годує дитину грудьми, сама випиває, прирікає своє дитя на смерть. Тож будьте розумними, обачними, не забувайте про страшні наслідки.

Мудрець. У народі з давніх-давен негативно ставились до пияцтва, кажучи:

- Коли вино в людині, то розум у пляшці.

- Хто вино любить, той сам себе губить.

- Пияцтво роботі не товариш.

- Річка починається з потічка, а пияцтво - з чарочки.

- Вино входить - розум виходить.

- І розумні часом від вина дуріють.

- Добрі діти - батькам вінець, а погані - кінець.

Читці.

1. Ніколи не кажи й одного злого слова -

Поспішного, недоброго, пустого!

О Боже мій, де істину шукати?

Так важко досконалості надбати.

2. Знай, що на суд підуть твої діла.

Пильнуй, бо ж ти собі не ворог!

Якщо у праці Господу хвала —

Вона не перетвориться на порох.

3. Ти бачиш: світ наш пропадає.

В тьму Земля поринула.

Хто блудить в світі, той страждає,

Бо звісно, сильний сатана.

4. А Бог стократ його сильніший!

Хай же відкриються врата,

Тоді диявол не зуміє

Зітерти світ цей до кінця!

5. Та ми чомусь глухими стали,

Забули Бога пияки.

Невже нам горя й сліз замало?

Одумаймося, грішники!

(Я. Зеліско)

Психолог: Однією з найстрашніших загроз для нашої молоді та й для всього людства є наркоманія — чума XX століття, яка поширюється з космічною швидкістю на планеті. А все - від незнання, неусвідомлення наслідків цього повторного явища.

Мудрець. Наркоманія (від грец. паrkе - заціпеніння і mаnіа - безумство, захоплення) - хвороба, що характеризується непереборним потягом до наркотиків, які викликають у малих дозах ейфорію - стан піднесеного настрою, безтурботність, задоволення, а у великих дозах - заціпеніння, наркотичний сон, а далі - смерть.

Психолог: А чи є різниця між наркоманією й токсикоманією? Ні! Різниця лише в хімічних сполуках, які застосовуються для одурманення.

Якщо людина зловживає препаратами, офіційно віднесеними до груп наркотиків, то це наркоманія. В усіх інших випадках - це токсикоманія, яка, до речі, більше поширена. Цьому посприяв бурхливий розвиток побутової хімії. Нюхання бензину, отруйних засобів проти комах, лакофарбових виробів, зловживання лікарськими препаратами — все це токсикоманія. Історична довідка. Наркоманія відома ще з давніх часів. Наприклад, у поемі «Одіссея» Гомера головний герой змушений рятувати свою команду, одурманену запахом квітки лотоса, у давньоіндійських книгах згадується таємнича Сома — це назва «Божественного гриба» - мухомора. Стародавні звичаї вживання наркотиків збереглися в Східній Азії й арабських країнах. У Європі наркоманія поширилась після Другої світової війни. У 60-ті роки з появою руху хіпі почалося поширення наркотичної сировини в США.

Довідка хіміка. Які ж препарати вживають наркомани?

Опій - сильнодіючий наркотик, який добувають з особливих сортів маку. З нього виробляють морфін, героїн та інші знеболювальні медичні препарати, на що полюють наркомани.

Марихуана, гашиш, анаша - препарати з індійських конопель, які використовуються для куріння впереміш із тютюном.

Месколін - алкалоїд, токсичний компонент, який добули з деяких кактусів.

Псилоцибін - алкалоїд певного виду грибів. Окрему групу наркотиків становлять психостимулятори центральної нервової системи: кокаїн, ефедрин, фенамін.

Читці.

1. Наркоманія — це біда.

А наркоман — її творіння,

Нанюхавшись отрути досхочу,

Перебуває в своєрідній ейфорії.

Він горя завдає собі і близьким,

Не думає про наслідки погані.

Сьогодні вперше кайф зловив,

А завтра став токсикоманом.

3. Він відчуває потяг хворобливий,

І потяг той такий магічний,

І зовсім він не розуміє,

Що кайф приносить наслідки трагічні.

