Особливості роботи з ліворукими дітьми

Нова педагогіка » Особливості роботи з ліворукими дітьми

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Розглядаючи труднощі, що виникають у лівшів при навчанні в школі, не можна не торкнутися питання про перенавчання ліворуких дітей. Ще зовсім недавно такі спроби зміни природи під загальноприйнятий стандарт були чи не найрозповсюдженішою практикою. Зараз ставлення до природного вибору змінилося, але тим не менше зустрічаються ще випадки насильницького або ненасильницького перенавчання. Тому в обов'язки психолога повинна входити профілактична робота, що полягає в поясненні вчителям і батькам можливих наслідків такого перенавчання.

Адже перевчаючи дитину, змінюючи провідну руку, ми неминуче викликаємо перебудову в діяльності мозку. У лівшів і правшів різна організація мозку. Наприклад, у праворуких людей центр мовлення знаходиться, як правило, в лівій півкулі (90% випадків), а у ліворуких він може бути в правій півкулі (70% випадків), але може бути і в лівому і навіть розташовуватися симетрично в обох півкулях.

Тому наслідками перенавчання можуть стати порушення темпу і ритму мови (швидка мова). Згідно зі статистикою, кожна третя дитина із заіканням – це перенавчена лівша.

Як наслідок від перенавчання можуть також спостерігатися серйозні зміни в емоційному стані дитини: вона стає запальною, примхливою, дратівливою, неспокійно спить, знижується апетит. Пізніше з'являються ще більш серйозні порушення: часті головні болі, постійна млявість. У підсумку розвиваються невротичні реакції, наприклад енурез або порушується функціональний стан нервово-психічної сфери, тобто розвивається невроз, наприклад, писальний спазм.

Прояви неврозів у ліворуких дітей спеціально вивчалися.

При астенічному неврозі помітні підвищена стомлюваність, швидка виснаженість нервової системи, різке зниження працездатності. Фактично діти можуть активно працювати тільки на перших двох уроках, а потім утримати їх увагу дуже складно. Зате виникає або посилюється рухова активність.

Домашнє приготування уроків зазвичай затягується, а результати найчастіше незадовільні. З особливою напругою виконуються письмові завдання, повторне переписування тільки погіршує результат. У хлопчиків і дівчаток невроз може виявлятися по-різному. Для хлопчиків більш властиві активність, непосидючість, а для дівчаток більш характерні знижений фон настрою, млявість, плаксивість.

У ліворуких дітей нерідкі шкільні страхи – перед невдачами в школі, перед письмовими роботами.

У лівші при перенавчанні може також виникнути невроз нав'язливих станів – як правило, у сім'ях, де батьки тривожно ставляться до ліворукості і вважають, що вона може послужити перешкодою до подальшого життя. Якщо батьки змушують дітей виконувати всі дії правою рукою, вони і зазвичай, слухаються і стараються, але їм це погано вдається. У разі відсутності підтримки і похвали за їх старання в дітей поступово з'являється тривожне очікування невдачі, а в подальшому – нав'язливі думки про свою неповноцінність.

Відомі, хоча і більш рідкісні в молодшій школі, прояви істеричних неврозів, що виникають в результаті насильницького переучування. Істеричний невроз може виявлятися у вигляді істеричної сліпоти, блювоти і психомоторних припадків.

Все вищесказане, на наш погляд, переконує в тому, що не можна намагатися змінити природу так, як зручно вчителям і батькам. Ймовірно, в цій ситуації найкращий вихід – пристосуватися до особливостей ліворукої дитини самим і допомогти йому адаптуватися в світі де всі орієнтуються на праву руку.

На жаль, в нашій країні ще немає науково розробленої методики навчання письма ліворуких дітей, немає і методики їх роботи на уроках праці (адже навіть ножиці йому потрібні інші). Тому наші лівші вчаться виконувати всі навчальні дії також, як і правші.

Дослідженнями доведено, що ліворукі діти мають певну специфіку пізнавальної діяльності. Увага лівшів недостатньо стійка, дитина не може тривалий час концентруватися на одному об'єкті, відзначається зниження швидкості розподілу і переключення уваги. Ліворукі діти не можуть швидко орієнтуватися в ситуації і переходити від однієї діяльності до іншої. Вони відчувають труднощі концентрації уваги на декількох об'єктах. Лівшам складно одночасно здійснювати ряд дій і стежити за декількома явищами, не втрачаючи жодного з поля своєї уваги.

Особливості сприйняття ліворуких дошкільнят з’являються в уповільненому осмисленні взаємин між частинами цілого зображення, в зниженні здатності до диференційованого сприйняття. У лівшів кілька знижених обсягів короткочасної, довгострокової, довільної образної пам'яті.

У лівшів відзначається особлива стратегія переробки інформації – аналітичний стиль пізнання. У процесі вирішення поставлених завдань лівші схильні звертати увагу на деталі, застрявати на складових компонентах, при цьому цілісна картина найчастіше виходить неточною, іноді спотвореною.

У більшості лівшів спостерігаються труднощі в розрізненні правого і лівого напрямків простору, і в цілому, найгірше виконання просторових задач. Тому ліворуким більшою мірою властиві труднощі при оволодінні навичкою письма. Переучування ліворуких дітей часто позначається не тільки на їх мовних здібностях, але і порушує процес оволодіння орієнтуванням у просторі, так як пригнічуються функції правої півкулі. При цьому страждає зорово-рухова координація, вміння аналізувати просторові відносини між об'єктами, послаблюється увага, сповільнюється темп інтелектуальної діяльності. Дошкільнята-лівші значно відстають від праворуких у розвитку тонко координованих рухів руки. У них часто спостерігаються нечіткі рухи, повільні, незграбні. Нерідко дитині для виконання завдання необхідно кілька спроб, під час роботи він напружений, нервує, рухи скуті.

Ліворукі діти емоційно чутливі, ранимі, тривожні, вразливі, дратівливі, у них знижена працездатність і підвищена стомлюваність. У дітей з вимушеною ліворукістю майже завжди можна спостерігати зниження адаптивних можливостей, підвищену збудливість, тривожність, неврозні розлади. Характерним для ліворукої дитини можна вважати асинхронний розвиток деяких психічних функцій: випередження емоційно-вольових і відставання в розвитку психомоторних функцій і просторового сприйняття. Для підвищення ефективності навчання ліворуких необхідно як омога частіше звертатися до можливостей правої півкулі, щоб повніше використовувати притаманні йому особливості: велику швидкість і емоційність сприйняття, узагальненість, цілісність, образність, залучення мимовільної пам'яті. З цією метою на заняттях з такими дітьми корисно використовувати різні моделі, макети і схеми.

Рекомендуємо почитати:

Правове регулювання вищої освіти в Україні
Освіта - основа інтелектуального, культурного, духовного, соціального, економічного розвитку суспільства і держави. Метою освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінно ...

Особливості екологічного виховання дітей середнього дошкільного віку
Охорона навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів, створення екологічно безпечних умов для життєдіяльності людини – невід’ємна умова розвитку України. ...

Поняття інтерпретації музики в музикознавчій літературі
Інтерпретація музики – це індивідуально-образне тлумачення виконавцем об'єктивної композиторської інформації, що характеризується рисами ідеально-уявного бачення предмета трактування. Цінні ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net