Спортивно-педагогічна дисципліна „Теорія і методика викладання легкої атлетики" посідає одне з провідних місць у фізичному вихованні студентів ВНЗ України, де є інститути фізичної культури.
Важливість професійної діяльності вчителя фізичної культури і підготовкою до неї, а також до навчання учнів легкоатлетичним вправам пояснюється, що якість і результати навчання у кінцевому рахунку, визначають ефективність праці вчителя. Тому, сучасній загальноосвітній школі потрібен учитель-професіонал, який володіє методичною підготовкою, яка є однією з найбільш складних та найменш розроблених галузей педагогічної науки.
Основним завданням методичної підготовки студентів, майбутніх учителів фізичної культури, є набуття знань основним закономірностям навчання та виховання, формування вмінь та навичок практичним діям із методикою викладання легкоатлетичних вправ. Послідовність засвоєння навчального матеріалу полягає в тому, що спочатку в студента розвиваються рухові здібності, формуються теоретичні знання, рухові навички та вміння і на цій підставі, здійснюється методична підготовка.
Професійно-методична підготовка вчителя фізичної культури досліджується багатьма вченими, які в основному, звертають увагу на необхідність виділення не тільки складу й змісту методичних умінь а також підкреслюють необхідність нової розробки формування виділених знань у процесі навчання студентів.
Пошук ефективних шляхів поєднання навчання студентів з їхньою майбутньою професійною діяльністю націлює на потребу корекції мети й змісту навчальної програми, вивчення сучасних технологій, підвищення активності в пізнавальній діяльності студентів, в зв’язку з тим, що на практиці випускники недостатньо підготовлені до самостійної праці як фахівці.
З огляду на те що ефективне навчання легкоатлетичних вправ вимагає сучасних підходів, які здатні підвищити науково-методичний і кваліфікаційний рівень знань майбутніх учителів фізичної культури, дослідження цього питання є актуальним.
Об’єкт дослідження – фахова підготовка студентів інституту фізичної культури вищого педагогічного навчального закладу.
Предмет дослідження – методична підготовка з легкої атлетики майбутніх учителів фізичної культури.
Мета дослідження полягає в теоретичному обґрунтуванні та експериментальній перевірці ефективності сучасних засобів і форм у процесі викладання легкої атлетики.
Завдання дослідження:
дослідити стан вивчення дисципліни „Теорія і методика викладання легкої атлетики" у процесі підготовки майбутніх учителів фізичної культури;
визначити рівень засвоєння студентами методичних знань з легкої атлетики;
розробити методики засвоєння шкільних легкоатлетичних видів та визначити їх ефективність.
Методи дослідження: теоретичний аналіз і узагальнення наукових літературних джерел, педагогічні спостереження, педагогічний експеримент, педагогічне тестування методичної підготовленості студентів, методи експертного оцінювання, методи математичної статистики.
Наукова новизна. Розроблено критерії й доповнено систему показників, які визначають і надають змогу оцінити рівень методичної підготовленості студентів на різних етапах професійно-педагогічної підготовки. Також доповнено дані про рівень і компоненти методичної підготовленості майбутніх учителів фізичної культури, та розширено арсенал засобів і методичних прийомів викладання легкої атлетики у вищих педагогічних навчальних закладах.
Практичне значення. Матеріали дослідження можуть бути використані в роботі з підвищення кваліфікації учителів фізичної культури, тренерів ДЮСШ, викладачів вищих навчальних закладів I–IV рівнів акредитації, фахівців у галузі легкої атлетики.
Структура та обсяг. Дипломна робота складається з вступу, трьох розділів, загальних висновків, практичних рекомендацій, додатків, списку літератури (78 найменувань). Робота містить 8 таблиць. Загальний обсяг роботи складає 73 сторінки.
Рекомендуємо почитати:
Дидактична гра як метод навчання: характеристика основних понять проблеми
Не менш як три віки людина намагається розкрити таємницю гри – привабливої для дитини діяльності, надійної помічниці педагога, безмежно складного явища для науковця. Різноманітність ігрових ...
План-конспект уроку економіки по темі: ''Міжнародна валютна система.
Міжнародні гроші''
Тема уроку: Міжнародна валютна система. Міжнародні гроші. Мета уроку: Ознайомити учнів з поняттям міжнародна валютна система, основними її елементами, з поняттями валютний курс, міжнародні ...
Аналіз навчально-методичних комплексів з англійської мови у восьмому класі
основної школи
У цьому підрозділі описуються результати аналізу підручників англійської мови для 8 класу загальноосвітньої школи, що допоможуть нам дослідити проблему формування в учнів основної школи анг ...
У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>