4. Запам 'ятайте, діти, ці слова,

Щоб не змогли ніколи ви забути:

«Хай жоден з вас отрути не візьме

І кайф не побажає цей відчути!!!»

(Я. Зеліско)

Психолог: Наркотики не лікують - вони калічать організм людини, особливо молодої, роблять її інвалідом, призводять до злочинності, самогубства.

Наркоманам властиво шукати собі подібних. Вони можуть групуватися у своєрідні клуби зі своїми лідерами та своїми статутами, швидко тягнуть у своє болото новачків, дають пробувати зловити кайф безкоштовно кілька разів, а потім примушують діставати зілля, а це штовхає молодь на злочини, адже наркотики коштують дорого.

Доктор медицини. Поступово захисні функції організму втрачаються, виникає щоденна, щогодинна потреба організму в отруті. Людина втрачає апетит, розвивається авітаміноз, зменшується опір організму різним хворобам, та виникають зміни в психіці, відбувається деградація особистості. Людина втрачаю людську подобу, стає фізично й духовно калікою, організм старіє, шкіра висихає, береться зморшками, людина худне, виснажується та помирає не доживши часом і до ЗО років.

Читці.

1. Вот он тащился, чуть не умирая,

Через минуту ж - где достал, Бог весть,

О радостях искусственного рая

Мир может по лицу его прочесть!

А сколько их сейчас придет по свету,

Чья участь то сладка, а то тяжка!

И, видимо, спасенья уже нету

От этого простого порошка.

(Е. Винокуров)

2. В тебе прокиснет кровь твоих отцов и дедов.

Стать сильным, как они тебе не суждено.

На жизнь, ее скорей и счастья не изведав,

Ты будешь, как больной, смотреть через окно.

И кожа ссохнется, и мышцы ослабеют,

И в черепе твоем мечты окаменеют,

И ужас из зеркал посмотрит на тебя,

И скука вльется в плоть, желания губя.

(Эмиль Верхарн)

3. Ну що ж зробити нам такого,

Щоб світ від злоби вберегти

І від погибелі страшної

Нам грішний люд застерегти?

4. Як біда, то волаєш до неба,

Звинувачуєш всіх і усе.

Усвідомити ж добре нам треба:

Кожен з нас гріхи роду несе.

5. Все, що предки і ми сотворили,

Наші діти і внуки пожнуть.

В чистоті і любові прожили —

Світла й добра їм стелиться путь.

6. Тож стараймось в житті не смітити,

Очищаймо чорнобиль душі,

Щоб світельцем горіти, світити,

А гріхи не бувають чужі.

(Я. Микитюк)

7. У Бога попросимо прощення

За всі земні гріхи,

Просимо віри і натхнення...

Ти, Боже нас охорони!

8. Прийди до всіх у цьому світі,

До серця кожного торкнись,

Щоб відпустить гріхи, провини.

Разом. Ми хочемо з Тобою жить!

(М. Зайцева)

Засідання за круглим столом

Практичний психолог СЗШ І-ІІІ ст.

с. Лучинець Вавшко Г.В.

Тема: Батьки і діти про куріння

Мета. Формувати у дітей переконання про шкідливий вплив тютюнопаління на організм людини. Переконувати батьків у необхідності обговорення і вирішення в родині проблеми куріння дитини. Надати батькам можливість ознайомитися з інформацією і статистикою щодо проблеми куріння. Розвивати в дітей вміння працювати самостійно з додатковою літературою, висловлювати свою думку.

Обладнання. Плакати, малюнки дітей з даної теми, таблиці «Вплив куріння на дихальну систему», «Вплив куріння на серцево-судинну систему», вислови: "Звичка, противна для ока, нестерпна для носа, шкідлива для мозку, небезпечна для легенів..." - Якоб Стюард, « Курець пускає ворога у свої уста, який викрадає його мозок»- англійське прислів 'я.

Питання для обговорення:

1. Статистика і факти щодо куріння.

2. Хвороби, що виникають внаслідок куріння.

3. Шляхи допомоги дитині, яка курить.

План організації заходу

До проведення круглого столу психолог дає завдання кільком учням підготувати повідомлення «З історії тютюнопаління», «Вплив нікотину на нервову систему», «Вплив нікотину на системи органів», «Пасивне куріння», «Куріння і спорт».

Психолог проводить серед учнів наступну роботу:

I. Тест «Незакінчене речення».

1. Куріння — це...

2. Цигарка в руці — це ознака...

З. Не курити — це значить не...

4. Для того, щоб покинути курити, треба...

5. У моїй родині курить лише...

6. Куріння в нашій родині — це...

7. Куріння дає людині можливість...

II. Анкета «Ставлення до статистики і тверджень щодо проблеми куріння».

Прочитайте твердження і вкажіть, чи згодні ви з ними.

1. 20% всіх випадків смерті від раку зумовлені курінням.

2. Викурювання хоча б 1—2 цигарок на день подвоює ризик захворювання серця.

3. Викликаний курінням рак легень є однією з основних причин смертності серед чоловіків.

4. Речовини, що містяться в цигарці не є корисними, проте і не містять

5. Більшість курців починають курити в юнацькі роки.

6. «Пасивне» куріння небезпечне.

7. 1/3 лікарняних місць зайнята людьми, чиї хвороби викликані курінням.

8. 50% випадків смерті від захворювання серця серед жінок — наслідок куріння.

9. 1 цигарка на день — шкідлива для здорової людини.

10. Серед жінок смертність від викликаного курінням раку легень перевищує смертність від раку грудей.

Написання твору «Монолог курця»

Тест «Я курю тоді, коли...» (дається учням і батькам, які курять). Оберіть ті висловлювання, з якими ви згодні:

—... я чогось досягаю в житті;

—... потрібно виявити активність;

—... цигарка потрапляє мені до рук;

—... мені потрібно заспокоїтися;

—... мені потрібно розслабитися;

—... я чимось засмучений;

—... потрібно щось обміркувати;

—...я нервую;

—... потрібно прийняти важливе рішення;

—... поруч зі мною всі курять;

—... це стало звичкою.

Психолог. Сьогодні ми торкнемося однієї з головних тем безпеки життя людини — це проблема куріння.

Але оскільки ця проблема стосується і батьків, і дітей, то ми вирішили провести не батьківські збори, а круглий стіл «Батьки і діти».

Ми знаємо, що наші далекі предки не курили. Звідки ж прийшла до нас ця шкідлива звичка, чому набула такої масовості?

1-й учень. Тютюн став відомим Європі незабаром після відкриття Америки, тобто на початку XVI ст. Тож тютюнопалінню ми завдячуємо Колумбові, який перейняв його у індіанців. З Іспанії та Португалії воно поширилося в Італію і Францію, а у другій половині XVI ст. і в Англію, проте мало великого розповсюдження. Нюхали тютюн швидше в якості ліків, а курили переважно в кабаках і трактирах. Тютюн був трьох різновидів — курильний, жувальний і нюхальний. Спочатку дуже популярно було нюхати тютюн, на початку XVIII ст. — навіть серед молодих дівчат. До середини XIX ст. цей звичай поступово вийшов з моди і з'явилася мода — курити трубки, сигари, цигарки, яка збереглася донині і перетворилася на цілу тютюнову індустрію.

Психолог. Чому ж у наш час так катастрофічно збільшується кількість людей, які курять, особливо серед молоді?

2-й учень. Як відомо, в тютюні міститься нікотин, який під час куріння потрапляє в дихальні шляхи людини. Через шкіру і тим більше через слизові оболонки нікотин миттєво всмоктується в кров і швидко розноситься по всьому організму.

Як і всі отрути, нікотин пошкоджує багато органів і тканин. Збуджуючий ефект нікотину невеликий і дуже короткочасний. Чим більше в крові нікотину, чим більше клітин він виводить з ладу, тим відчутніше пригнічення нервової системи, в тому числі і головного мозку. Ось заради цього й курять, щоб на. Курці — це люди з постійно загальмованим, а отже неповноцінним мозком, одну мить посвітліло в мозку чи щоб заспокоїтися, загальмуватися і не відчувати особливих хвилювань.

Психолог. Аналіз фактів і статистики.

1/5 населення нашої країни починає курити у 14 років. За рік викурюється близько 100 млрд. цигарок. Є люди, що викурюють 1—2 цигарки на день, але є також певна кількість людей, які викурюють до 20 і більше цигарок на день.

Кількість викурених цигарок

Курці, %

Чоловіки

Жінки

1—9

10

20

10—19

22

18

20—29

17

8

30 і більше

10

4

Статистика свідчить ще й про те, що кількість курців-чоловіків зменшується, у той час як кількість курців-жінок зростає. Кількість захворювань серед жінок, пов'язаних з курінням, теж зростає.

Серед молоді віком 14—17 років куріння стало улюбленим проведенням часу. У цій віковій категорії є вже запеклі курці з п'ятирічним стажем. Є так звані «професії» курців — із ризиком, нервовим перевантаженням, стресами (шахтарі, будівельники, водії, моряки).

Україна належить до країн Європи з високим рівнем поширення тютюнопаління, особливо серед молодих чоловіків: курить приблизно 50% чоловіків, а в містах — 20% жінок працездатного віку.

Серед дітей, батьки яких курять, удвоє більше тих, хто бажав би курити, ніж серед дітей, батьки яких не курять.

3-й учень. За оцінками ВООЗ, сьогодні у світі одна з десяти смертей серед дорослого населення спричинена тютюнопалінням, а до 2030 року цей показник смертей становитиме 10 млн. смертей на рік — більше ніж від будь-якої окремої причини передчасної смерті,

4-й учень. Куріння позначається на багатьох функціях органів людського організму. В першу чергу на серцево-судинній системі, спричиняючи розвиток гіпертонії та інших серйозних хвороб. Інфаркт міокарда вдвічі частіше вражає саме курців. А поміж хронічно хворих на ішемію з приступами стенокардії цей показник у 6 разів вищий. Куріння згубно впливає на високочутливу гормональну систему.

Тому люди, які курять, швидше старіють, шкіра у них стає блідою, зморшкуватою. У жінок загострюються риси обличчя, грубішає голос. Тютюновий дим викликає захворювання органів кишково-шлункового тракту. Приміром, виразка шлунку виникає у курців у десять разів частіше, хронічні розлади органів дихання, які важко піддаються лікуванню, виснаження нервової системи, погіршення пам'яті, порушення смаку, зору, слуху, розвиток інших недругів — ось результат «модної» звички.

5-й учень. Захворювання, яким сприяє куріння:

— бронхіт, емфізит;

— хвороби серця, інфаркти;

— рак легень та інші ракові захворювання;

— хвороби шлунка і дванадцятипалової кишки.

85% померлих від раку легень — курці. 25% померлих від інфаркту міокарда — курці. У 40 років на інфаркт хворіють, насамперед, курці.

Психолог. Ви чули про так зване «пасивне» куріння? Що це таке і наскільки воно шкідливе?

6-й учень. Особлива шкода куріння полягає в тому, що курці завдають шкоди не лише собі, а й оточуючим. В цигарковому димі міститься дуже багато отруйних речовин, які шкодять здоров'ю, так званих «пасивних», «вимушених» курців. Жінки, чоловіки яких курять мають у 4 рази вищий шанс померти від раку легень, новонароджені діти батьків, що курять, у 2 рази частіше хворіють на запалення легень або бронхіт упродовж першого року свого життя. А одна година, проведена у прокуреному приміщенні, рівнозначна 4 випаленим цигаркам.

Психолог. Які проблеми зі здоров'ям можна побачити у курця неозброєним оком? (Відповідають всі присутні, один учень записує на дошці).

1. Курці багато і часто кашляють, важко дихають.

2. Курці мають проблеми з зубами.

3. Зовнішній вигляд: жовто-сірий колір обличчя, темні круги під очима, порушення кровопостачання та ін.

Психолог. Чи впливає тютюнопаління на заняття спортом і спортивні результати?

7-й учень. Курці ніколи не зможуть стати видатними спортсменами. Скажімо, пульс у курців після стометрівки сягає 180 ударів за хвилину, а то і більше, довго не врівноважується. А в тих, хто не курить, тримається в межах 130—140 ударів за хвилину і через 10—15 хвилин повертається до норми. Після викурювання цигарок знижується точність пострілів снайперів. А відомий ковзаняр І. Аниканов не раз підкреслював, що своїми спортивними досягненнями значною мірою завдячує повному утриманню від куріння.

Куріння може серйозно зашкодити тому, хто мріє стати пілотом, спускатися в морські глибини з аквалангом і підкорювати гірські вершини. Встановлено, що пілот-курець відчуває складності вже на висоті 3000 метрів, тоді як той, що не курить — на висоті 4500 метрів.

Чемпіон з шахів О. Альохін застерігав: «Нікотин послаблює пам'ять і силу волі — якості, надзвичайно потрібні шаховому майстрові». І таких фактів можна навести чимало.

Психолог. Відмова від тютюну у будь-якому віці дає суттєву перевагу для здоров'я, а тривалість життя тих, хто кинув курити до 30 —35 років, майже така, як у тих, хто ніколи не курив.

Через рік після припинення куріння ризик ішемічної хвороби серця зменшується на 50%, а вірогідність серцевого нападу зменшується навіть через день після відмови від куріння.

Як допомогти покинути курити?

1. Батьки повинні першими звільнитися від куріння.

2. Батьки мають допомогти дитині позбутися звички курити. Ігри, відпочинок на свіжому повітрі, прогулянки, бесіди — усе це сприяє відмові від куріння.

3. Не повчати, а підтримувати своїх дітей, стверджувати, що все вийде, якщо мати велике бажання.

4. Не боятися компанії своєї дитини, а допомагати їй боротися зі спокусою куріння.

5. Батьки повинні першими звільнитися від куріння.

6. Батьки мають допомогти дитині позбутися звички курити. Ігри, відпочинок на свіжому повітрі, прогулянки, бесіди — усе це сприяє відмові від куріння.

7. Не повчати, а підтримувати своїх дітей, стверджувати, що все вийде, якщо мати велике бажання.

8. Не боятися компанії своєї дитини, а допомагати їй боротися зі спокусою куріння.

Батьківський практикум

(запитання для курців — батьків та їхніх дітей)

1. Які цигарки курить ваша дитина?

2. Скільки разів на день?

3. Із ким, у якій компанії вона курить?

4. Що є причиною куріння?

Порівняти відповіді батьків І дітей і зробити висновки.

(Аналіз анкети «Я курю тоді, коли...», обговорення відповідей і з'ясування основних причин підліткового куріння.

Аналіз тесту «Незакінчене речення», обговорення ставлення дітей до проблеми куріння.

Зачитування і обговорення кількох дитячих творів «Монолог курця», висновки батьків і дітей).

Рольова гра «Фахівець»

(беруть участь діти і батьки)

Психолог. Зараз ви будете по черзі виступати в ролі пропагандистів здорового способу життя. Ви розіб'єтесь на пари — батьки і діти. Спочатку один з вас грає роль фахівця антинікотинової пропаганди. У вас є п'ять хвилин, щоб написати тези своєї бесіди і з затятим курцем, роль якого буде грати інший учасник пари. Потім ви поміняєтеся ролями.

У бесіді повинні прозвучати конкретні аргументи, прості і зрозумілі, але науково обґрунтовані, які допоможуть вам переконати опонента. Наприклад:

— від тютюну

Рекомендуємо почитати:

Планування занять з трудового навчання
Великого значення при навчанні прийомам роботи на горизонтально-фрезерному верстаті у 8-9 класах надається підготовці навчальному процесу, створюються передумови для своєчасного матеріально ...

Соціально-педагогічні технології роботи з різними соціальними групами
Українським державним центром соціальних служб для молоді розроблена і впроваджена програма роботи з молодою сім'єю. Завдання цієї програми - практичне розв'язання питань стабілізації молод ...

Письмове додавання і віднімання двоцифрових чисел
Основна відмінність у виконанні письмового й усного додавання і віднімання полягає в тому, що усні обчислення починають виконувати з вищих розрядів, а письмові - з нижчих. Для ознайомлення ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net